Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik 1.8 125 koni-problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zależy jak dla kogo.

Dla mnie osobiście jakbym zmienił silnik to miałbym składaka. ;f

Co prawda, nie wg przepisów, ale takie moje odczucie. ;]

Swoją drogą to jest ładowanie kasy w starego kląkra, to lepiej coś oszczędzić sprzedać obecne i kupić coś nowszego.

Opublikowano
  • Autor
Fakt, ja osobiście uważam, że nie opłaca się robić swapa, bo nie wystarcza sam silnik.

Sam o tym myślałem, ale zrezygnowałem, raz, że koszta, a dwa to ilość roboty. I tak zostałem przy 1.8. ;)

jak się mu przydusi i 3 tys obrotów to zaczyna jechać :D

---------- Post dopisany at 07:48 ---------- Poprzedni post napisany at 07:47 ----------

Zależy jak dla kogo.

Dla mnie osobiście jakbym zmienił silnik to miałbym składaka. ;f

Co prawda, nie wg przepisów, ale takie moje odczucie. ;]

Swoją drogą to jest ładowanie kasy w starego kląkra, to lepiej coś oszczędzić sprzedać obecne i kupić coś nowszego.

Zgadzam się aczkolwiek jak ktoś miał od jakiegoś czasu Audi coś w niej zrobił itp to szkoda mu sprzedawać i kupować coś nowego i od nowa zaczynać :D

Opublikowano

No to jest fakt. Mi ogólnie szkoda kasy na dłubanie przy aucie, musi mieć stan techniczny bdb żeby nie zawiodło w razie czego i tyle.

No, ale dłubanie i tuning nigdy nie jest z pobudek ekonomicznych, czy racjonalnych.

Opublikowano
  • Autor
No to jest fakt. Mi ogólnie szkoda kasy na dłubanie przy aucie, musi mieć stan techniczny bdb żeby nie zawiodło w razie czego i tyle.

No, ale dłubanie i tuning nigdy nie jest z pobudek ekonomicznych, czy racjonalnych.

czasami warto pogrzebać :D

Opublikowano

widać że temat ciągle się rozwija:) Hehe

Opublikowano
  • Autor
widać że temat ciągle się rozwija:) Hehe

a jak :D rozwijający temat :P wciągający

Opublikowano

jeżeli chodzi o osiągi 1.8 ADR to nie są jakoś nie wiadomo jak powalające sam posiadałem taką audiolke przez prawie 3 lata. Co do przyspieszenia to bierzcie panowie też pod uwagę że audi to nie jest super lekki samochód tylko auto klasy wyższej gdzie jakie kolwiek dodatkowe wyposażenie ma swoją wagę i to też obniża jego osiągi. Jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu to nie zależy to od silnika tylko od portfela osoby która kupowała ten samochód kiedyś w salonie ponieważ możesz mieć silnik 1.6 a wyposażenie najbogatsze jakie tylko w tamtych czasach były :) . Ja w swojej a4 miałem naprawdę bogate wyposażenie a miałem silnik ADR

Opublikowano
  • Autor
jeżeli chodzi o osiągi 1.8 ADR to nie są jakoś nie wiadomo jak powalające sam posiadałem taką audiolke przez prawie 3 lata. Co do przyspieszenia to bierzcie panowie też pod uwagę że audi to nie jest super lekki samochód tylko auto klasy wyższej gdzie jakie kolwiek dodatkowe wyposażenie ma swoją wagę i to też obniża jego osiągi. Jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu to nie zależy to od silnika tylko od portfela osoby która kupowała ten samochód kiedyś w salonie ponieważ możesz mieć silnik 1.6 a wyposażenie najbogatsze jakie tylko w tamtych czasach były :) . Ja w swojej a4 miałem naprawdę bogate wyposażenie a miałem silnik ADR

zależy od roku i modelu akurat... bo ja znalazłem kilka roczników 95-97 i całkiem inne wyposażenie :)

Opublikowano

Całkowicie bezporuktywna rozmowa i temat. Co do większości postów to szkoda słów. Jeśli go ktoś kiedyś odkopie ostrzegam przed sugerowaniem się czymkolwiek co wyżej napisane :facepalm:

Opublikowano
bezporuktywna

chińszczyzna czy inny język?:grin:

Opublikowano

Ja już 4 lata jeżdżę A4 z silnikiem 125KM.

Jak samemu się jedzie lub z pasażerem obok to jeszcze jest ok, ale jak jest komplet osób to się odczuwa, że silnik nie daje rady z masą samochodu + większą ilość pasażerów. Na 2 biegu spokojnie idzie do 100 km/h. Najwięcej nim jechałem 220 km/h. Pewnie by poszedł więcej, bo pod pedałem jeszcze coś tam zostało :decayed:.

Ostatnio jak byłem w Bludenz. Prawie 1000 km w jedną stronę to samochód spisał się bardzo dobrze. Nawet przy włączonej klimatyzacji nie czuć tak bardzo obciążenia silnika. Nie kiedy brakuje KM, ale ogólnie jestem zadowolony.

Przyrost mocy dopiero czuć od ok. 3 tyś obr/min. Później ładnie idzie, ale czuć z początku, że się jedzie samochodem, który waży prawie 1400 kg.

