Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ori osłona szyby przedniej audi?


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest gdzieś w Polsce do dostania ori osłona przeciwsłoneczna przedniej szyby, poza aso oczywiście, w normalnych pieniądzach?

Znalazłem jedynie na ebayu, a ściąganie z zagranicy takiej rzeczy nie widzi mi się :)

Jej numery:

ZAW 400 811

ZAW 400 814

ZAW 400 816

ZAW400811_zm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego ci to ...

mam gdzieś w piwnicy nie ori oddam ci to free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak stawiam na dworze to cholernie się nagrzewa wszystko przez przednią szybę od słońca, a to by trochę złagodziło skutki słońca, jest dopasowane i ładnie wygląda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marny z tego pożytek - chyba że zamocujesz od zewnętrznej strony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to nie ma tematu :thumbdown:

Osłona jest przydatna ponieważ deska rozdzielcza tak się nie nagrzewa oraz kierownica, kiedyś mechanik zajmujący się elektroniką samochodowa polecił mi w upalne dni używać takiej osłony deski gdyż znajdują się w niej różnego rodzaju czujniki i wysoka temperatura im nie służy tak samo dot. to wyświetlaczy. Ja używam takiej OSLONA PRZECIWSLONECZNA NA SZYBĘ 130X60 (2465006216) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. w komplecie są przyssawki dlatego jest poręczna a ostatnio w Chorwacji zdała egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kiego ci to ...

mam gdzieś w piwnicy nie ori oddam ci to free

postaw auto na południu europy to się przekonasz.... nie można się dotknąć dosłownie niczego..wszystko parzy..

większość firm czy banków daje jako prezent szczególnie na wiosnę

to akurat rozumiem, i popieram...warto w słoneczny dzień zakrywać przednią szybę, w aucie zdecydowanie chłodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie szkoda kasy i zachodu. Kup a ktoś ci ukradnie i będzie szkoda takiej ori...

Tego na zewnątrz się nie wystawia ;)

Jutro do centrum motoryzacyjnego podjadę, może mają te uniwersalne :)

Rikardo, ten wymiar 130x60 to właśnie na nasze szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie szkoda kasy i zachodu. Kup a ktoś ci ukradnie i będzie szkoda takiej ori...

Tego na zewnątrz się nie wystawia ;)

Jutro do centrum motoryzacyjnego podjadę, może mają te uniwersalne :)

Rikardo, ten wymiar 130x60 to właśnie na nasze szyby?

Aukcje podałem ci jako przykładową, co do wymiaru nie mogę obecnie sprawdzić jaki ma moja osłona. Jak będziesz szukał to patrz właśnie za takimi składanymi na przyssawki z folią po obu stronach oraz na grubość osłony im grubsza tym sztywniejsza. Ja kupowałem z takiej firmy jak na tej aukcji OSŁONA PRZECIWSŁONECZNA NA PRZEDNIĄ SZYBĘ 135X59CM (2467433925) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam swoją w cenie przesyłki bo naprawdę te sreberko nic nie daje wnętrze i tak się nagrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddam swoją w cenie przesyłki bo naprawdę te sreberko nic nie daje wnętrze i tak się nagrzeje

Tu nie chodzi o wnętrze to sreberko nie dopuszcza do nadmiernego nagrzania się deski rozdzielczej podczas gdy auto stoi w słońcu. W pracy samochód mój stoi na otwartym wyasfaltowanym placu i uwierz, że jak się do niego wsiada po tych 8-10 godz. to bez osłony kierownica wręcz parzy cię w ręce a deska zachowuje się jak kaloryfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stękacie jak panienki :facepalm:

Wsiadasz, opuszczasz szyby, wypakowujesz w tym czasie kieszenie z telefonu, portfela itp, odpalasz, przejeżdżasz tak z wiatrem we włosach z 500 metrów, zamykasz, odpalasz klimę na max chłodzenie, po minucie-dwóch przełączasz na delikatniejszą i włala, mamy 34 stopnie na dworze, a w aucie bardzo przyjemnie. Sposób na niepałowanie się z foliami i nie stękanie, och jak gorąco.

