Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silne kopcenie na biało przy podgrzewaniu szyb


Cyrkiel

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

Dzisiaj rano mialem taki przypadek przy temperaturze plus 5 stopni odpalilem silnik pięknie palil od strzala zero kopcenia, nie równych obrotowy. Następnie wlaczylem podgrzewanie przedniej i tylnej szyby chcialem sprawdzić czy dziala a bylo wszystko zaparowsne wiec mialem ku temu okazje...i ku memu zdziwieniu nagle zaczelo się za mną robić bialo jak we mgle. Przegonilem troche autko (jakies 500m) i dymienie ustalo. samochód zgasilem odczekalem aż ostygnie i znowu odpalilem i nic...ani chmurki czy może być to związane z tym podgrzewaniem??(większe obciazenie) Samochód ciagnie dobrze mocy mu nie brakuje, nie szarpire, nie zrywa nie mam pojęcia co by moglo się stać może ktorys z kolegów mijali podobny przypadek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to para mistrzu roznica temperatur:)garace spaliny + niska temperatura +duza wilgotnosc =para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey! raczej chyba nie bo jak już pisalem dzieje się tak w momencie wlaczenia podgrzewania szyb... gdy jest wylaczone podgrzewanie to po dymku ani śladu:)

U mnie nic takiego się nie dzieje więc to musi być coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma podgrzewanie tylnej szyby do kopcenia :facepalm:

To ze chwile po odpaleniu kopci na bialo to normale teraz o poranku. to zalezy od temperatury jaka bedzie na dworze.

Mam tak samo czasem rano kopci na bialo a czasem nie. Szczegolnie jak jest ok 5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"chwile po odpaleniu" widać nie rozumiesz... odpalam rano jest Ok 1min,2min jest Ok nic nie kopci zalaczam podgrzewanie szyby zaczyna kopcic, wylaczam podgrzewanie przestaje kopcic zalaczam i znowu kopci i tak w kolko non stóp:( wiem ze nie powinno mieć to związku a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w jakim stanie ? Podgrzewanie szyby to duży pobór mocy.

W chłodne dni uruchamiają się świece żarowe w komorze spalania, jak się nie dogrzewają to masz biały dym. Wyłączysz grzanie szyb to dogrzewasz cylindry :D

Masz za słaby akumulator na taki pobór mocy, lub coś nie tak z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg nie ma się czym przejmować tylko jeżdzić . Podgrzewanie elektryczne pobiera sporo energii elektrycznej więc nie dziw się że po takim obciażeniu na wolnych troszkę poddymi. Dla wszelkiego spokoju podłącz voltomierz pod aku rano zobacz jakie napiecie przed odpaleniem , odpal włacz światła ogrzewanie szyby nadmuch i zobacz jakie panuje napięcie. Jezeli ok 14V to możesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałem w firmowym masterku jak mu zapodalem podgrzewanie przedniej szyby tez kopcił i w dodatku tak gryząco śmierdziało ale to proste wiekszy pobor pradu pod obciążeniem i wieksze lekko obroty

a Ty kolego masz podgrzewana przednia szybe czy wciskasz ta ikonke na klimatroniku bo to 2 rozne sprawy a po 2 to gdy jest ok 5stopni to pewnie masz 3 swiece do dogrzewania i to tez ma chyba wplyw

jezdzij nie szukaj problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu nawiewu na przednią szybę na climatroniku najprawdopodobniej załącza się też klimatyzacja (szybsze odparowanie szyb) której sprężarka dodatkowo obciąża silnik, naciskając na tą ikonkę śniegu możesz włączyć/wyłączyć klime. Może się jeszcze okazać że sprężarka jest na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zacznie ci tak silnie kopcic na bialo wsadz paluch w wydech i zobacz czy nie ma tam czystej wody:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podgrzewania szyby to chyba jest inny guzik a ten na klimatroniku to porostu osuszanie i jak kolega wyżej pisał automatycznie załącza się klima większe obciążenie silnika normalka

Mowie Ci jeździj i ciesz się jazda a nie wymyślaj

u mnie np jak jest zimno i go odpalę na zimnym np po nocy to w nagrzewnicy słychać przelewanie czego ja juz nie próbowałem i wkoncu uznałem ze tak ma być i w d...mam jeźdze i sie ciesze audi Pozdro ziomale narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...