Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

a ja nie mam RNS ale za to modul z litera M na koncu i w koncu udalo mi sie z nim polaczyc i go zakodowac :>

nie wiem tylko dlaczego nie ma ksiazki na FISie i pojawia sie napis "button not used" albo gada ze phonebook is empty.. mozna jakos wybrac na FISie numery z ksiazki? poki co dziala mi wybieranie glosowe - swoją droga niezla zabawa :>[br]Dopisany: 12 Grudzień 2009, 23:47_________________________________________________troche sie zapedzilem z wrazenia.. ide jutro wgrac nowy soft do e51 i trzymam kciuki ze wszystko ruszy.. :>

Ja mam E 50 i E 51 i oba dzialaly z BT zamontowanym w AUDI A3 2009 w UK. Tylko pamietaj ze musisz zainstalowac na telefonie ten maly programik do ladowania kontaktow, bo E 51 ma Symbian, ktory troche komplikuje komunikacje tego telefonu z BT i bez tego kontakty sie nie laduja. Sproboj to zrobic i napisz jutro, czy sie laduja kontakty z ksiazki telefonu a nie z karty SIM. To mi da male info, czy moj nowy modul H zrobi to samo czy nie. H wg rozpiski jest ciut pozniejszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Madbar nie ma szan na inocjowanie przez RNS rozmowy jeżeli jest napisane że "tel jest niezainstalowany" bo niema żadnej aktywnej ikony na RNS nie mówiąc już o tym że nic na rns nie było słychać jak się połączyłem. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w nocy zrobilem sobie update softu w mojej e51 na 400.**** i wszystko bangla jak ta lala. Zaciaga z telefonu i z karty bez problemu, wyswietla na FISie itd. Zaznaczam tu ze nie instalowalem zadnego dodatkowego oprogramowania, sam update softu (banalna instalacja)[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 14:38_________________________________________________ostatnio widzialem u kumpla w a3 ze obok godziny wyswietla mu sie znaczek/ikonka bluetooth. Wie ktos jak to wlaczyc? a moze nie wszystkie moduly to maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł czemu u mnie kaplica i moduł Q nie rozwija menu w RNS-E ?? Po zmianie kodowania pojawił się ekran:

03.jpg?imgmax=720

po resecie i sparowaniu telefonu widoczny jest ten ekran :confused4:

Pozatym ze nie da sie wykorzystać go na RNS-E, działa bez problemu - ale to Q więc powinien dawać więcej możliwości niż tylko lista kontaktów na FIS

jakies pomysły ?? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madbar nie ma szan na inocjowanie przez RNS rozmowy jeżeli jest napisane że "tel jest niezainstalowany" bo niema żadnej aktywnej ikony na RNS nie mówiąc już o tym że nic na rns nie było słychać jak się połączyłem. :kwasny:

To sie zgadza, ze nie mozna zainicjowac rozmowy przez RNS. U mnie tez nie pokazuje na RNSie ikony BT ani Sily sygnalu, ale za to pokazuje taka mala Ramke z na napisem"SIM" i po tym wiem, ze telefon jest sparowany z BT. Moge odebrac rozmowe tym duzym pokretlem/przyciskiem na RNSie i ja zakonczyc jednym z klawiszy"soft" dookola tego pokretla, ale nic wiecej. Jak masz sparowany telefon z BT to musi chociaz sie dac poprowadzic rozmowe. Sprawdz VAGiem w adaptacjach, moze masz cos wyciszone, albo moze mikrofon nie chodzi....?

