Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Słabe wspomaganie w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zgubiłem całą teczkę gdzie miałem wszystkie oryginalne książki. Pozostaje wślizgnąć się pod auto sprawdzić maglownice i szukać przyczyny

Opublikowano

Więc servotronic jest u mnie. Przypuszczam iż jak wymieniałem deche to coś przy kierownicy musiałem poknocić, żadnych błędów nie wywala dziwne

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, mam problem od 3 lat walcze ze wspomaganiem, na początku wyła pompa mechanik stwierdził ze maglownica do regeneracji pozniej zmienilem 4 razy pompę, pozniej węże. Teraz nie dość ze wyje,płyn bulgocze to jeszcze sie blokuje co jakis czas i bardzo cięzko sie kręci nawet jak sie nie blokuje ;/ ktoś ma jakis pomysł. Pozdrawiam

Opublikowano

Sam sobie odpowiedziałes - jeśli się blokuje to zostaje już tylko maglownica.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam.mialem ten sam problem posiadam a4 b8 z 2009 roku z dobrym wyposazeniem ale nie jeden mechanik stwierdzil ze auto nie posiad serwa po prostu niemcy zrobili te modele na autostrady ale powiem ze idzie sie przyzwyczaic

Opublikowano

Witam.mialem ten sam problem posiadam a4 b8 z 2009 roku z dobrym wyposazeniem ale nie jeden mechanik stwierdzil ze auto nie posiad serwa po prostu niemcy zrobili te modele na autostrady ale powiem ze idzie sie przyzwyczaic

Podzielam zdanie kolegi , ja na początku też cudowałem że coś jest nie tak ale po dwóch latach użytkowania się przyzwyczaiłem

Opublikowano

Grzesiek jak sprawdzic czy sterownik obsluzy servotronika ???? Mowa o B8

Opublikowano

Tu masz cały watek o montazu :) oraz numery sterownikow obsługujacych servotronic


===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274562-montaz-przekladni-kierowniczej-ze-wspomaganiem-servotronic/#entry3977601

Opublikowano

dziekuje :hi:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mam problem od 3 lat walcze ze wspomaganiem, na początku wyła pompa mechanik stwierdził ze maglownica do regeneracji pozniej zmienilem 4 razy pompę, pozniej węże. Teraz nie dość ze wyje,płyn bulgocze to jeszcze sie blokuje co jakis czas i bardzo cięzko sie kręci nawet jak sie nie blokuje ;/ ktoś ma jakis pomysł. Pozdrawiam

Mam taki sam problem czy już rozwiązałeś problem?

Opublikowano

A ja znalazłem coś takiego: http://matusek.pl/wrzuta/touran/vcds/ADAPTACJE%20VCDS.pdf

i tam na stronie 33 pisze o zmianie natężenia układu wspomagania. U mnie w b6 kod 1N1 i też chodzi ciężej w porównaniu niż u znajomych w b6 i b5. Ciekawe ile w tym opisie prawdy.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam b8 2008
1N1 czyli bez serwotronica.
Teraz juz wiem, ze to norma, ze kiera chodzi ciężko. Ale u mnie też ciężko chodzi pedał sprzęgła i lewarek biegów.
Auto ori nalot 230tkm ASO vin
Nowiutka dwumasa zrobiona 500km temu. Podczas zmiany dwumasy stwierdzono, że sprzęgło jest ok i nie wykazuje jakiegoś zużycia klasyfikujacego go do wymiany.
Co może być przyczyna??

Edytowane przez bullet77

Opublikowano

panowie zmiana na 1N3 czyli servotronika nie jest kosztowna kompletna przekladnie mozna wychaczyc na allegro za 400 zl plus wymiana 250 do 350 zl i bedziecie zadowoleni wiem po sobie

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie niestety 1N1 czyli dobrze że trenuję, ale sądzę iż tak nie powinno to wyglądać, jest za ciężko, kręcenie kierą na postoju lipa zwłaszcza jak moja druga połowa siada za ster.

Myślę o wymianie na servo ale nie bardzo chcę grzebać, co seryjne to seryjne, zawsze pojawia się po takich modach jakiś problem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie pojawia się żaden problem jak oddasz auto tam gdzie trzeba. Wielu kolegów tak zmieniało i są zadowoleni to nie jest aż taka ingerencja w tą serie jak np zmiana na quattro heeh

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Może polecicie dobrego mechanika z Bydgoszczy lub okolic, który ma doświadczenie w przekładkach na servotronic...? Boję się zlecić to "pierwszemu lepszemu" ;)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Mam takie samo uczucie od dwoch lat, ze chodzi za ciezko. Czasami jednak lepiej ale bardzo rzadko, no chyba ze mi sie wydawalo albo bylo mokro :huh:

Chyba najtaniej bedzie zmienic kolo pasowe na mniejsze ;)

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Odświeżę temat. u mnie z kodów wynika, że mam servotronic a kiera chodzi niezbyt lekko. Tragedii nie ma i na postoju czy przy manewrowaniu jest w miarę o.k ale jak np wjeżdżam na rondo, czy skręcam w boczną uliczkę to tak ciężkawo trochę. Kierownica chodzi trochę jak w sportowym aucie, mały ruch i już reaguje, niby fajnie ale mogło by być ciut lżej. Nie mam porównania z inną b8 ale wydaje mi się, że jest trochę ciężej niz w mojej byłej b6. Coś nie tak chyba. :eusathink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.