Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

taki maly to u nas kupisz za 300zl i na jedno wyjdzie tyle ze czekasz 2dni a nie 30

Gdzie ? :nose::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko czy po przerobieniu tak dolotu powietrza jest jakas znaczna róznica? pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko czy po przerobieniu tak dolotu powietrza jest jakas znaczna róznica? pozdrawiam :)

Kolego przeczytaj temat i będziesz wiedział wszystko okd a do z :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają tanie rzeczy:

http://www.mtuning.pl/

Tanie w ich przypadku oznacza tandetne niestety. Łączniki do dolotów z jakiegoś krzywego plastikowego czegoś. Byłem w sklepie - oczywiście dużo tłumików, a raczej samych końcówek :polew:). Ceny bez rewelacji. A jeżeli chodzi o TDI to Pan w ogóle zdziwiony :thumbdown:

Ja osobiście nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff....... przejechałem temat od dechy do dechy i nabrałem też ochoty na takie zabawy.

Wszystkim którzy już zakończyli gratuluję modów.

Skalarx twój dieselek prezentuje się najbardziej efektownie dzieki nowej "rureczce"

Maniusiek fajnie ze wrzuciłeś fotki zderzaka Ski, bo ja akurat takowy mam. Prezentuje się o wele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć widze że temat trochę umarł ale mam pytanko czy może w warszawie macie jakiś warsztat co by mi pospawali z kwasówki rury do fmic

z góry dzięki [br]Dopisany: 23 Marzec 2009, 16:36_________________________________________________PS no i oczywiście za jakies normalne pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są potrzebne kolanka i ile sztuk do załozenia Fmic, nie wymieniając górnego weża gumowego przy silniku

Mógłby ktos napisać kto już montował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są potrzebne kolanka i ile sztuk do załozenia Fmic, nie wymieniając górnego weża gumowego przy silniku

Mógłby ktos napisać kto już montował ?

:polew: niestety nie liczyłem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh a ktos liczył :mysli: chodzi mi o kolanka pod jakim stopniem wygiete zastosować :cool1:

np http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=833 [br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 13:11_________________________________________________Dobra już wiem potrzebne mi jest 6 kolanek :wink4:

Co myslicie o takim coolerku???

http://www.allegro.pl/item617445394_intercooler_alu_fmic_520x165x65mm_turbo_tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymodziłem sobie coś takiego:

Wrzucam tutaj może komuś się przyda....

DAWCA:

chłodnica powietrza od Scenica 1.9 DCI

Po kupnie wyglądała tak: (koszt 120zł z wysyłką)

84415167.th.jpg

Trzeba było przerobić oba boczki tak aby wyjścia były na boki.... gumówka w dłoń i odciąłem oba boki...

75390364.th.jpg 58807748.th.jpg

Dałem gościowi do spawania, kazałem dorobić z płaskich blach i zrobić jakieś uchwyty....

No to zrobił...

40787274.jpg

Do tego co odciąłem wyciął proste blachy i przyspawał razem z końcówkami na węże które odciąłem wcześniej. Odebrałem to zaplaciłem 80zł za tą przeróbkę, jednak estetyka pozostawiała wiele do życzenia.... uchwyty przede wszystkim nierówne, ogólnie te spawy takie jakby ktoś nasmarkał na to wszystko.... Jednak się pogodziłem już z tym jakoś i miałem to montować na autko.... jednak kilka osób obeznanych w temacie obejrzało mój IC i mnie wyśmiali :(

Nie mogło być tak, że idzie blacha na płasko bo przepustowość jest tylko tam gdzie są rurki, natomiast cała góra nie działa i tworzą się zawirowania :'(

Zagotowałem się i postanowiłem, że sam sobie to zrobię :evil:

Po raz kolejny obciąłem boczki, wyszlifowałem stare spawy, wziąłem kartkę papieru i zacząłem rysować, składać, zginać wyszło coś takiego....

27994530.th.jpg 85891790.th.jpg

Czyli powietrze ładnie schodzi po nowych boczkach i spotyka się w połowie chłodnicy.... plany przeniosłem na blachę alu :P

28095363.th.jpg

Potem w miejscach zagięć napunktowałem i poszedłem bawić się imadłem...

55566026.th.jpg

Całkiem fajnie się to wygięło, więc przymiarka...