Nie wiem Panowie czy tak macie, ale z rury 1.8 125KM fajny dźwięk słychać :kox::naughty:. Jak zauważyłem większość 1.8 125KM tak ma :).

Przez 4 lata dużo km przejeździło się autostradą i nie jeden był zdziwiony.

Opublikowano

Do wszystkich posiadaczy samochodów z tym silniczkiem:

Sprawdźcie u siebie czy nie macie pękniętego plastikowego cięgna, zaznaczyłem na tym zdjęciu:

fpi.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Uszkodzenie tego elementu powoduję odczuwalne zmniejszenie mocy. U siebie narazie naprawiłem prowizorycznie ale chcę kupić nowy ten element ale jest wielkie problem ze znalezieniem na szrocie. Wszystkie są połamane! Jest to jakaś wada fabryczna chyba. A w serwisie pytając przez telefon dowiedziałem się że można kupić tylko cały ten grzybek ale cena jest oszałamiająca.

Dajcie znać czy u Was też jest pęknięty ten element.

Opublikowano

OK, ale gdzie to się mniej więcej znajduje

Opublikowano

Ten grzybek jest przy kolektorze ssącym, patrząc z przodu na silnik po otwarciu maski. Przy tym grzybku trzeba zdjąć plastikową zaślepkę i tam się znajduję takie cięgno które pociąga za drugi element. Regulują się w ten sposób klapy które są w kolektorze ssącym.

Opublikowano
Do wszystkich posiadaczy samochodów z tym silniczkiem:

Sprawdźcie u siebie czy nie macie pękniętego plastikowego cięgna, zaznaczyłem na tym zdjęciu:

fpi.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Uszkodzenie tego elementu powoduję odczuwalne zmniejszenie mocy. U siebie narazie naprawiłem prowizorycznie ale chcę kupić nowy ten element ale jest wielkie problem ze znalezieniem na szrocie. Wszystkie są połamane! Jest to jakaś wada fabryczna chyba. A w serwisie pytając przez telefon dowiedziałem się że można kupić tylko cały ten grzybek ale cena jest oszałamiająca.

Dajcie znać czy u Was też jest pęknięty ten element.

wklej no jakies ludzkie zdjecie, nie przez jakiegos fotosika

mi sie bynajmniej nie otwiera foto

Opublikowano

Patrz zielona strzałka.

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

image.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ----------

image.jpg

<br /><br />

Opublikowano
  • Autor
Ja już 4 lata jeżdżę A4 z silnikiem 125KM.

Jak samemu się jedzie lub z pasażerem obok to jeszcze jest ok, ale jak jest komplet osób to się odczuwa, że silnik nie daje rady z masą samochodu + większą ilość pasażerów. Na 2 biegu spokojnie idzie do 100 km/h. Najwięcej nim jechałem 220 km/h. Pewnie by poszedł więcej, bo pod pedałem jeszcze coś tam zostało :decayed:.

Ostatnio jak byłem w Bludenz. Prawie 1000 km w jedną stronę to samochód spisał się bardzo dobrze. Nawet przy włączonej klimatyzacji nie czuć tak bardzo obciążenia silnika. Nie kiedy brakuje KM, ale ogólnie jestem zadowolony.

Przyrost mocy dopiero czuć od ok. 3 tyś obr/min. Później ładnie idzie, ale czuć z początku, że się jedzie samochodem, który waży prawie 1400 kg.

Nie wiem Panowie czy tak macie, ale z rury 1.8 125KM fajny dźwięk słychać :kox::naughty:. Jak zauważyłem większość 1.8 125KM tak ma :).

Przez 4 lata dużo km przejeździło się autostradą i nie jeden był zdziwiony.

ja też zadowolony jestem ze 125 km :D

Opublikowano
Ten grzybek jest przy kolektorze ssącym, patrząc z przodu na silnik po otwarciu maski. Przy tym grzybku trzeba zdjąć plastikową zaślepkę i tam się znajduję takie cięgno które pociąga za drugi element. Regulują się w ten sposób klapy które są w kolektorze ssącym.

Nie przypominam sobie żebym przy dolocie miał coś takiego

Ja w swoim mam metalowy kolektor bez regulacji długości dolotu. U ciebie jest prawdopodobnie kolektor plastikowy z regulowaną długością dolotu i ta część chyba za to odpowiada.

Opublikowano
  • Autor
Ten grzybek jest przy kolektorze ssącym, patrząc z przodu na silnik po otwarciu maski. Przy tym grzybku trzeba zdjąć plastikową zaślepkę i tam się znajduję takie cięgno które pociąga za drugi element. Regulują się w ten sposób klapy które są w kolektorze ssącym.

Nie przypominam sobie żebym przy dolocie miał coś takiego

Ja w swoim mam metalowy kolektor bez regulacji długości dolotu. U ciebie jest prawdopodobnie kolektor plastikowy z regulowaną długością dolotu i ta część chyba za to odpowiada.

ja tak samo nie mam czegoś takiego

Opublikowano

Zbyszek ty przedstawiłeś opis o ARG a nie ADR o którym jest mowa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.