Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie po zawirusowaniu autka


nex

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

pochwalę się, wczoraj wróciłem z Zakopca, zrobiłem 190km i spalanie wyszło mi 4.9L :slina:, to jest wszystko z postojami, początkowo chwilowo korki + mcdrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja niedawno zrobiłem chipa w moim 1.9 przy spokojnej jeździe nie ma różnicy w spalaniu ale gdy mocniej depcze w pedał gazu to spalanie wzrasta o 0,5L a nawet do 1L. Ale nie żałuje bo dynamika zauważalnie się poprawiła i autko jest szybsze :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kąd wy takie spalania bierzecie rzędu 3L lub mój pali coś około 6L co za bzdury wypisujecie a ludzie w to wierzą sam posiadam a4 b6 1.8t i spalanie mam około 10L na100km te auta tak palą to są stare silniki i nie ma nic niezwykłego w tym że tyle palą wręcz dziwne jest że wasze palą około 3L na 100km? chyba na postoju hahaha.

---------- Post dopisany at 12:53 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

Co ty pokazujesz na tym filmiku? auto na postoju i spalanie pokazujesz?hahaha nic tylko takie bryki kupywać po co nowe auta produkować jak ze starych gratów full ekonomika miżna zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@starucha wyluzuj.... chyba nie wiesz jak działają komputery pokładowe, dokładnie i wyraźnie pokazał co i jak. Nie ma się do czego przyczepić.

Największa ekonomiczność w 1.5Dci przy stalych 90km/h-110km/h uzyskujemy spalanie poziomu 3.5L/100, jazda niemalze za darmo. No ale strasznie nudna :grin:

A nawiązując do tematu, w zalezności od typu softu w 90% uzyskuje się lepsze spalanie, o detalach mie na się co rozwodzić, ale same plusy. Drugą stroną medalu jest znacznie wyższe maksymalne :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy się, spalanie to 90% styl jazdy, jaki by nie był program to z pedałem w podłodze nie spali mniej tylko więcej:) spadek spalania po sofcie jest skutkiem tego ze zmienia sie nam stosunek czasu rozpędzania auta do utrzymywania predkości, warunkiem do porównań jest poruszanie sie tymi samymi prędkościami przed softem i po sofcie, ale kto robi program żeby z niego korzystać sporadycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiele osob softa robi tylko o wyłącznie w celu komfortowego i dynamiczniejszego wyprzedzania w razie potrzeby :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja regularna trasa to Kraków - Wiedeń lub z powrotem plus zaliczenie 2 mniejszych wiosek w PL przy rozwożeniu kolegów, dające w sumie 534km w jedną stronę. 85-90% to autostrada. Przy jeździe z tempomatem 180km/h 2 osoby + bagaże to minimum 7.2 - 7.3. Przy pełnym aucie (5 osób i bagażnik wypchany) te same prędkości to spalanie 8.0 - 8.2. Przy jeździe w przedziale 200 - 220km/h spalanie max 8.7 przy 5 osobach, 8.2-8.4 przy 2.

W poniedziałek zaliczam Compsport i wirusik będzie wpuszczony :decayed:, zobaczymy jak będzie ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licz ze ci spadnie:wink:

masz wiecej pod butem i zawsze chce sie przycisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej TT 1,8 205km(ecuproject),spalanie nigdy nie zeszło poniżej 13l.Najczęściej wynosiło ok 14-18 l.W moim a4 komp pokazuje 8 ale pali średnio 10/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieselem 1.9 tdi da radę zejść do 5 l czy nawet mniej. Jednak głównie zależy to od sposobu jazdy. Ja jadąc bardzo dynamicznie mam 6.5 litra ON według obliczeń po zalaniu do pełna. Dla mnie to jest bardzo dobry wynik. Myślę, że gdyby 1.8t miałby za mną jechać to spalanie miałby rzędu 13 litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI Avant. Bez programu, ostatnio po czyszczeniu całego dolotu w związku z instalacją OCT. Prędkość 90-100 km/h na trasie 90 km na koniec 4.7 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie po miejscu oscyluje między 7.5 a 8l a na trasie w tym roku wyszło 5.8l autostradami jechałem miedzy 160-180km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-12 fabryka, średnia bliżej 10.

6-10 (rekord 5.1) dpf out, chip (moc nieznana), średnia poniżej 7.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni pomiar 5,57L przy upalaniu jak zawsze, nie pisał bym ale sam się zdziwiłem bo już od dawna poniżej 6L nie schodze przy moim stylu jazdy(poza zimą), inna głowica i wałek i 0,5L mniejsze spalanie to spora rożnica, styl jazdy co chwila pedał w podłodze i wyprzedzanie wszystkiego co jedzie wolniej niż 140, jazda poza miastem i po też nie żadko w godzinach szczytu, ten wynik był na wałku AEY, każda krzywka wydechowa miała idealnie 47,00mm a dolotowa 46,70mm:D jutro wsadze AAZ dla dobra nauki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...