72381886.th.jpg 10544521.th.jpg

Potem przyspawałem rurkę z rantem (wiadomo po co) jako wyjście...

88933167.th.jpg

Najpier przyspawałem samą rurkę by móc to jeszcze ładnie oszlifować, żeby ładnie powietrze wychodziło....

57702663.th.jpg

Pozostała kwestia uchwytów, tym razem nie chciałem już jakiś pseudo wieszaków, wymyśliłem sobie profesjonalne uchwyty i udałem się do zaprzyjaźnionego tokarza w celu realizacji mojego pomysłu, zrobił :ok:

77880451.th.jpg

Kostki z aluminium, nagwintowane w środku :ok: 3 sztuki 2 na górę i jedna na dół, żeby pęd powietrza który będzie napierał nie wyginał mi jej na aucie tak jak kumplowi IC rozwalił chłodnicę klimy....

45703484.th.jpg

Przymiarka:

24546274.th.jpg

Miałem już wszystko, połapałem wstępnie ściskami:

36256509.th.jpg 53208587.th.jpg

i..... oddałem do spawania....

19823769.th.jpg

Gość zrobił super robotę tym razem:

87760891.th.jpg 14162904.th.jpg 64712121.th.jpg 50414151.th.jpg 44332166.th.jpg

EFEKT KOŃCOWY:

44667167.jpg

Wyszło extra i takim to sposobem mam IC za :

- chłodnica 120zł z wysyłką

- spawanie pierwsze 80zł

- spawanie drugie u kolegi w zakładzie czteropak Tyskiego :P

- uchwyty z alu czteropak Lecha :P

RAZEM 200zł + 2 zgrzewki browarka :ok:

TERAZ MONTAŻ NA AUTO:

kilka fotek jeszcze z montażu, spawanie było najgorsze, nikt w okolicy nie spawa u nas nierdzewki metodą TIG dlatego było to robione w kilku miejscach na raz :pub:

sklejałem taśmą i nosiłem chłopakom do spawania....

20090321003.th.jpg

20090320001.th.jpg 20090321005o.th.jpg 20090321006.th.jpg 20090325.th.jpg 20090403002q.th.jpg

Efekt końcowy:

bez zderzka:

20090403b.jpg

ze zderzakiem:

20090403003.jpg

pod maską:

20090403004.jpg

Autko fajnie ciągnie w te ciepłe dni :szukaj::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka średnica rurki z nierzdewki do orurowania FMIC?

to była rura gruboscienna?

przejzyste fotki supe robota :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawał dobrej roboty :naughty:

Na prawdę kawał dobrej roboty :good: Co Ty zrobiłeś z tą osłoną silnika :decayed: świeci jak psu jajca :polew:

heheh a ktos liczył :mysli: chodzi mi o kolanka pod jakim stopniem wygiete zastosować :cool1:

np http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=833 [br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 13:11_________________________________________________Dobra już wiem potrzebne mi jest 6 kolanek :wink4:

Co myslicie o takim coolerku???

http://www.allegro.pl/item617445394_intercooler_alu_fmic_520x165x65mm_turbo_tuning.html

Będzie dobry. Ja mam nawet chyba coś takiego. Tylko strasznie duże te wyjścia :mysli:, 67mm? może koleś zmierzył na tych zgrubieniach na końcu. Ja obstawiam 2,5" czyli około 63mm. Taki właśnie mam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, kazdy montuje Fmic 18cm wysokość, a ten z linku ma 16,5. Nie bedzie za mały :mysli: i czy też bede musiał belke podcinać :mysli:

Dzięki Adek za opis :good: napewno sie przyda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, kazdy montuje Fmic 18cm wysokość, a ten z linku ma 16,5. Nie bedzie za mały :mysli: i czy też bede musiał belke podcinać :mysli:

Dzięki Adek za opis :good: napewno sie przyda :good:

mozesz smialo brac - nie bedzie za maly

zalozylem do siebie dokladnie taki i przy moim silniku 1,9 AVF 175ps spisuje sie zacnie

[br]Dopisany: 03 Maj 2009, 20:33_________________________________________________kolega "-adek" >>> gratuluje wytrwaloscie w realizacji projektu :good:

...tylko dlaczego to orurowanie nie ma symetrii? do korekty jak na moj gust :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...