Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navigation Plus RNS D


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co udalo mi sie znalezc tylko mapy Blaupunkt TravelPilot DX 2013-2014. Czy ktoś znalazl cos bardziej aktualnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to niczego nowszego na rns-d już nie znajdziesz. Zakończono prace nad tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem laser w moim rns-d i czyta pięknie , nagrane płytki najtańsze z mapami.

ale mam problem.

chce dołozyć line in , kupiłem kabel z niebieską wtyczką 8 pin , podłączyłem w miejsce zmieniarki... i nic.. wyświetla się nie wykryto nagrywarki.

co mam jeszcze zrobić ?

na zagranicznych forach sprzedają kabel z wtyczką jack a na drugim końcu wtyczka din . wpina się ją w miejsce tunera . robił ktoś coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował spolszczyć RNS-D korzystając z plików z tego chomika ?

http://chomikuj.pl/sojer8/Spolszczenie+do+Audi+Navigation+Plus+RNS-D

Może ktoś ma lepszy opis wgrania spolszczenia do navi.

Moje audi posiada kolorowy FIS Czy zmienia to rodzaj spolszczenia i czy on też będzie po polsku po spolszczeniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co bś napisał gdyby się nie udało i naprawa wyszła by 400 :decayed:

...niech ci będzie przygarnąłeś mi :wink: ale i po części masz rację. Wiadomo jest ryzyko z każdego źródła takie czasy...nie ryzykujesz nie żyjesz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakieś pół roku temu ściągnąłem spolszczenie i zainstalowałem, działa,ale gdybym wcześniej poczytał o tym jak łatwo uwalić navi dziwnym programem to pewnie bym się nie odważył. Jak by ktoś z okolic DB potrzebował pewnego spolszczenia to służę, już trzy autka udało się spolszczyć więc płytka pewna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rsnd z a6c5 będzie pasować pod katem orogramiwania do a4b6? Ze ramka jest większa to wiem- wyrezam, a co z elektroniką?

Edytowane przez dżejki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam to radyjko spolszczone wersja DX, mapy z chomika śmigają. Tylko mam problem z GPS i radiem. Radio było dokładane w miejsce Concerta.

Wiec antena GPS była niestandardowa. Problem polegał na tym że często nie łapała satelit lub pozycje auta pokazywała 50km dalej, wymiana na nową antenę nic nie pomogła.

Średnio na 10 razy, pięć razy zaskakuje.

Albo nowa antena tez jest uszkodzony lub jest jakiś moduł gps w urządzeniu

Druga sprawa to słabe radio.

na samym początku wymieniłem wzmacniacz anteny

2u7hqx2e.jpg

po3wet6k.jpg

Zero poprawy, wyciągnąłem radio i zauważyłem nie podpiętą żółta wtyczkę

8fwf4ikz.jpg

Więc dorobiłem przejściówkę i wpiąłem w radio(fioletowe kółko) ale i to też nie pomogło, po prawej stronie nie mam drugiego wzmacniacza

996nearq.jpg

yn7p2try.jpg

iik8p4hy.jpg

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena fm jest po lewej od fioletowego kołka nie potrzebnie wymieniony wzmacniacz, kabel z zielonego wpiąć na lewo od fioletowego kółka


http://www.audi-sport.net/xf/attachments/rns-d-49173322235077780-jpg.49385/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej mamy jeśli jest diversity, myślałem że mam skoro była żółta wtyczka która wpinana jest w żółte gniazdo jak się ma concert

h6uiyift.jpg

Dlatego dorobiłem przejściówkę i wpiąłem w wolne wejście antenowe dopiero później ściągałem boczek i pusto było, wzmacniacz wymieniałem na nowszy, stary sprzedałem wiec dużo nie straciłem.

Kabel z zielonego mam wpięty tak jak mówisz, w mieście odbiera nawet ok, ale po wsiach to tragedia

Edytowane przez Jog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij tak jak napisałem i będzie ok ,a z djecie z twojego postu to mała navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...