Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Ledowego Podświetlenia Tablicy rejestracyjnej z A5/B8


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzeję trochę kotleta, dzisiaj założyłem ori lampki led takie jak z aukcji Oryginalna nowa lampka LED AUDI A3 A4 B6 A6 A8 Q7 (2668444562) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. świecą ładnie ale ten błąd na fisie ehh... rozumiem że mam wlutować rezystor 25W 22R ale to ma być jedna sztuka czy dwie? Rozumiem że na każdą lampkę z osobna, i kolejne pytanie czy ten rezystor ma sobie leżeć luźno czy trzeba go do czegoś przytwierdzić i czymś owinąć żeby się nie grzał. Proszę o info szczególnie H4mm3R, bo widziałem że ma juz to zrobione, a ja już zgłupiałem jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci są dwa rezystor połączone równolegle i wystarczy że je wepniesz w przewody które idą w klapie do lampek. Taki zestaw wystarczy na dwie lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci są dwa rezystor połączone równolegle i wystarczy że je wepniesz w przewody które idą w klapie do lampek. Taki zestaw wystarczy na dwie lampki.

no dzięki już wiem co i jak ale jednak w poniedziałek podjadę do elektryka, żeby zamontował te rezystory bo jak sam się będę bawił to jeszcze w instalacji coś zjaram, natomiast same rezystory ma on zamocować do tapicerki ewentualnie blachy i czy trzeba dać na nie wełnę mineralną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci są dwa rezystor połączone równolegle i wystarczy że je wepniesz w przewody które idą w klapie do lampek. Taki zestaw wystarczy na dwie lampki.

no dzięki już wiem co i jak ale jednak w poniedziałek podjadę do elektryka, żeby zamontował te rezystory bo jak sam się będę bawił to jeszcze w instalacji coś zjaram, natomiast same rezystory ma on zamocować do tapicerki ewentualnie blachy i czy trzeba dać na nie wełnę mineralną?

Można ale nie trzeba bo jest tam sporo miejsca, gdzie do niczego(poza blachy) nie będą przylegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystor założony przykręcony bo blachy, zero błędów na fisie, potwierdzam wystarczy jeden rezystor żeby błąd zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge wytłumaczyć. Do listwy klapy idą 4 przewody w tym szary i brązowy są oświetleniem klapy i to 3 i 4 pin.

Kupujesz rezystor najlepiej 50W bo wtedy grzeje się mniej. Lutujesz kable do pinu 3 i 4 i na zaciski rezystora 25 lub 50W wiercisz dziurke w klapie od środka gdzie jest najbardziej odchylony punkt od materiału klapy i przykręcasz rezystor i wszystko. Od razu zadziała bez lampek też działa. Nie trzeba niczym owijać aby był tylko dużej mocy. Jeździłem 3 dni bez osłony klapy bo tracił mi sie styk i zapalał błąd zamówiłem nawet 2 taki rezystor. Miałem założone konektory uniwersalne bo do rezystora nie dołożono i tracił sie idealny styk. Odkąd przylutowałem rezystor jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi elektryk polutował kable od rezystora do kabli wtyczki zasilającej lampki, rezystor przykręcił na dwa blachowkręty do blachy wewnętrznej na klapie, nic się nie grzeje zbytnio i zero błędów na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam gdzieś paragon poszukam jak znajdę to Ci napiszę.

---------- Post dopisany 10-10-2012 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 09-10-2012 at 20:10 ----------

nr śrubki to N10625802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna nowa lampka LED AUDI A3 A4 B6 A6 A8 Q7 (2702057997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. tu są na sztuki

A jakby zamówić dwie prawe ? wtedy nie trzeba byłoby rezać biegunowości w lewej lampce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powrót do pytania o B7, jest już sposób na prosty montaż jak w ori czy znów jakieś rezystory itp. ?

KUFATEC też zauważył problem bo już oferuje u siebie rezystory

Adapter plate LEDs Audi A4 B6, B7 / Audi A3 8P-39298-1

39298.jpg

1 X adapter (Only one is needed)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś pomysł jak odkręcić normalnym sposobem tą śrubkę która trzyma podświetlenei tablicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś pomysł jak odkręcić normalnym sposobem tą śrubkę która trzyma podświetlenei tablicy ?

u mnie też się nie dało... później to wykręcić całą listwę i wiertarka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z odkręceniem tych gównianych śrub. Skończyło się na rozwierceniu tych srub i kupnie nowej listwy w ASO bo stara straszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z odkręceniem tych gównianych śrub. Skończyło się na rozwierceniu tych srub i kupnie nowej listwy w ASO bo stara straszyła

bo te śrubki trzeba odkręcac najlepiej przy zdjętej ramce z tablicą rejestracyjna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z odkręceniem tych gównianych śrub. Skończyło się na rozwierceniu tych srub i kupnie nowej listwy w ASO bo stara straszyła

bo te śrubki trzeba odkręcac najlepiej przy zdjętej ramce z tablicą rejestracyjna :wink:

I tak byly odkrecane. Ja poleglem, potem 2 mechaniorow i w koncu wiertara poszla ruch. Listwa 160zl w aso

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej pisałem kupiłem te śrubki N10625802 w ASO i pasują idealnie a są na imbus. Co do starych lampek to też nie mogłem odkręcić, bo już poprzedni właściciel zjechał łebki, ale prawa po ciężkich bólach dała się jakoś odkręcić (oczywiście należy pamiętać o uprzednim demontażu ramki tablicy rej.), natomiast lewa dostała tyle h***, że postanowiłem ją rozwalić za pomocą ostrego plaskiego śrubokręta kawałek po kawałku odrywałem ten pastik (szkiełko), który jest całkiem elastyczny i w końcu udało się wykręcić śrubkę bez uszkodzenia listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...