" Nie laduje ksiazki z telefonu na FIS "

to akurat może być kwestia niezgodności z telefonem bo u mnie jest wszystko ok i są wszystkie kontakty na FIS <też mam moduł D>

bogi, a jaki masz telefon? I czy Twoj BT widzi wszystkie kontakty, takze z ksiazki telefonu a nie tylko zapisane na SIM? Ja nie uzywam ksiazki z SIM, bo tam mozna zapisac tylko ograniczona liczbe kontaktow i z ograniczonymi danymi. Ale jak wprowadzilem na SIM kilkanascie kontaktow w celu sprawdzenia, to jak dzwonilem gdzies , albo przychodzil telefon od kogos to na FISie sie wyswietlaly nazwy przypisane danym numerom w ksiazce SIM. Niestety nie moglem sprawdzic, czy dziala przewijanie i wybieranie, bo nie mam jeszcze MFSW. Ale bede po Swietach zakladal nowa kiere i zobacze co i jak. A potem zaraz zmienie BT na H i licze na to ze sie wszystko zaladuje na FIS i z RNSa tez bede mogl wybierac numer do wydzwonienia.

ostatnio widzialem u kumpla w a3 ze obok godziny wyswietla mu sie znaczek/ikonka bluetooth. Wie ktos jak to wlaczyc? a moze nie wszystkie moduly to maja?

PP84

Z tego co widzialem tu wczesniej na fotach malika, przy module Q tez sie ta ikonka z BT i sila sygnalu wyswietlala i mysle, ze to jest standard. Natomiast przy module D sie nie wyswietlaja i mysle, ze to jest norma. Zaczynam sie jednak zastanawiac w tym momencie, ze moze wine za to ponosi zainstalowany uchwyt do telefonu. Mam fabrycznie zamontowany zestaw telefoniczny z uchwytem i z BT w wer "D". Bede usial zobaczyc, jak jest podlaczony ten uchwyt i moze to on blokuje pobranie kontaktow do RNS przez BT, bo RNS czeka, ze dane kontaktow przyjda kablem od zlacza w uchwycie... bede mial czas to sprawdze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza, ze nie mozna zainicjowac rozmowy przez RNS. U mnie tez nie pokazuje na RNSie ikony BT ani Sily sygnalu, ale za to pokazuje taka mala Ramke z na napisem"SIM" i po tym wiem, ze telefon jest sparowany z BT. Moge odebrac rozmowe tym duzym pokretlem/przyciskiem na RNSie i ja zakonczyc jednym z klawiszy"soft" dookola tego pokretla, ale nic wiecej. Jak masz sparowany telefon z BT to musi chociaz sie dac poprowadzic rozmowe. Sprawdz VAGiem w adaptacjach, moze masz cos wyciszone, albo moze mikrofon nie chodzi....?

Niestety niebyło żadnej ikonki myślę że ten moduł był walnięty albo miał stary soft i nie bangla na RNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza, ze nie mozna zainicjowac rozmowy przez RNS. U mnie tez nie pokazuje na RNSie ikony BT ani Sily sygnalu, ale za to pokazuje taka mala Ramke z na napisem"SIM" i po tym wiem, ze telefon jest sparowany z BT. Moge odebrac rozmowe tym duzym pokretlem/przyciskiem na RNSie i ja zakonczyc jednym z klawiszy"soft" dookola tego pokretla, ale nic wiecej. Jak masz sparowany telefon z BT to musi chociaz sie dac poprowadzic rozmowe. Sprawdz VAGiem w adaptacjach, moze masz cos wyciszone, albo moze mikrofon nie chodzi....?

Niestety niebyło żadnej ikonki myślę że ten moduł był walnięty albo miał stary soft i nie bangla na RNS

Nejlepiej, zebys sprawdzil to podlaczajac inny modul. Nie sadze, zeby to mial byc stary soft, bo ja tez mam modul D zainstalowany w aucie w czerwcu 2004 ( w fabryce), czyli na poczatku, jak zaczeli te moduly wsadzac i RNSe i dziala bez zarzutu, tylko z ograniczeniami o ktorych pisalem wczesniej. Nie sadze, zeby ktos sie bawil w produkcje osobnego softu do RNS i do Concerta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonyericsson P1i

kontakty mi wszystkie czyta ale mam kierownice MF (dokładana)

moduł BT miałem fabrycznie montowany

co do ikonki na RNS to już sam nie wiem a cały czas zapominam sprawdzić :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli ikonke bluetooth przy godzinie na zegarach.. nie mam RNS wiec tam nic nie zobacze. Kumpel ma a3 bez navi i obok godziny na zegarach ma ikonke bluetootha.

