Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Do B6 cieżko było by go włożyć. Jest malo miejsca i musiabyś mocno pociąć belke. Ja wole tego nie robić dlatego zrobie FMICa na wymiar wyjdzie troszke drożej alenie będe musiał nic przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz namysli ?

w ktoym miejscu jest zamalo i niby jakie wymiary ma miec ten "na wymiar"?

zapewne miał na myśli to że za plastikiem zderzaka masz aluminiową belkę, która trzeba przycinać żeby sie zmieścić z FIMC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tą belke mi chodzi. Bo bokach między chłodnicą klimy a belką jest 50mm więc tak gruby IC nie wejdzie. Ja myśle nad zamówieniem intercoolera o wymiarach rdzenia: szerokość 50cm, wysokość 30cm i grubość 5cm. Musze jeszcze to wszysko dobrze pomierzyć ale mniej więcej będzie takich wymiarów. A co do tej belki to chyba domyślasz się dlaczego wole jej nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jak to spasujesz ... czekam na relacje ... :wink4:

p.s jaki calkowity koszt tych gadzetow .... ?

I udało się :> FMIC siedzi aż miło. Wieczorem wrzucę zdjęcie. Problemy były tylko z halogenami i najgorsze z ori spryskami do xenonów (nie wiedziałem że wystają 10 cm do wnętrza zderzaka). Nie robiłem jeszcze pomiarów temperatury ale rury przed FMICem nie dało się dotknąć bo gorąca a za FMIcem rura lekko ciepła - chyba więc robi robotę. Zamontowałem go tak, żeby górna krawędź pokrywała się z krawędzią otworu w zderzaku, więc wyszedł troszkę nisko (no ale co mi z FMICa za zderzakiem?). Za to nie musiałem belki podcinać :good:. Teraz jeszcze przerobię ten spojlerek pod zderzak i będzie ogień :evil:

dscf1435zn5.th.jpg dscf1436jo9.th.jpg dscf1437nu5.th.jpg dscf1438bx6.th.jpg dscf1439jj4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tą belke mi chodzi. Bo bokach między chłodnicą klimy a belką jest 50mm więc tak gruby IC nie wejdzie. Ja myśle nad zamówieniem intercoolera o wymiarach rdzenia: szerokość 50cm, wysokość 40cm i grubość 5cm. Musze jeszcze to wszysko dobrze pomierzyć ale mniej więcej będzie takich wymiarów. A co do tej belki to chyba domyślasz się dlaczego wole jej nie ruszać.

no ja u siebie pomierzylem i mi wyszlo ze max szerokosc to 60cm, max. wysokosc (bez koniecznosci ciecia belki) = 17-18cm a max. szerokosc to 8cm. Mysle iz wynika to z posiadania nieco "niestandardowego" zderzaka takiego jak ten:

http://www.evolutionracewerks.com/gallery/CompetitionFrontMountIntercooler/158_B6A4CompFMIC1.jpg

problem jednak bedzie z czym innym > poprowadzeniem rur po stronie turbiny (tej krotszej) bo tam jest podpiety tlumik drgan...

jak to rozwiazac i jaki on ma wplyw na obieg powietrza?[br]Dopisany: 16 Sierpień 2008, 15:32 _________________________________________________jeszcze jedno: zastanawia mnie dlaczego rura gumowa przezturbina jest w ksztalcie litery S a nie prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno: zastanawia mnie dlaczego rura gumowa przezturbina jest w ksztalcie litery S a nie prosta

Tłumi w ten sposób mocniejsze drgania silnika np. przy zapalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o włożeniu takiego IC do B6:

http://cgi.ebay.co.uk/AUDI-A4-B6-1-8T-INTERCOOLER-MAGGIORATO_W0QQitemZ220262578606QQihZ012QQcategoryZ32094QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

Co prawda to wersja do 1,8T ale po małym dopasowaniu orurowania będzie pasował do TDI. Intercooler ma wymiary: 450x230x50mm więc bez problemu zmieści się pod belką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując z USA owszem natomiast z Hong-Kongu czyli z Chin to już gorzej...

sam IC jest fajny ale kupując go z zestawem rur który nie do końca pasuje i do tego z Chin to moim zdaniem skórka za wyprawkę.

jakby taki znaleść w innym zakątku świata to jużco innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna jakąś firme gdzie można zrobić interccoler na wymiar?? Żaden z tych uniwersalnych chińskich do B6 się nie zmieści, innych uniwersalnych zabardzo nie ma więc pozostaje zrobić co na wymiar tylko gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zna jakąś firme gdzie można zrobić interccoler na wymiar?? Żaden z tych uniwersalnych chińskich do B6 się nie zmieści, innych uniwersalnych zabardzo nie ma więc pozostaje zrobić co na wymiar tylko gdzie??

Kwasmet, El-Tec, Rosłoniec to w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalarx :good: tylko jak dla mnie to trochę nisko wyszło

Nie jest źle. Przerobię trochę dolny spojler i widać nie będzie. W każdym razie nie jest niżej niż osłona silnika. A problemy z parkowaniem i tak mam (w pierwszy dzień urwałem spojler :polew:) zawiecha s-line -20 :good: Przynajmniej dmucha na cały FMIC. Co daje FMIC 18 cm wysoki czy większy, gdy połowa jest pod zderzakiem a dmucha ledwo na 5 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke nisko .... :mysli: ja bym podciagnal ....

Problemy były tylko z halogenami i najgorsze z ori spryskami do xenonów (nie wiedziałem że wystają 10 cm do wnętrza zderzaka).

napisz cos wiecej ... dlatego IC wisi tak nisko ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej ... dlatego IC wisi tak nisko ... ?

Powodów jest kilka. Średnica rury jest duża bo 63mm, musiałem ominąć spryskiwacz i przecisnąć się obok halogenu - ta akcja zatrzymała postępy pracy na dobre dwie godziny. Na zdjęciu zaznaczyłem sprysk

dscf1437nu5bf8.th.jpg - prawie opiera się o rurę.

Poza tym ten mój FMIC ma wyloty prawie na środku, więc przez odwrócenie go niczego bym nie zyskał. Do założenia dolnego spojlera brakuje mu raptem 1 cm, więc nie jest tak nisko jak wygląda baz spojlera. Dodatkowo, czy nie będzie bardziej wydajny gdy cały jest na wierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś by chciał rury/redukcje/kolanka silikonowe z Simco Rubena (to co ja mam - info na 9 stronie)

Redukcja 55x50mm ~ 40zł

Rura 50x1000mm ~ 90/100zł

Cen innych rzeczy nie znam ale gwarantuję że znacznie mniej niż SAMCO a jakoś taka sama.

Akurat się tak wybieram więc wszystko zrobię po kosztach + wysyłka :wink4:

Chętnych proszę o info (PW albo mail: [email protected])

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- redukcje 55/50x130 Sico Rubena

- 1,5 mb rury fi 51mm, ścianka 1.2 mm,

- 8 kolanek hamburskich 90o fi 51 mm, ścianka 1,2 mm,

- 4 opaski GBS,

gdzie zakupiles te zabawki .... ?

[kurde niby mialem juz nic nie robic w Audicy ale jakos nie moge sie oprzec ... :naughty:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde niby mialem juz nic nie robic w Audicy ale jakos nie moge sie oprzec ... :naughty:

:polew: No w końcu się przyznałeś :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...