Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navigation Plus RNS D


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Acha

Słuchaj czy ten tuner TMC w a4 b6 sedan znajduje sie w bagazniku po lewej stronie???

I czy jezeli radio bardzo słabo sciaga, kiera multi nie działa i nie wyswietla komunikatów na FIS oraz miałem komunikat po właczeniu navi "Tuner RDS-TMC not .....bla bla" (komunikat wyłaczyłem bo mozna wkurzał mnie) to odpowiedzialny za nie działanie tylu rzeczy jest ten cały TMC????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zakodowac zegarów na kanale 60 i 61 abym tylko ustawił inny kod odrazu wyskakuje w okienku TEST VALUE: ERROR

Natomiast kanał 62 ustawia sie na 4 (czyli navigation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jest mozliwosc podlaczenia usb pod zmieniarke oryginalna?? Jesli tak to jak to zrobic i co trzeba zakupic :) Z góry dziękuje


Napisze ktos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jest mozliwosc podlaczenia usb pod zmieniarke oryginalna?? Jesli tak to jak to zrobic i co trzeba zakupic :) Z góry dziękuje

Napisze ktos ??

Ale jest możliwość podłączenia Jack'a pod radio jako TV (sam dźwięk wykorzystujesz). Wychodzi zdecydowanie taniej niż zmieniarka cyfrową no i nie zabiera fabrycznej zmieniarki.

Edytowane przez narkil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak tuner tmc zmienia sygnał cyfrowy na analogowy

Czyli jezeli TMC jest nie sprawne to radio bedzie bardzo słabo odbierało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamontowałem rns-d u siebie i teraz chciałbym uruchomić nawigację i podłączyć tmc. Zdobyłem oryginalną wiąże ale z wtyczki 26 pionowej są poucinane przewody jest ich 5 dwa to can zostają jeszcze 3.

To będzie 4,5 i17 pin gdzie je podłączyć.

Edytowane przez gregjag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli jezeli TMC jest nie sprawne to radio bedzie bardzo słabo odbierało???

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Czyli wzmacniacz do wymiany....

Tam ku#@a wszystko jest, a kiera nie działa, fis tez nie pokazuje komunikatów, radio ledwo łapie..... juz nie wiem gdzie czego szukac.... kodowania?? ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Czyli wzmacniacz do wymiany....

Tam ku#@a wszystko jest, a kiera nie działa, fis tez nie pokazuje komunikatów, radio ledwo łapie..... juz nie wiem gdzie czego szukac.... kodowania?? ehhh

Bez sprawnego TMC nie będzie działać sterowanie z kierownicy i nie będzie komunikatów na FIS

Witam zamontowałem rns-d u siebie i teraz chciałbym uruchomić nawigację i podłączyć tmc. Zdobyłem oryginalną wiąże ale z wtyczki 26 pionowej są poucinane przewody jest ich 5 dwa to can zostają jeszcze 3.

To będzie 4,5 i17 pin gdzie je podłączyć.

Oprócz CANów do tej wtyczki musisz podpiąć jeszcze sygnał GALA i sygnały z TMC.

8 pin TMC na 26 pin wtyczki

9 pin TMC na 13 pin wtyczki

GALA nie pamietam na jaki to był :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Zaczne od tego ze jestem tu nowy wiec jesli gdzies daje plamy to sorry

zakupiłem auto z taka navi i mam problem zniszczona płyta z mapa niby zrobiłem kopie clone cd ale płyta nie chodzi potratuje kto mapkami do tej navi moge nawet odkupic w rozsadnej cenie bo ASO mnie zabilo cena 999 zl ratujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem info na pw

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tym NAVI w rns-d? chodzi jak muł dosłownie skacze z pozycji na pozycje co jakies 5 min więc masakra , satelit widzi ciągle około 6, mam polskie mapy , czy to radio tak ma? czy muszę coś kodować?


Witam panowie, trochę poczytałem o podłączeniu RNS D i potrzebuje sygnał gala, i tak:

sygnał gala z kostki radia (biało niebieski) idzie do czarnej kostki pin15 ale nie bezpośrednio bo niema przejścia- u mnie przynajmniej, z tego co wyczytałem z ABS pin 34 (niebiesko biały) gala idzie na czarną kostkę lewego słupka do pinu 13 , i teraz sam już niewiem jak to podłączyć żeby chulało, macie jakiś schemat żeby ogarnąć?


już spięte i działa , dziekuje za odpowiedź

Edytowane przez leszek1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to nieoryginalne radio z tego auta...ale oryginalne z tego modelu icon_razz.gif (ps. tutaj pacjentem jest a3 8l)
A wiec Panowie no i Panie icon_wink.gif
Seryjnie miałem audi chorus z systemem bose. Okazyjnie dorwałem RNS-D i wszystko pięknie ładnie ale... no właśnie za każdym wyjęciem kluczyka odcinanie jest zasilanie radiu przez co muszę wpisywać przy każdym uruchamianiu auta kod ( przyznaje jest to wk****ące). Ale do rzeczy chorus nie miał z tym problemu po prostu wystarczyło wpiąć wtyczkę i radio grało nawet bez kluczyka. Patrzałem na schematu jak na chorus-ie jak i RNS-D i teoretycznie wszystko jest tak samo...wiec dlaczego to nie chce śmigać jak powinno?
Zastanawiam się czy nie podciągnąć stałego zasilania, (obejsć prąd ze stacyjki) tylko czy to nie rozładuje mi aku kiedyś?
Bardzo prosił bym o poradę...
ps. Na Pin safe prąd teoretycznie dochodzi bo sprawdzałem miernikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Panowie mam u siebie RNS-D + zmieniarka 6CD+ Tuner TV. Wszystko fabryczne, oryginalne. Na radiu mogę przeskakiwać na TV(ale sygnal analog więc nic nie odbiera) AV1 i AV2. Da się coś zrobić żeby podłączyć się pod te AV1/Av2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Panowie mam u siebie RNS-D + zmieniarka 6CD+ Tuner TV. Wszystko fabryczne, oryginalne. Na radiu mogę przeskakiwać na TV(ale sygnal analog więc nic nie odbiera) AV1 i AV2. Da się coś zrobić żeby podłączyć się pod te AV1/Av2 ?

możesz się próbować podłączyć pod av DVD samochodowym albo tunerem dvb-t albo wywalić ten tuner i na przejściowce podłączyć taki mały domowy tunerek dvb t zasilany 5v czyli usb i będą filmy muzyka i tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam uszkodzone prawe pokrętło w navi. Dokręcania śrubki nic nie daje bo wtedy tylko pokrętło ciężej się kręci.

Ponieważ wymieniłem aku muszę teraz wpisać kod w radiu.

Czy da się jakimś innym przyciskiem zatwierdzić cyfry czy muszę wymienić potencjometr i dopiero wtedy będę mógł użytkować znowu radio?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dokręcenie nakrętki nie pomogło to pozostaje wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...