Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

zatłuke Cie :):kox: :kox: :kox: :kox:

Ja miałem wiązke :) bo miałem zwykły GSM by AUDI, 10 min Ci to tłumaczyłem :) przez TELEFON

ale przeciągałem kabel bo nie chciało mi sie go we wiazce szukac !!!! a mialem od Andego kabel P&P

Czekaj, czekaj :przebiegly:

To znaczy, że nie wyszarpałeś modułu a kablem z Allegro podłączyłeś drugi :?: :?:

Andy - Piotruś nie miał RNS-E więc nie miał modułu - miał zestaw ori telefonu ale inne okablowanie pod to było - podejrzewam ze z osobną centralką która nie musiała komunikować się z Symfonią tylko muta i głośnik miała spięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zatłuke Cie :):kox: :kox: :kox: :kox:

Ja miałem wiązke :) bo miałem zwykły GSM by AUDI, 10 min Ci to tłumaczyłem :) przez TELEFON

ale przeciągałem kabel bo nie chciało mi sie go we wiazce szukac !!!! a mialem od Andego kabel P&P

Czekaj, czekaj :przebiegly:

To znaczy, że nie wyszarpałeś modułu a kablem z Allegro podłączyłeś drugi :?: :?:

Andy - Piotruś nie miał RNS-E więc nie miał modułu - miał zestaw ori telefonu ale inne okablowanie pod to było - podejrzewam ze z osobną centralką która nie musiała komunikować się z Symfonią tylko muta i głośnik miała spięty

brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze RNSe króluje, prosba jednak o pomoc uzytkownikowi zwyklego concerta :tongue4:

kupilem modul z literka M (full functionality) i chcialbym go podpiac wiazka z navika http://allegro.pl/item817150440_kabel_bluetooth_audi_rns_e_rns510_rns2_concert.html i tu pojawia sie deszcz pytan:

czy wiazka bedzie pasowac?

czy bede mogl odebrac i wykonac polaczenie z kierownicy multi w poduszce?

czy obsluga glosowa bedzie mozliwa?

czy trzeba bedzie zrobic kodowanie radia, jesli tak to jakie?

czy na FISie bede widzial numer czy nazwe kontaktu?

wiem ze sporo tych watpliwosci ale wierze w wasza fachowosc ;-) nie jedno juz udalo sie "ulepszyc" dzieki A4 KLUB !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Co kolego przeczytanie tego wątku od początku, bo po prostu warto, wszystko jest świetnie opisane ... Wydaje mi się, że na każde z Twoich pytań znajdziesz tu odpowiedź: TAK :gwizdanie:

BTW: z racji tego, że chcę sobie założyć ten moduł, śledzę watek na bieżąco. Dobrze się domyślam, że ta wiązka pod fotelem, o której piszecie, mogłaby być jakby ori wiring'iem pozwalającym na wpięcie modułu p&p i umieszczenie go pod fotelem, a co za tym idzie eliminującym konieczność zakupu kabla na alledrogo? To byłby fajny bonus :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca tak jest, przeczytalem caly i to nie raz .. :(

nie znalazlem odpowiedzi w odniesieniu konkretnie do takiej konfiguracji ani tego czy kabel z powyzszego linku bedzie pasowal do concertaII. Prosba tylko o krotkie odpowiedzi i ewentualna podpowiedz z kodowaniem czy znacznie bedzie roznilo sie od opcji z RNSe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: podłączyłem się dziś do VAG-a, ale koleżka nie był zbytnio kumaty w tym zakresie i w zasadzie był to eksperyment na żywym organizmie... Chociaż po zmianach przyjął kody i teraz w miejscu 00xxx?x: Language (Voice Control) jest na końcu 22, nadal voice control jest po niemiecku ;( .. Resetowałem RNS-E i nic ...

żeby było śmieszniej gdy sprawdziłem kanał 77-telephone, pokazała mi się informacja, że sterownik urządzenia to : 8P0 862 335 M... Tymczasem komórki nadal nie wykrywają BT w moim samochodzie ... WTF???

Myślicie, że jest sens demontować fotel i sprawdzać czy coś pod nim jest???

poradźcie coś panowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro połączyłeś się ze sterownikiem BT to znaczy że tam jest - problem będzie raczej z twoim telefonem (przynajmniej tak mi się wydaje). Na początek spróbuj sprawdzić czy uda Ci się uzyskać połączenie przy pomocy innego telefonu...

