Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Renowacja felg S line ( galeria zdjęć ) zapraszam


NiskoiSzerokoAudiA4

Rekomendowane odpowiedzi

:wink:Witam

Zakupiłem alu 17 S line w średnim stanie

DSC06444.jpg

DSC06531.jpg

Mając nadmiar wolnego czasu zabrałem się za ich renowacje

Założenia ?

- Polerowany przód

- Srodki na czarno

Zakupiłem pasty polarskie + filc na tz " dużego bosha " dodatkowo papier ścierny od 360 do 120 .

Na początku zabrałem sie za szlifowanie sterego lakieru papierem sciernym (od najgrubszego do drobnego )

DSC06534.jpg

kolejnym krokiem bylo polerowanie przodu pastą polerską ( miałem 3 rodzaje pasty )

DSC06539.jpg

Efekt po 4 h pracy

DSC06542.jpg

Po ukończeniu polerki wszystkich felg zabrałem się za szlifowanie drobnym papierem wesnetrznych części felg które miały być malowane na czarno + oklejanie taśmą wypolerowanego aluminium

DSC06553.jpg

DSC06554.jpg

Felgi zostały odtłuszczone i już lakieruje je na czarno oto efekt

DSC06556.jpg

Teraz pozostało mi tylko starannie odtłuścić część wypolerowaną i polakierować felgi lakierem bezbarwnym

DSC06559.jpg

Teraz został tylko zaufany wulkanizator który nie uszkodzi felg + napełnienie azotem

DSC06564.jpg

Wreszcie montaż felg do auta i efekt końcowy mojej pracy :):wink:

DSC06652.jpg

DSC06647.jpg

DSC06668.jpg

Myślę że jak na pierwszy raz wyszło całkiem nieźle :)) Ja przynajmniej jestem zadowolony :):wink::wink::wink::wink::wink:

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIAA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Kółka prezentują się zacnie :naughty: Jakich dokładnie lakierów użyłeś do malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dało napełnienie azotem :co: Pompując zwykłym kompresorem lub nawet pompką na nogę mamy 78% azotu i 20% tlenu i prawie 2% pozostałych gazów :decayed:

Poler fajny ale wzór felgi nie dla mnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba po cos ten azot wymyslili na wulkanizacji albo zeby nabijac ludzi w balona i kasowac albo ze to coś daje dałem 10 zł za 4 koła to się skusiłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerka 2 popołudnia tak po 7 h dziennie + szlifowanie i oklejanie felg 6h + malowanie z odtłuszczczaniem z 4 h ( strasznie ciezko bylo mi odtluscic wypolerowaną część do psikania klarem ) i to by było na tyle .

Resumując ok 24 h ciągłej pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się lustro w domu stłukło (czego nie życzę :) ) to spokojnie można ściągnąć felgę i zrobić zamiennik do porannego golenia. kapitalna robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...