Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz jeszcze łokcia poszukać do kompletu :decayed:

Właśnie szukam :-) I tempomatu też. Jak się wozić to się wozić jak Pan :decayed:

kujawaPGN

Dziękuję. Nie uwierzysz, bo sam miałem ciężko, ale sprzedający nie mógł ich sprzedać od zimy. Kupił bardzo fajną b5 z welurami i od razu skóry założył a te fotele walały mu się później po szopie. Mówiłem mu aby zarejestrował się na forum bo na niezła a4. S4 zderzaki + progi i koła 18'tki bardzo fajne, gleba i te sprawy.

radimm

Nie ma welurów kubłów :kwasny:

---------- Post dopisany 14-06-2013 at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 14:04 ----------

Kolejna wymiana oleju, kolejna plukanka, kolejny raz 5w-40 zalany :decayed:

---------- Post dopisany 16-06-2013 at 01:24 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2013 at 08:52 ----------

Będzie trochę zmian w samochodzie. Zakupiłem komplet chromów do sedana, listwy progowe z chromowanymi wstawkami, osłonę tylnej belki, tapicerkę bagażnika z polifta, słupki środkowe zewnętrzne w połysku, czekam również na paczkę z lampami tył 2 lift, rozpórką dolną, pakietem oświetlenia nóg/boczków drzwi i innymi szpargałami. Dodatkowo zakupiłem tylne słupki z lampkami i czekam i na ramiona wycieraczek z passata FL pod płaskie pióra. I jeszcze kilka innych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię oglądać Twój wątek bo sam bardzo sobie cenię takie podejście do samochodu :good:

Te welurki wyglądają po prostu zacnie :jerk: Jednak nie ma to jak jasne wnętrze :kox:

Tyle że moje znowu czeka na pranie :facepalm: Ale będzie okazja do zrobienia kaloryferów pod d*pę na zimę :naughty:

No i lędźwie masz :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest welur w kubełku :decayed:

Ja jeszcze nigdy takiego nie widziałem:shock3: Wogóle welur ciężko dostać, a taki jasny jak ja mam to już wogóle.

Dzisiaj doszedł kolektor dolotowy z AWX'a czy czegoś tam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł kolektor dolotowy z AWX'a czy czegoś tam:wink:

poka poka :decayed:

Jutro cyknę sweet focię jak paczkę otworzę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czekać aż wleci turbo VNT :decayed:

Bardziej K24 z okolic 1987r ;-)

---------- Post dopisany 01-07-2013 at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany 19-06-2013 at 22:15 ----------

Chyba niedługo będzie mały update :-)

---------- Post dopisany 07-07-2013 at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany 01-07-2013 at 23:58 ----------

Mały update:

Co prawda wiele kolosalnych zmian nie ma ale to z braku czasu. Powoli do przodu.

Najpierw walka z chyba całą rdzą w samochodzie, spojenie maksi i bagażnik:

b0740f8fde8fbfb7m.jpg bbc1b7c67a708577m.jpg 6d12416b79c5999fm.jpg 47f3ef8ae0e121d8m.jpg

Gdzieś zapodziałem zdjęcia po wykonaniu konserwacji. Ale tradycyjnie pierw włosami murzyna do gołej blachy, później Rust Filler, 3 warstwy dwuskładnikowego podkładu epoksydowego od Novolla. Koloru narazie nie ma :kox:

Później wziąłem się za łożyska w alternatorze, komutator i stabilizator napięcia a więc delikatny remont alternatora.

28c3787158863acam.jpg f767e95a99e54a86m.jpg

Przy okazji umyłem też silnik myjką ciśnieniową:

4acb5daf845c95d8m.jpg

Naprawiłem potencjometr silniczka klapki sterującej temperaturą powietrza oraz wysuszyłem cały środek i uprałem wykładzinę. Jak na złość, dzień po upraniu wiaząc piwo, jedna butelka pękła... :

c76537915ace9f95m.jpg 5c4334be5ed92a63m.jpg 9e4d53daaf605964m.jpg 68f9169f75d86275m.jpg

Trafił również bagażnik poliftowy. Z lewej strony zachowałem kawałek starej tapicerki i schowek na dole, w sam raz na gaśnicę. Dodatkowo schowek podświetlany jest. Jak widać plastikowa osłona krawędzi załadowczej również poliftowa. Muszę jeszcze zamontować haki.

ef27beedcbcbff0fm.jpg 467f2e8fb64142f8m.jpg

Co do dalszych zmian to mam zamontowane podświetlane kratki z polifta ale jeszcze zdjęć nie zrobiłem. W kolejce na montaż czekają lampy tylne z 2 lifta, rozpórka dolna, podświetlenie nóg i drzwi, ramiona wycieraczek z passata fl, tylne słupki wewnętrzne z światłami, środkowe słupki zewnętrzne w połysku, chromy dookoła szyb, osłona tylnej belki, plastikowe osłony progów z polifta z srebrnymi blaszkami :-)

---------- Post dopisany 12-07-2013 at 16:02 ---------- Poprzedni post napisany 07-07-2013 at 21:21 ----------

Wpadły ramiona wycieraczek z Passata B5 FL. Do tego dedykowane wycieraczki Boscha.

0d233afcd733088fm.jpg b0578e5408145a6em.jpg daa2405569d27451m.jpg

Pasowałoby coś z mordką zrobić. Jakiś grill poliftowy czy inne zespolone lampy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły ramiona wycieraczek z Passata B5 FL. Do tego dedykowane wycieraczki Boscha.