Aby zmienić język w RNS-E klikasz button SETUP a następnie używając przycisków przy pokrętle wchodzisz w settings. Tam szukasz Speech Dialog System -> Language -> zmieniasz na English i już gotowe :)

speech.JPG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ale właśnie tego:

Tam szukasz Speech Dialog System -> Language -> zmieniasz na English

nie mogę nigdzie znaleźć, nie mam takiej zakładki. :wallbash:

a co do BT, to sprawdzałem dwoma telefonami: Nokią 6300 i SE K770i.

Język na wyświetlaczach FIS i RNS-e mam poustawiany na angielski, tylko po naciśnięciu przycisku PTT na kierownicy nawija Helga :kwasny:

wpienia mnie ta sytuacja na maxa, bo wiadomo, człowiek cieszy się najbardziej tym, co sam rozkmini, a tu wychodzi, że odwiedzę Naviservice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do którego momentu docierasz w opcjach RNS-E - możesz zrobić fotkę co masz w settings?

Update navi do wersji 650 zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w uzupełnieniu tego co pisałem wcześniej o podłączaniu VAG - po naciśnięciu 'setings' widoczne są tylko te zakładki, scroll nie jedzie dalej, nie ma nic o SDS:

1wzTJi.jpg

po naciśnięciu 'tel' jest to (zakładka o BT jest nieaktywna):

eKW60.jpg

1OcMP0.jpg

1fVCo0.jpg

w ukryte menu nie dałem rady wejść, po naciśnięciu 'car' jest to: (wartość SW 650 to wersja programu?)

1fWaj0.jpg

do wyszukania BT użyłem też oprócz mojej Nokii i SE także Samsunga szwagra, no result.... :wallbash:

skoro po vag-owaniu wyświetlało jakieś info dot. n-ru modułu, wtf??

jutro rozbiorę część tapicerki pod nogami pasażera, może dam rady sprawdzić czy mam fizycznie moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo..po przejechaniu się 10km wszystko się jakoś zaprogramowało samo..a walczyliśmy z lukaszemr i nie chciało działać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jutro rozbiorę część tapicerki pod nogami pasażera, może dam rady sprawdzić czy mam fizycznie moduł.

A po co?

Skoro VC znalazł 8P0 862 335 M?

"M" to początek 2007 roku (lub nawet koniec 2006 biorąc pod uwagę jak roczniki aut określa VAG). Te telefony to konstrukcyjnie który rok?

Zamiast wyciągać fotel zrób autoscan VC i wklei jego rezultat. Będzie można zobaczyć kodowanie, wersje softu w RNSie, BT itp

Właśnie w tym problem że Flaha nie za bardzo ma dostęp do fejsu. Ostatni mechanior u którego był podłaczył się przy pomocy VAG-COMa do modułu 77 ale żadna z opcji (fault, coding itd.) nie była dostępna. Albo koleś miał pozmieniane parametry połaczenia fejsu i stąd coś ala zrywanie połączenia albo coś się dzieje z BT - zasugerowałem dostanie się do modułu, rozłączenie i ponowne podłączenie wtyczek. Tyle w kwestii współpracy z telefonami (chociaż na miejscu Flahy poszukałbym kogoś z działającym SDSem i sprawdził na jego telefonie).

Co do brakującej opcji w settings - tutaj może pomóc update softu do 660.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie jeszcze jedna watpliwosc co do obslugi telefonu z multifunkcji. Mam u siebie poduche bez ikonki telefonu. Czy do obslugi tel z multi nie powinienem miec poduchy z takimi wlasnie przyciskami na dole? A moze mozna je jakos przeprogramowac? No chyba ze nia ma problemu i te poduszki roznia sie tylko ikonkami?

PS. zaczynam sie bac ze akcja "rezanie bluetootha" bedzie trudniejsza niz myslalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawila sie jeszcze jedna watpliwosc co do obslugi telefonu z multifunkcji. Mam u siebie poduche bez ikonki telefonu. Czy do obslugi tel z multi nie powinienem miec poduchy z takimi wlasnie przyciskami na dole? A moze mozna je jakos przeprogramowac? No chyba ze nia ma problemu i te poduszki roznia sie tylko ikonkami?

