Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

nie do konca P&P, lewa ci nie zaswieci. pisalem o tym wyżej.

Ok, to 90% P&P, ważne że wycinać nie trzeba :thumbup1:

---------- Post dopisany 02-06-2012 at 16:27 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2012 at 17:48 ----------

Do mnie lampeczki już doszły wraz z ramionami aero, jak wrócę do PL to zakładam i też się pochwalę jak to świeci :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca P&P, lewa ci nie zaswieci. pisalem o tym wyżej.

Dlaczego miała by lewa nie zaświecić??

Ja kupiłem te lampki Oryginalna nowa lampka LED AUDI A3 A4 B6 A6 A8 Q7 (2380622402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tyle że w Aso za 47zł szt i pasują P&P i oczywiście obie świecą bez żadnych przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w sedanie jest inaczej, u mnie musiałem zamienić z jednej strony plus z minusem, bo jak wiadomo LED zaświeci tylko przy jednej polaryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampki występują w wariancie lewa - prawa, a sprzedwca powyżej które sprzedaje? może tylko jedną strone? i wtedy pasuje P&P :polew:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampki występują w wariancie lewa - prawa, a sprzedwca powyżej które sprzedaje? może tylko jedną strone? i wtedy pasuje P&P :polew:

:hi:

Tak jak pisałem ja zamówiłem lampki w aso lewa prwa, a link z aukcji dałem dla przykładu. Może kolega konrad_a4 ma rację, że w sedanie jest inaczej. Tak jak pisałem lampki działają w 100% P&P żadnych biegunów nie zmieniałem. Poniżej daje foto jakie lampki zamówiłem i jak u mnie świecą (foto robione tel).

img1014du.jpg

09062012197.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że tylko w sedanie lewa zaświeci a w avancie trzeba zmienic bieguny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zakładałem te lampki w sedanie i także lewa nie świeciła. Konieczna była zamiana biegunów w listwie. Nie ma z tym większego problemu, po prostu zamieniamy miejscami dwa styki, przewody są wystarczająco długie więc nie wymaga to lutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba dokładać rezystor do tych lampek z A5 czy nie pokazuje błędu na fisie ?

Masz w pierwszym poście napisane jaki rezystor trzeba załozyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wiem,że chcąc zamontować ori podświetlenie z a4 b8 lub z a5 to w b7 należy dołożyć rezystor.

A czy trzeba też je dokładać do tych zestawów:

Oryginalna nowa lampka LED AUDI A3 A4 B6 A6 A8 Q7 (2380622402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wiem,że chcąc zamontować ori podświetlenie z a4 b8 lub z a5 to w b7 należy dołożyć rezystor.

A czy trzeba też je dokładać do tych zestawów:

Oryginalna nowa lampka LED AUDI A3 A4 B6 A6 A8 Q7 (2380622402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

?

To lampki z A5, czytajcie temat bo się robi bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wiem,że chcąc zamontować ori podświetlenie z a4 b8 lub z a5 to w b7 należy dołożyć rezystor.

A czy trzeba też je dokładać do tych zestawów:

Oryginalna nowa lampka LED AUDI A3 A4 B6 A6 A8 Q7 (2380622402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

?

Ja zakładałałem te lampki do b6 sedan i nie dokładałem rezystora ani nie zmieniałem biegunów w lewej lampce. Tak jak napisał kolega turzol są to lampki z a5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu mieszacie - rozumiem że pojawiają się różne rozwiązania, więc trzeba się wczytywać, lub może ktoś to jasno ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem te lampeczki z A5 Cabrio. :)

Lecz namęczyłem się (z pomocą kolegi) z wykręceniem starych że masakra, zamiast 5 minut na wymianę było prawie 5 godzin na rozwiercenie i kombinowanie by wykręcić śrubki. Po prostu się zapiekły, takie jaja podobno w tych listwach zrobionych ze stopu metalowo-aluminiowego się często zdarzają. Jeszcze miałem utrudnione zadanie bo nie mogłem listwy wykręcić (trzy śrubki poszły, a jedna się uparła i nie puściła), więc musiałem wykręcać ostrożnie ale na siłę (wiertarka, obcęgi i nawet czasem młotek). Jeszcze się z takim oporem nie spotkałem nigdy. :shock3:

Jak się już udało, to prawa nie zaświeciła (nie lewa jak u innych), trzeba było zmienić bieguny, ciężko to szło bez wykręcania listwy ale jeśli się robi sprytnie to jakoś się da.

Na koniec (ponieważ gdzieś zruszałem przy próbie wykręcania listwy), odpadło mi z tyłu wkładki trzy elementy+ sprężyna, może bym złożył to jakoś, ale zostaje mi sprężyna, nie mam pojęcia jak i gdzie ona ma być - ma ktoś może jakiś schemat jak to się składa? Elektromagnes oraz centralny działa, tylko kluczykiem nic nie zrobię z w/w powodu.

Ale jeśli chodzi o efekt podświetlenia to jestem zadowolony -z daleka wygląda to jakby tablica świeciła (a nie była podświetlona), w prawdzie ma jakiś maleńki żółty cień świecący (u mnie) przy samej górze tablicy (pewnie odbija się od płytki z ledami), lecz kompletnie w niczym nie przeszkadza i widać go z bliska, zobaczyć możecie to na fotkach użytkowników którzy to też założyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyki są potrzebne wtedy gdybyś to robił tak jak jest opisane w pierwszym poście. Czyli do tych lampek -wtyków już nie kupujesz. Kupujesz same lampeczki i wszystko pasuję jakby to było oryginalnie od B6/B7 (w B7 może być błąd i raczej bedzie potrzebny rezystor wymieniony w temacie), wykręcasz i zakładasz jak starą lampkę (tylko czasem jak któraś nie zaświeci, to trzeba zamienić bieguny).

Na koniec (ponieważ gdzieś zruszałem przy próbie wykręcania listwy), odpadło mi z tyłu wkładki trzy elementy+ sprężyna, może bym złożył to jakoś, ale zostaje mi sprężyna, nie mam pojęcia jak i gdzie ona ma być - ma ktoś może jakiś schemat jak to się składa? Elektromagnes oraz centralny działa, tylko kluczykiem nic nie zrobię z w/w powodu.

Jakby ktoś miał taki schemat, to proszę koledzy o pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...