Ta ikonka przy zegarze w liczniku to info, że Usama ibn Ladin namierzył samochód. :polew:

Tak naprawdę to jest informacja, że zegarek jest zsynchronizowany radiowo z wzorcem czasu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/DCF77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli ikonke bluetooth przy godzinie na zegarach.. nie mam RNS wiec tam nic nie zobacze. Kumpel ma a3 bez navi i obok godziny na zegarach ma ikonke bluetootha.

Ta ikonka przy zegarze w liczniku to info, że Usama ibn Ladin namierzył samochód. :polew:

Tak naprawdę to jest informacja, że zegarek jest zsynchronizowany radiowo z wzorcem czasu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/DCF77

O, rany kobra7, niezly jestes. Ja nie zaczailem, ze to o to chodzi o ten znaczek " funkturm" (radiowej wiezy, albo "palemki", jak nazywa to moj sasaid ). Chyba dlatego, ze ze mam go u siebie i czytlem w instrukcji co to jest i dlatego we snie nie przyszloby mi do glowy stwierdzic ze to ma onzaczac BT No ale to naprawde trzeba miec wyobraznie, zeby tak wymyslec. A moze tamto A3 ma WiFI Access Point wbudowany :polew:. Ta ikonka w koncu przypomina lampke, ktora sie zapala na moim laptopie, kiedy WiFi dziala.

PP84, bez obrazy, ale nie moglem sobie darowac

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie noki E51 to potwierdzam, że wgranie softu 400.xxx poprawia współpracę z BT. Poprzednio miałem soft 300.xxx i aplikację "pobieranie kontaktów" i książka tel. była dostępna z kierownicy nieraz z długim opóźnieniem lub zdarzało się " no entries" . Z nowym softem w E51 najpierw ładuje kontakty a później "nieodebrane" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem i mam nadzieję że ktoś mi pomoże

Nie mogę sobie poradzić z kodowaniem RNS-E i modułu bluetooth wersja D

może ktoś kto ma już zakodowane podrzuci mi ścieżkę kodu 77 do kodowania modułu nie mam multifunkcyjnej kierownicy z góry dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć napewno czy modół Q będzie ściągał ładnie dane z nokii e52? (może ktoś ma takiego fona).

Zamierzam taką kupić, a nie chce się wbić na mine.

Mam n73 i nie hula zbytnio... (najnowszys soft w telefonie)

Program z nokii troche pomógł i zgrała się ale tylko książka telefoniczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomocy!

Moja B6 inicjuje połączenie przez BLUETOOTH (zaznaczę, że moduł z literą A) za pomocą kierownicy, ale po sekundzie rozłącza. Bezpośrednio z telefonu działo OK. Również z adaptera z telefonu Nokia 6230i po kablach działa OK. tzn. (Ładowanie, kontakty na FIS z SIM, odbieranie za pomocą RNS i kierownicy, dzwonienie z kierownicy, książka telefoniczna głosowa w BLUETOOTH i głosowe wybieranie tej książki lub numerów), ale po zmianie telefonu na nowszy jestem zmuszony korzystać tylko z BLUETOOTH a on samoczynnie rozłącza połączenia wychodzące.

Pomocy.

:wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecam wymiane modulu na minimum D, a nie jest wpelni kompatybilny z nowymi telelfonami, chcesz mam moduly D, F,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj cos zaczelo sie krzaczyc z moim swiezo wyrezanym BT. A mianowicie:

wsiadam rano do samochodu, przekrecam stacyjke, paruje sie z telefonem. za chwile rozlacza(rozparowuje), za 10 sek. znowu paruje i tak w kolko dopoki nie zresetuje telefonu.

mial ktos podobny przypadek?

dodam ze do tej pory tj 2 tygodnie wszystko latalo jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam fabryczny moduł bluetooth oraz navi RNS-E. Mój telefon (Samsung Omnia) wykrywa sygnał z audi ale prosi o podanie kodu dostępu. Jak podam byle jaki nie wchodzi, a jak nie podam wcale-to też nie chodzi. Wyświetla że niby błąd połączenia. Co zrobić? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...