PS. zaczynam sie bac ze akcja "rezanie bluetootha" bedzie trudniejsza niz myslalem..

multi to multi i napisy na przyciskach nie mają znaczenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z rezania bluetootha i pojawil sie dziwny problem:

podlaczylem wszystko nalezycie za pomoca wiazki z navika P&P do radia concertII, chcialem zrobic kodowania ale vag nie chce polaczyc sie z kontrolerem (no response from controller). Najciekawsze jest to ze modul dziala, wycisza radio, wyswietla numery na FIS. Za to multifunkcja nie wspolpracuje z telefonem ale jest to oczywiste bo nie zrobilem kodowan..

macie jakis pomysl dlaczego nie moge dostac sie, polaczyc z kontrolerem 77-telephone aby dokonczyc dzielo i wszystko zakodowac? dodam ze posiadam modul "M"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

log z autoscan'u :

Typ nadwozia: 8E - Audi A4 B6/B7

Skanowanie: 01 02 03 08 09 0F 11 15 16 17 18 36 37 45 46 55 56 57 65 67 69 75 76 77

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 01: Silnik Plik etykiet: Przekier.nieudane!

Oznaczenie elementu SW: 03G 906 016 KN HW: 03G 906 016 KN

Komponent: R4 2,0L EDC G000SG 9748

Weryfikacja: --H02--- Numer seryjny:

Kodowanie: 0000072

Kod serwisu: WSC 20265 123 85312

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 03: ABS/hamulce Plik etykiet: 8E0-910-517.lbl

Oznaczenie elementu SW: 8E0 910 517 H HW: 8E0 614 517 BF

Komponent: ESP8 FRONT H06 0140

Weryfikacja: 00000000 Numer seryjny: 00000000000000

Kodowanie: 0004401

Kod serwisu: WSC 06325 000 00000

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 08: Klimatyzacja Plik etykiet: 8E0-820-043.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 820 043 BM

Komponent: A4 Klimaautomat 2833

Kodowanie: 00000

Kod serwisu: WSC 00000

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 09: Centr.zesp.elektr. Plik etykiet: 8E0-907-279-8EC.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 907 279 N

Komponent: int. Lastmodul ECE 0907

Kodowanie: 10101

Kod serwisu: WSC 06325

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 15: Airbag Plik etykiet: 8E0-959-655-94.lbl

Oznaczenie elementu SW: 8E0 959 655 G HW: 8E0 959 655 G

Komponent: Airbag 9.41 H12 3730

Weryfikacja: 91H12373 Numer seryjny: 0036M0G0Z6Z.

Kodowanie: 0033622

Kod serwisu: WSC 06325 000 00000

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 16: Kolo kierownicy Plik etykiet: 8E0-953-549.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 953 549 Q

Komponent: Lenksáulenmodul 0601

Kodowanie: 04042

Kod serwisu: WSC 06325

Znaleziono 1 blad:

00576 - Zacisk 15

57-10 - Usterka w obwodzie elektrycznym - Sporadyczny

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 17: Zest.wskazników Plik etykiet: AKP\8E0-920-9xx-8EC.lbl

Oznaczenie elementu SW: 8E0 920 931 P HW: 8E0 920 931 P

Komponent: KOMBI+WFS 4 H14 0110

Weryfikacja: 0110 Numer seryjny: 00000000000000

Kodowanie: 0006041

Kod serwisu: WSC 20265 124 01189

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 37: Nawigacja Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu SW: 8E0 035 192 D HW: 8E0 035 192 D

Komponent: RNS-E HIGH EU H72 0650

Weryfikacja: 04S Numer seryjny: AUZBZ7F1148485

Kodowanie: 0301715

Kod serwisu: WSC 06325 000 00000

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 46: Modul komfortu Plik etykiet: 8E0-959-433-MIN.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 959 433 CC

Komponent: Komfortgerát T85 4035

Kodowanie: 07008

Kod serwisu: WSC 06325

Oznaczenie elementu: 8E1959801H

Komponent: Tőrsteuer.FS BRM 0606

Oznaczenie elementu: 8E1959802H

Komponent: Tőrsteuer.BF BRM 0606

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 56: Radio Plik etykiet: 8E0-035-192-RNSE.lbl

