Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z oświetleniem,oraz zółta kontrolka


PatrykB7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem posiadaczem Audi A4 B7 Avant 2.0 tdi BPW z 2006r.Otóż Mój problem polega na tym że,coś się stało z oświetleniem wnętrza (podsufitka) nie palą się światełka nad deską rozdzielczą, w bagażniku oraz w klapie (czerwono/białe).

Drugi problem.Tylna wycieraczka szyby sama działa tzn. po wyłączeniu i ponownym włączeniu wycieraczka wykonuje 1 ruch co 5 sek. i tak w kółko.

Teraz trzeci i chyba ostatni problem.Pali mi się żółta kontrolka silnika.Byłem z tym u mechanika który wykasował podobno jakiś błąd a następnego dnia znowu się zapaliła.Powiedział że jakaś sonda przed DPF może być zabrudzona i to od tego.Dodam że samochód stał 2 mieś. DPF jest w miarę czysty.Samochód ma 130000 tyś.Km przebiegu, ma moc, nie kopci.Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć VAGa i zobaczyć jakie masz błędy. Bez tego ciężko będzie cokolowiek diagnozować.

Oświetlenie - może bezpiecznik?

Wycieraczka - może manetka?

Kontrolka silnika - sonda do wymiany/przeczyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka się "sama" naprawiła:). Co do oświetlenia, gdzie szukać skrzynke bezpieczników?. Jestem kompletnym nowicjuszem jeżeli chodzi o Model B7.Hidów nie montowałem. Dodam że samochód mam od troche ponad tygodnia, a te 2 mieś stał u niemca.Samochód był podpięty pod VAG czy VCDS sam nie wiem.Co do błędu to mechanik nic nie powiedział co to za błąd.Wykasował go i powiedział że jak się znowu pojawi to mam z tym jezdzić.:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka się "sama" naprawiła:). Co do oświetlenia, gdzie szukać skrzynke bezpieczników?.

Pod pionową pokrywą od strony kierowcy, jak otworzysz drzwi...

Jestem kompletnym nowicjuszem jeżeli chodzi o Model B7.Hidów nie montowałem. Dodam że samochód mam od troche ponad tygodnia, a te 2 mieś stał u niemca.Samochód był podpięty pod VAG czy VCDS sam nie wiem.

Yhym...

Co do błędu to mechanik nic nie powiedział co to za błąd.Wykasował go i powiedział że jak się znowu pojawi to mam z tym jezdzić.:shock3:

Zmień mechanika... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u jakiego byłeś mechanika? w okolicy Skarszew i stg nie ma nikogo dobrego od Audi, sam to przerabiałem, najbliższy dobry mechanik jest w AZ serwis w Pruszczu Gd. Czy jak otworzysz drzwi to masz na wyświetlaczu info o otwarciu? czy oświetlenie wnętrza działa jak włączysz z przycisku? nie masz zalanej podłogi pod fotelem kierowcy?(pod fotelem jest moduł komfortu, który steruje m.in oświetleniem wnętrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy otworze drzwi to na FIS wyskakuje info o otwarciu.Jak wcisnę przyciski też nie działa,ale.W drzwiach podświetlenie działa.Podłoga jest sucha ,a bezpieczniki są sprawdzone i żaden nie jest spalony.Co do kontrolki to jutro jadę do innego mechanika i zobaczymy czy sobie z tym poradzi.Dam znać czy naprawił i co było nie tak.:wink: A i jeszcze jedno.Czy głośniki mogą coś mieć z tym wspólnego? Gdyż 1 głośnik w tylnich drzwiach nie działa tzn.ten duży i też nie wiem dlaczego.Ogólnie to tylko borykam się z elektryką a tak Audica cód miód:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie działa Ci głośnik w drzwiach to prawdopodobnie masz uszkodzoną wiązkę łączącą drzwi ze słupkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz czas w weekend to możemy zrobić mini spota, pogadamy o autkach i zobaczymy co z tym światłem i głosnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnikiem sobie dzisiaj poradziłem,kabel był przetarty.Byłem też u mechanika i okazało się że sonda była uszkodzona.A co do podświetlenia narazię nie będę grzebał przy tym bo po prostu brak mi wolnego czasu.Jak znajdę trochę czasu to się może wybiorę na "mini spota":cool:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podświetlenia klapy to pewnie uszkodzone mikrostyki w zamku.też mi to padło,ale jest gdzieś taki wątek.musisz poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...