BTW. Poważnie myślicie, że od nagrzanej deski wyświetlacz fisu czy też elektryka/elektronika pada? Kto Wam każe dotykać deski rozdzielczej, skoro wiecie, że jest gorąca? Auto jest przystosowane do takich temperatur, jakby nie było deska by się np odkształcała od słońca. Parzącej kierownicy też jeszcze w rękach nie miałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JawoR36...zapraszam na południe Hiszpanii... pojeździsz tydzień odwołasz zeznania:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JawoR36...zapraszam na południe Hiszpanii... pojeździsz tydzień odwołasz zeznania:grin:

Ee.. Nigdzie się nie wybieram, a tu mowa o polskim słońcu :decayed:

Jakbym jechał do takich krajów to wcześniej bym zapytał na forum jak zrobić w A4 lodówkę, kostkarkę do lodu i jak zamontować dodatkową klimę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JawoR36...zapraszam na południe Hiszpanii... pojeździsz tydzień odwołasz zeznania:grin:

Ee.. Nigdzie się nie wybieram, a tu mowa o polskim słońcu :decayed:

Jakbym jechał do takich krajów to wcześniej bym zapytał na forum jak zrobić w A4 lodówkę, kostkarkę do lodu i jak zamontować dodatkową klimę :grin:

A czym sie rozni polskie słonce od hiszpanskiego? :decayed: Jak ktos chce stosowac mate to niech stosuje. Nie zaszkodzi, a moze troche pomoc ochronic wnetrze przed sloncem. Nie chodzi tu o sprawy zwiazane z trwaloscia wnetrza i elektroniki, bo to jest inna kwestia, ale przed wszystkim o sam komfort uzytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym jechał do takich krajów to wcześniej bym zapytał na forum jak zrobić w A4 lodówkę, kostkarkę do lodu i jak zamontować dodatkową klimę :grin:

nie trzeba dodatkowej klimy...właśnie ta osłona pozwala na szybsze uzyskanie komfortowej temperatury bowiem sama deska nie promieniuje już tak ciepłem jak nagrzana bezpośrednio od słońca....nawet powietrze wylatujące z nawiewów jest zdecydowanie chłodniejsze i szybciej się schładza... potem, temperatura zew. nawet 42 st nie robi żadnej różnicy....chyba że się wychodzi z chłodnego auta...czego nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już ktoś wyżej napisał, lepiej sprawdza się taka osłona montowana od zewnętrznej strony. Ojciec kiedyś kupił takie sreberko montowane na zewnątrz (przyczaskuje się je drzwiami z obu stron) - pierwotnie ma to służyć do nie zamarzania szyby w czasie zimy, ale w upalne dni sprawdza się też super. Mam też sreberko do środka (z przyzsawkami) i powiem że w porównaniu z zewn. to wew. wypada naprawdę marnie. Ojciec kiedyś kupił je w lidlu chyba za coś koło 20zł - więc jak ktoś je ukradnie to mała strata (na razie to ja je "ukradłem" ojcu :facepalm: ), puki co jeżdżę z tym po centrum Krakowa i jeszcze nikt się nie połasił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat :decayed:

Mi w tym roku od trzymania auta w pełnym słońcu wysrał się FIS tak więc taka osłona pomimo że nie uchroni wnętrza przed nagrzaniem to jednak uchroni deskę przed nagrzewaniem bezpośrednio przez słońce. Gadałem z kilkoma gośćmi którzy zajmują się strikte wyświetlaczami "komputerów pokładowych"(np. FIS) i temperatura która występuje wewnątrz deski nagrzanej bezpośrednio padającymi promieniami słonecznymi jest taka jak w dobrze rozgrzanym piekarniku :doh:

Mnie już życie nauczyło że lepiej wydać te pare zł na może nie najładniejszą osłonę niż później paru stów na nowy FIS :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...