Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Audi A4 2,5TDi kontra Saab 93 2,2Tid


Hołk

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio startowalem z saabem kolegi, silnik 1,9 TiD 150 KM mocy, moje audi 2,0 TDI 140 KM zrobione na 160 KM, nie miał żadnych szans. Z tego co pamietam rożnica w masach aut prawie nie bylo (50- 100kg wg dowodów), byl to saab 9-3. Wiec albo ten miał czipa ze objechal 180konne audi, albo cos tu nie teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie tiptronic zostal w tyle, pozniej dochodzil te 9-3, manual raczej nie da mu szans.

ps. Te pomiary z forum opla sa z d*py, na streetracing je wysmiali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drążąc temat to zastanawia mnie skąd taka duża różnica ??, różnica w mocy znikoma a technologicznie jeżeli się nie mylę silniki podobne

297) Audi A4 2.5 TDI 163 HP......................................17.00

401) Audi A4 2.5 v6 tdi 155 HP..................................18.73

roznica w Nm

155PS-310Nm

163PS-350Nm

no ale prawie 2s to chyba za duzo,jak mowil Flyer-pomiary do d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi moje najwięcej traci na starcie z saabem, jak manual wystartuje to automat zastanawia się kiedy ruszyć i tu jest problem, tak mi się wydaje.

to sprobuj może z bratem nie ze startu tylko np przy 40 km/h i wtedy czy będzie Ciebie mocno zostawiał. Nie ma bata żeby coś nie było nie halo, przecież 180 KM to o wiele więcej niż 125, mimo wszystko

* okularki przeciwsłoneczne i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ma opla wektrę 2,2 136KM 2005rok będziemy się próbować jak mój kaszalot da mu radę to niewiem co z Saabem.jechałem juz tym oplem i myślę że problemów nie będzie chociaż gosciu jeździ zeje.... :naughty: w poniedziałek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ma opla wektrę 2,2 136KM 2005rok będziemy się próbować jak mój kaszalot da mu radę to niewiem co z Saabem.jechałem juz tym oplem i myślę że problemów nie będzie chociaż gosciu jeździ zeje.... :naughty: w poniedziałek :naughty:

Ścigałem sie ostatnio 2 razy z takim i dostał po d*pie, więc nie powinieneś mieć problemów. U mnie tip, u niego manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opelku jak się spodziewałem chociaż na początku się zdziwiłem bo start miał lepszy na dwójce już zacząłem go wyprzedzać ogólnie przepaść im szybciej tym większa. :th: W drodze powrotnej się zamieniliśmy i Audi poradziło sobie jeszcze lepiej aż mi go było żal,kur.. to żeźnik :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze,w dziecinstwie brat cie lal i podswiadomie boisz sie go wyprzedzic :mysli:,

prawa noga na gazie,a lewa bezwiednie na hamulec ;),

bo jak ten saab jest bez chipa,a twoje A4 jest zdrowe,to innego wytlumaczenia niema :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pytalem go o to - nie ma szans zeby tam bylo cos modzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saab na pewno jest seryjny.

Konstrukcja pompy wtryskowej nie pozwala na jakiekolwiek mody, jest to tzw hybryda połączona ze sterownikiem silnika. Chcieliśmy dać mu parę koni i trochę momentu ale w naszym kraju nikt tego nie ruszy, tylko box a to nas nie interesuje. Z tego co wiem te silniki bardzo często maja spore gratisy nawet do 138KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saab na pewno jest seryjny.

Konstrukcja pompy wtryskowej nie pozwala na jakiekolwiek mody, jest to tzw hybryda połączona ze sterownikiem silnika. Chcieliśmy dać mu parę koni i trochę momentu ale w naszym kraju nikt tego nie ruszy, tylko box a to nas nie interesuje. Z tego co wiem te silniki bardzo często maja spore gratisy nawet do 138KM.

Albo 90 :decayed: prawdziwa loteria jak w toto,pewnie twój brat dobrze trafił a koleś z wektry żle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem te silniki bardzo często maja spore gratisy nawet do 138KM.

... co nie zmienia faktu, że swoimi 180 KM powinienes go spokojnie objechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze,w dziecinstwie brat cie lal i podswiadomie boisz sie go wyprzedzic :mysli:,

prawa noga na gazie,a lewa bezwiednie na hamulec ;),

bo jak ten saab jest bez chipa,a twoje A4 jest zdrowe,to innego wytlumaczenia niema :decayed:

Niestety nie lał a tym bardziej jest młodszy.

U nas jak siadamy za kierownice nie liczy sie kto starszy lub kto kogo lał tylko kto pierwszy ten lepszy a samochody to nasza pasja.

Tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem te silniki bardzo często maja spore gratisy nawet do 138KM.

... co nie zmienia faktu, że swoimi 180 KM powinienes go spokojnie objechac...

Dokładnie, nawet jakby miał gratis na 150 KM to i tak nie powinno byc tak ze dostajesz po pupie, najlepiej podjedzcie na hamownie i zhamujcie auta, ciekawe co wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas zapominacie, albo nie czytacie tematu.

Saab to manual i ze startu nie dal szans TIPowi. Pozniej powyzej 100km/h tracil przewage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem te silniki bardzo często maja spore gratisy nawet do 138KM.

... co nie zmienia faktu, że swoimi 180 KM powinienes go spokojnie objechac...

Dokładnie, nawet jakby miał gratis na 150 KM to i tak nie powinno byc tak ze dostajesz po pupie, najlepiej podjedzcie na hamownie i zhamujcie auta, ciekawe co wyjdzie :D

Automatu nie można zhamować, jednak dziś umówiłem się z Rogalem, on dokładnie powie co wart jest ten silnik a jak będzie wszystko ok to dołoży parę koników i troszkę momentu.

[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2008, 14:04 _________________________________________________Właśnie wróciłem z mimeralnej.

Po pełnej diagnostyce Witek stwierdził że silnik jest w bardzo dobrym stanie i nic mu nie dolega i nie ma żadnych przeciwwskazań do moda.

Pobawił się trochę i jest poprawa.

Auto z dołu lepiej ciągnie i jest żywsze, ogólnie jest większa frajda z jazdy , nawet jeśli to automat. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...