Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Już wszystko jasne:hi:Jutro zawitam do ASO

Nie ma sprawy. :wink:

Jak wybierasz się do ASO to pamiętaj żeby zamówić te nr-y 4H0 (A5 Cabrio), a nie 4G0 (A5 i chyba B8). Dokładnie takie 4H0 943 021, 4H0 943 022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Już wszystko jasne:hi:Jutro zawitam do ASO

Nie ma sprawy. :wink:

Jak wybierasz się do ASO to pamiętaj żeby zamówić te nr-y 4H0 (A5 Cabrio), a nie 4G0 (A5 i chyba B8). Dokładnie takie 4H0 943 021, 4H0 943 022.

Albo kupie te z aukcji :) Chyba będzie szybciej a cena podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona faktycznie nie działa, siłuję się z tymi zaczepami od tapicerki bagażnika, 1 urwany już ;/ tych z tyłu nie umiem odczepić, jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa strona faktycznie nie działa, siłuję się z tymi zaczepami od tapicerki bagażnika, 1 urwany już ;/ tych z tyłu nie umiem odczepić, jakieś porady?

W pierwszym poście jest instrukcja demontażu tapicerki klapy avanta, najpierw odkręcasz cztery śrubki, później delikatnie z wyczuciem ciągniesz. Czy czasem nie zapomniałeś o odkręceniu tych śrubek, lub odkręciłeś mniej niż 4 szt.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem 4 sruby dwa boczne zatrzaski puscily. 4 z tylu ani rusz. Ciagne mocniej to widze jak sie plastik lamie od tych zaczepow

---------- Post dopisany at 10:56 ---------- Poprzedni post napisany at 07:57 ----------

Jednak coś w tym jest że niedzielna praca w g*** się obraca...:/ udało mi się ściągnąć tapicerkę bagażnika wymienić wszystko ale przy wkładania zahaczyłem głową o wiszący zamek do klapy i się odczepił spadł na ziemię i rozwaliło mikrostyk widoczny na zdjęciu. Do czego on jest? Bo otwieranie bagażnika z kluczyka działa, po zamknięciu centralki bagażnik też zamknięty, po otwarciu też otwarty więc od czego on jest i jaki jest jego ewentualny numer?

6c701137e9ddfa1fgen.jpg

---------- Post dopisany at 16:57 ---------- Poprzedni post napisany at 10:56 ----------

Lampki założone, świecą już, mikroprzełącznik przyklejony gdzie miał być, z tego co tam widziałem to jest on od otwierania bagażnika kluczykiem, więc i tak w sumie niepotrzebne dla mnie. Jaki efekt to zobaczymy wieczorem ;) Podziękował za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)rozwaliło mikrostyk widoczny na zdjęciu. Do czego on jest? Bo otwieranie bagażnika z kluczyka działa, po zamknięciu centralki bagażnik też zamknięty, po otwarciu też otwarty więc od czego on jest i jaki jest jego ewentualny numer?

To jest stycznik od blokady klapy, gdy przekręcisz kluczykiem w prawo i wyciągniesz kluczyk, to klapa nie otworzy się poprzez elektromagnes i z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)rozwaliło mikrostyk widoczny na zdjęciu. Do czego on jest? Bo otwieranie bagażnika z kluczyka działa, po zamknięciu centralki bagażnik też zamknięty, po otwarciu też otwarty więc od czego on jest i jaki jest jego ewentualny numer?

To jest stycznik od blokady klapy, gdy przekręcisz kluczykiem w prawo i wyciągniesz kluczyk, to klapa nie otworzy się poprzez elektromagnes i z pilota.

koledzy tak się tylko wtrące. Bagażnik mogę otworzyć tylko z pilota lub kluczykiem, a ręcznie nie mogę :wallbash: Co jest grane? Co zrobić? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Wszystko fajnie pieknie swieci ALE... Prosiłbym was o pomoc w związku z błedem na fisie... Przeczytalem cały wątek i dalej nie wiem gdzie mam zamontować rezystor bądz rezystory... Pociąlem juz czyba wszystkie kable przy klapie montujac rezystory i dalej wyskakuje bład... Bede wdzieczny za odpowiedz w którym miejscu do jakiego kalbla mam przylutowac rezystor... Pozdrawiam

IMAG0250.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor to 25W 22R(Ohm) Być moze nie w tym miejscu lutuje co trzeba... ja lutowalem przed kostka 4 pin ktora idzie do tej calej listwy... tam ida 4 kabelki mam do kazdego kableka zastosowac rezystor czy tylko do jednego ??