Oznaczenie elementu SW: 8E0 035 192 D HW: 8E0 035 192 D

Komponent: RNS-E HIGH EU H72 0650

Weryfikacja: 04S Numer seryjny: AUZBZ7F1148485

Kodowanie: 0301715

Kod serwisu: WSC 06325 000 00000

-------------------------------------------------------------------------------

Adres 77: Telefon Plik etykiet: 8P0-862-335.lbl

Oznaczenie elementu SW: 8P0 862 335 M HW: 8P0 862 335 M

Komponent: FSE_255x BT H21 0200

Weryfikacja: 00000001 Numer seryjny: 00000000453666

Kodowanie: 0011822

Kod serwisu: WSC 06325 000 00000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrofon wkońcu odpaliłem :decayed: ścieżka była przerwana - hula ale nadal nie daje się obsługiwać z RNS-E :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie właśnie jestem po modzeniu z modułem z końcówką 335"D" i problem jaki się pojawił to telefon łączy się z modułem wykrywa Audi UHV 2015 a na RNS-e nie wyświetla się sygnał bluetooth znaczy ta ikonka z zasięgiem i pojawia się informacja że "telefon nie zainstalowany" czy macie jakieś może sugestie co to może byc po Vagowaniu okazało się że ten moduł ma jakieś stare oprogramowanie i nie widzi sygnału na RNS spotkał się ktoś z tym.

Czy jest możliwe że oprogramowanie w module jest tylko pod radio concert? bo taką informację dostałem od znajomego moduł jest z 2004r.

Jeżeli jest to możliwe to jaki kupic moduł żeby działał z RNS-e znaczy jaki model konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie właśnie jestem po modzeniu z modułem z końcówką 335"D" i problem jaki się pojawił to telefon łączy się z modułem wykrywa Audi UHV 2015 a na RNS-e nie wyświetla się sygnał bluetooth znaczy ta ikonka z zasięgiem i pojawia się informacja że "telefon nie zainstalowany" czy macie jakieś może sugestie co to może byc po Vagowaniu okazało się że ten moduł ma jakieś stare oprogramowanie i nie widzi sygnału na RNS spotkał się ktoś z tym.

Czy jest możliwe że oprogramowanie w module jest tylko pod radio concert? bo taką informację dostałem od znajomego moduł jest z 2004r.

Jeżeli jest to możliwe to jaki kupic moduł żeby działał z RNS-e znaczy jaki model konkretnie.

Hej,

Mam tez "D" i bede go zmienial. Mam RNS i pelen FIS. Bede instalowal Multi kierownice i mam RNS i po prostu ten modul nie pozwala wykorzystac pelnych mozliwosci MFSW i RNSa. To jest jeden z pierwszych modeli BT instalowany od 2004 i ma bardzo ograniczona funkcjonalnosc. To ze nie wyswietla ikonki BT i sily sygnalu, nie przeszkadza w niczym. On dziala, ale w ograniczonym zakresie, tzn. laczy sie z telefonem i dzwiek z telefonu idzie przez RNS i glosniki i przez mikrofon. Mozna z RNSa zakonczyc rozmowe i ja odebrac, jesli ktos do Ciebie dzwoni, ale nie mozna jej zainicjowac z RNSa. Nie laduje ksiazki z telefonu na FIS. Byc moze laduje ta z SIM ale nie moglem tego sprawdzic, bo nie mialem MFSW. A poniewaz chce miec pelna obsluge telefonu z ksiazka telefoniczna telefonu, zmieniam BT na inny model. Mam nadzieje ze H wystarczy. Jak nie to bede szukal Q.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam RNS ale za to modul z litera M na koncu i w koncu udalo mi sie z nim polaczyc i go zakodowac :>

nie wiem tylko dlaczego nie ma ksiazki na FISie i pojawia sie napis "button not used" albo gada ze phonebook is empty.. mozna jakos wybrac na FISie numery z ksiazki? poki co dziala mi wybieranie glosowe - swoją droga niezla zabawa :>[br]Dopisany: 12 Grudzień 2009, 23:47_________________________________________________troche sie zapedzilem z wrazenia.. ide jutro wgrac nowy soft do e51 i trzymam kciuki ze wszystko ruszy.. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...