Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po podlaczeniu bluetootha,modul z literla Q.nie mam w radiu RSN-E 2006,rysunkow pokazanych przez Ciebie.nie mam tarczy wybieranie i dzwonienia ,nie ma tez ikonki bt,do mnie mozna dzwonic ale ja nie mam jak wybrac numeru.nie ma slowa call na displayu.

prosze o jakies wskazowki,kodowanie jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bedzie to troche inne kodowanie,bo nie mam FISA

To byłaby chyba pierwsza B6 bez FISa o której słyszałem :) Co niby masz pomiędzy zegarami? Zaślepkę? :)

Wracając do kodowania, podejrzewam, że kolega nie zrobił tego do końca dobrze i RNS-E nie ma pełnej komunikacji z modułem BT. Potrzebne może być też wymuszenie kodowania za pomocą VASa, który jest mocniejszy niż VAG. W mojej poprzedniej B6 konieczny był właśnie taki zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw wątek o dokładaniu tempomatu i odblokowaniu pełnego FISa. I sugerowałbym znaleźć kogoś kto lepiej ogarnia temat kodowania VAG/VAS. Forumowicze z lokalnych spotów na pewno pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MFSW teraz również nie mogę ruszyć miałem przez chwile 04042 poźniej zmieniłem ponownie 02042 i od tamtego momentu mam problemy z kodowaniem :/

RNS mam z softem 660 Mapa oryginał 2008

Telefony to 2 rodzaje Sonny Ericsson, Iphone, Nokia N73.

Próbowałem odnaleść BT w różnych opcjach zaraz po przkręceniu kluczyka, po odczekaniu kilkudziesięciu sek lub kilku minut i tzw. d*pa.

Najbardziej mnie denerwuje brak możliwości zmiany kodowania ... przy czym VC nie zawiódł mnie nigdy i nie mam podstawy do tego aby zwalić to na VC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł nawet bez kodowania powinien byś widoczny i powinno się dać go sparować z telefonem. Skoro ani moduł Q ani D nie zadziałały ja bym szukał w takim razie przyczyny w okablowaniu. To że podłączyłeś wolne żyły poprawnie nie znaczy jeszcze że w producent kabla dobrze wszystko zrobił. Ostatnio nawet Navikowi z Wawy bardzo spadła jakośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam się... Kabel kupiłem w Mobilem a nie w Naviku

to jest coś takiego

http://www.allegro.pl/item669182400_wiazka_bluetooth_do_nawigacji_rns_e_a3_a4_a6_tt.html

Z kodowaniem już doszedłem i mimo przejściowych problemów moge poprawnie zakodować każdy ze sterowników,

Ale problem pozostał = nadal nie ma nie widać BT i to w obu przypadkach Q i (bez litery) z drugiej strony mam podejrzenia ze moduł bez literowy może nie dziłać z RNS mimo zakodowania go jako Basic... poszukuje dalej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z kodowaniem już doszedłem i mimo przejściowych problemów moge poprawnie zakodować każdy ze sterowników,

(...)

Co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

man pytanko,jak wgrac spis telefonow ,albo tel z sim karty,do rsn-e.modul z literka q

jaki masz telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

man pytanko,jak wgrac spis telefonow ,albo tel z sim karty,do rsn-e.modul z literka q

Wybierasz Directory a później Import Numbers. Wpisy z książki kopiowane są do pamięci wewnętrznej RNS-E. Dzięki tem nawet gdy sparujesz inny telefon z inna książką nadal będziesz mógł korzystać z kontaktów wcześniej zaimportowanych z poprzedniego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam modul z literka Q.moge odbierac i dzwonic,ale nie ma mojej ksiazki w rsn ,ani numerow z telefonu mojego ani z sim karty.

powinny same wejsc numery? czy trzeba cos jeszcze zrobic?

pozdrawia wszystkich jacek

rsn 2006 modul q 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zonka.

Założyłem RNS-E do mojego ori modułu BT. Nawigacja wyświetla mi komunikat "włóż kartę SIM" a pod spodem na belce z zegarkiem świeci się ikonka SIM. W dodatku jak ktoś do mnie dzwoni to wszystko zaczyna działać ale tylko na czas połączenia (wyświetlają się kontakty z karty SIM, pokazuje się zasięg telefonu, połączenie można odebrać klawiszami z navi itp). Ktoś wie czy da się to jakoś zgrać żeby poprawnie chodziło? Moduł mam ori z 2004 roku, prawdopodobnie z literką D na końcu więc teoretycznie nie powinno być możliwości pełnego połączenia telefonu z navi. Ale pomimo tego działa tak jak opisałem. Na 95% wydaje mi się (i facetowi który zakładał navi), że powinno dać się to jednak poprawnie zakodować. Tylko jak? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zonka.

Założyłem RNS-E do mojego ori modułu BT. Nawigacja wyświetla mi komunikat "włóż kartę SIM" a pod spodem na belce z zegarkiem świeci się ikonka SIM. W dodatku jak ktoś do mnie dzwoni to wszystko zaczyna działać ale tylko na czas połączenia (wyświetlają się kontakty z karty SIM, pokazuje się zasięg telefonu, połączenie można odebrać klawiszami z navi itp). Ktoś wie czy da się to jakoś zgrać żeby poprawnie chodziło? Moduł mam ori z 2004 roku, prawdopodobnie z literką D na końcu więc teoretycznie nie powinno być możliwości pełnego połączenia telefonu z navi. Ale pomimo tego działa tak jak opisałem. Na 95% wydaje mi się (i facetowi który zakładał navi), że powinno dać się to jednak poprawnie zakodować. Tylko jak? :wallbash:

napisz jakie masz kodowanie w RNS-E i sprawdz dokladnie jaki modul BT masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos takiego znalazlem....

http://www.allegro.pl/item715404963_audi_a3_tt_modul_telefonu_bluetooth_8p0862335j.html

....czy bedzie wspolpracowac z RNS E ?

Pytanko dla znawcow...literka J ... nowsza wersja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony999

Dotarłem do mojego modułu BT i ma on oznaczenie : 8P0 862 335 E

Powiedzcie mi co z niego da sie wycisnąć ? Czy to dlatego nie moge zimportować kontaktów z telefonu i czy to dlatego nie mam tej tarczy na wyswietlaczu RNS do wybierania numerów dużym pokrętłem?

Prubowałem już z kilkoma telefonami noki (z symbionem i bez symbiona nawet zmieniałem soft w symbionach na najnowszy) i z sony ericonem i za każdym razem to samo , połączy sie i trzyma sygnał prowadzi sie rozmowe przez głośnomuwiący bez problemu jednak nie moge zimportować kontaktów z telefonu jak i nie mam tej tarczy na wyświetlaczu RNS co wybiera sie numery dużym pokrętłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN to taki nasz ekspert od BT. Uwierzcie mi, że włożył wiele trudu i ciężkich doświadczeń w zdobycie gruntownej wiedzy w tym temacie. Wszelkie pytania proszę kierować do niego :decayed:

pytanie do AndyN, jak jest z 8P0 862 335 K , co po nim można się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...