TAKIE SIE NADAJĄ ??

Rezystor 22R __ 22 ohm __ 0,25W _ 1/4W _ 100szt (2518396973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor to 25W 22R(Ohm) Być moze nie w tym miejscu lutuje co trzeba... ja lutowalem przed kostka 4 pin ktora idzie do tej calej listwy... tam ida 4 kabelki mam do kazdego kableka zastosowac rezystor czy tylko do jednego ??

TAKIE SIE NADAJĄ ??

Rezystor 22R __ 22 ohm __ 0,25W _ 1/4W _ 100szt (2518396973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Na aukcji masz 0,25W a ma być 25W i mają być dwa szeregowo, dwa kabelki są od lampek a dwa od otwierania klapy, wszystko napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor to 25W 22R(Ohm) Być moze nie w tym miejscu lutuje co trzeba... ja lutowalem przed kostka 4 pin ktora idzie do tej calej listwy... tam ida 4 kabelki mam do kazdego kableka zastosowac rezystor czy tylko do jednego ??

TAKIE SIE NADAJĄ ??

Rezystor 22R __ 22 ohm __ 0,25W _ 1/4W _ 100szt (2518396973) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Na aukcji masz 0,25W a ma być 25W i mają być dwa szeregowo, dwa kabelki są od lampek a dwa od otwierania klapy, wszystko napisałem wcześniej.

Mógłbyś mi wysłać linka jak to wygląda bo na Allegro tego nie ma :(

---------- Post dopisany at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

Chyba cos takiego tak ??

25W Arcol Aluminium Clad Wirewound Resistor 22R | eBay

---------- Post dopisany 09-08-2012 at 20:18 ---------- Poprzedni post napisany 08-08-2012 at 22:48 ----------

Mógłby mi ktoś powiedziec czy taki rezystor sie nada?? Chciałbym go jutro sprowadzic z Anglii

25W Arcol Aluminium Clad Wirewound Resistor 22R | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poniżej krótki opis mini moda, na który mnie dziś natchnęło.

Jest to alternatywa do montażu przedstawionego przez użytkownika P-U-M-A, zdecydowanie łatwiejsza i w 100% Plug&Play.

Potrzebne części:

ledkennzeichenleuchte.jpg

Lampki LED - lewa i prawa, numery OE:

4H0 943 021 - 50zł

4H0 943 022 - 50zł

Lampy posiadają styki w tych samych miejscach do zwykłe oprawki, więc nie ma problemu z koniecznością docinania czy dopasowywania.

Zestaw jest dedykowany do modeli:

Audi A3 po 2004r

Audi A4 po 2001r

Audi A6 4F

Audi A5 Cabrio

Audi Q7

Z tego co udało mi się ustalić współpracują z magistralą CAN i nie powodują błędu spalonej żarówki.

Porównanie z wcześniejszą oprawką

dsc030981280x960.th.jpg

dsc030951280x960.th.jpg

Porównanie z żarówką standardową

dsc03094800x600.jpg

Efekt końcowy

dsc03103800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tych lampek był dość obszernie poruszany również w temacie PUMY.

Ja zakładając je, musiałem zamienić bieguny(styki), ponieważ prawa mi nie zaświeciła, a co niektórym forumowiczom lewa - więc nie zawsze jest P&P.

Również o ile pamiętam było tam w temacie że kontrola żarówek w B6 nie wywalała błędu na FISie, a w B7 był błąd i potrzebny jest rezystor 25W 22R(Ohm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tych lampek był dość obszernie poruszany również w temacie PUMY.

Ja zakładając je, musiałem zamienić bieguny(styki), ponieważ prawa mi nie zaświeciła, a co niektórym forumowiczom lewa - więc nie zawsze jest P&P.

Również o ile pamiętam było tam w temacie że kontrola żarówek w B6 nie wywalała błędu na FISie, a w B7 był błąd i potrzebny jest rezystor 25W 22R(Ohm).

No to będzie nowy wątek, bo w tamtym bałagan ;) Na 100% nie trzeba zmieniać żadnych styków.. wszystko P&P

Jeżeli w A6 C6 nie wywala błędu to w B7 też nie powinno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...