0d233afcd733088fm.jpg b0578e5408145a6em.jpg daa2405569d27451m.jpg

Pasowałoby coś z mordką zrobić. Jakiś grill poliftowy czy inne zespolone lampy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo Panie lampy poliftowe w pierwszej kolejności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, wiem :-) Tylko na wszystko czasu nie mam... gdzieś w szopie mam lampy tylne z 2 lifta i czekaja na zalozenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trepek uważaj żeby wycieraczki z piórami nie porysowały szyby.

Co do zmian to wrzucaj grill po II lifcie a wtedy szybko zobaczysz że brakuje lampek zespolonych :)

Bardzo lubię Twoje prace, wszystko ma grać jak w szwajcarskim zegarku :)

Jak będziesz się nudził to proponuje wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy ale coś mi mówi że masz to już za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu wycieraczki z piorami maja porysowac szybe? Przeciez to Bosch a nie Hart :-) Bardzo fajnie zbiera wode.

---------- Post dopisany 09-09-2013 at 23:44 ---------- Poprzedni post napisany 14-07-2013 at 21:44 ----------

Coś ostanio w moim temacie cisza ale wcale nie oznacza to, że nic się nie dzieje. Co prawda nie mam za duzo czasu by przy samochodzie wykonac jakies grubsze mody ale zawsze cos tam sie dzieje.

Wkoncu zainwestowalem w sofcik, ktory zrobi porzadek z moimi wtryskiwaczami 216'tkami 220/300 bar i pompa AFN. Doladowanie ok 1.3 bara. Moc powinna byc w okolicach 140KM. Ile jest to nie wiem... ale 2.4 w a4 b5 nie odchodzi mi z rolki a miedzy 120-160km/h zostaje lekko w tyle. Spalanie jak seria, odpalanie od tykniecia. Sterownik 16 bit.

a146b6d97ab5bd0fm.jpg

Dolna rozporka i oslony tarcz wentylowanych 288mm. Dolna rozporka powinna trafiac do KAZDEGO zawieszenia BA i standardowego profilu opon. Roznica w prowadzeniu i trzymaniu sie na zakretach jest kolosalna. Samochod duzo mniej sie przechyla i nie ma takiego wrazenia rycia przodem w szybko pokonywanych zakretach.

1916e370d151736fm.jpg

Lampeczki tylne z 2 lifta.

6d2d513f1cc5cd70m.jpg d8d03182adc4768am.jpg 5e4f2b5e74a66738m.jpg 890afa250aef40d6m.jpg

Ostatnio dodatla paczuszka z tym:

56240739091db671m.jpg 2a96bc8f46c69a03m.jpg

Potrzebuje kostek do tej strony manetki:

d825b05936eb7ec2m.jpg

A to nie koniec gratow, ktore czekaja na montaz. Jak ktos czytal wczesniejsze posty to pewnie wie, ze na swoja kolej czekaja chromy wokol szyb, listwy progowe z 2 lifta z srebrnymi emblematami "audi", oslona tylnej belki, swiatelka w tylnych slupkach, boczkach drzwi, 3 swiatlo stop i polka tylna poliftowa i inne rzeczy... Wiele tego a czasu malo ;-)

A i graty do regeneracji tylnich zaciskow czekaja na swoja kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki z tyłu dały bardzo dużo, te przedliftowe to jakaś porażka wizualna :/

Rozpórka dolna jest kapitalna, sprawdza się zwłaszcza w koleinach i znika wrażenie wozu drabiniastego. Gdybyś był zainteresowany to mam rozpórkę górną od A6 C5 ze wszystkimi bajerami.

Powodzenia z licznikiem !!

Jak patrzę na Twoje auto to tęskni mi się do poprzedniego zeciorka. Był w tym samym kolorze, nie było większych problemów, a jak już się spierdolił to zawsze pod domem. Na mrozach i nie mrozach ludzie kręcili i chełtali a ten palił od pierdnięcia. Zdyskwalifikował go jednak brak klimy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy

Rzuc mi na PW zdjecia i cene bo bylbym chetny.

@f16mysliwiec

Wiesz że ten licznik będzie wymagał od ciebie rzeźby ???

on ma Immo w zegarach

A ja mam wylaczone immo w ECU ;-) Przeciez moje aktualne ECU pochodzi z AFN 16bit, 1997 albo 1998r (jeszcze na jednej kostce i z wbudowanym mapsensorem) i ma calkowicie nowy program.

A kabelkologii sie nie boje, przerabiam Audi 80 z Boscha na Pierburga, trzeba przy przerobce zmienic ECU wraz z wtyczka, 67 kabli do przelutowania. Najlepiej jest wtedy jak wtyczka pochodzi od VW bo sa zupelnie inne kolory. A nawet w Audi nic nie pasuje 1:1 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

zgadza sie ale ty w swoim liczniku masz inne kostki ;)

trzeba było szukać licznika z rocznikow 94-96

Za male pieniadze byl to wzialem :-) Kostki mam prawie wszystkie, szukam jedynie od strony wycieraczek w pajaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Grzesiu!

Nie sądziłem, że już tyle auta zdążyłeś rozgrzebać, bo cicho siedzisz i się nie chwalisz, tylko na forach trzeba Cię szukać :P

Coraz ładniejsza:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...