Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silne kopcenie na biało przy podgrzewaniu szyb


Cyrkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak narazie jak u mnie jest za cieplo ale tak jest jak mu sie swiece załączają w króćcu na wyjściu z bloku myślę ze wtedy sie lekko zapowietrza a później jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to przelewanie słychać po zgaszeniu silnika jeżeli chociaż na chwile klima była włączona, w innym razie raczej tego nie ma.

PS. Czasem w nocy w lodówce w kuchni też coś takiego słychać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem w nastepujący sposób ( zapożyczone z a6klub ):odłączyłem przewody od nagrzenicy,w ich miejsce podłączyłęm dwa przewody po około 1,5m,podłączyłem po to żeby można było napełnić nagrzewnicę wodą z dodatkiem płynu specjalnego do czyszczenia chłodnic,dodam że wodę wlewalem gorącą z czajnika.10 min i płukalem wodą pod ciśniemiem z kranu,cykl gorąca woda-płyn do czyszczenia chłodnic-płukanie kranuwą powtórzyłem 3razy.

Płyn do czyszczenia dostaniesz na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedz jak troszeczke się ociepli to sprawdze może wkoncu się uda: )

---------- Post dopisany 11-10-2012 at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany 10-10-2012 at 13:42 ----------

Przed chwilą miałem pilny wyjazd i wyciągnąłem audi z garażu i tak temperatura ok+7stopni odpalam i po chwili na biegu jałowym zaczyna kopcić:kwasny: szyb nie załączałem więc jednak na bank to tylko zbieg okoliczności :grin::grin: gdy silnik się trochę rozgrzał +-65stopni kopcenie ustało :facepalm: myślę, że faktycznie odpuszczę i nic z tym nie będę dalej robił:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest u mnie tak samo tylko dopoki termostat sie nie ruszy oj olac trzeba i latac ale gdybysmy wspolnie to rozkminili toooo by frajda byla

Teori sie naczytalemi nasluchalem tyle ile pomyslow ma mechanik jak tu wyludzic kase ale ja tylko z ciekawosci ich pytalem az sie paru prosto w galy smialem za pomysly

wedle mnie to przez te swiece w kruccu i po jakims ruchu po wymianie termo albo plynu

zobaczymy tego roku jak narazie nie ma ponizej 5 st.

pozdro ziomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK MA BYĆ I KONIEC pozdrawiam i dzięki! nieeee nie mozemy tak myslec bo to popadniemy w olewanie i jazde rupieciami jak ci co nie audi lataja trzeba to ogarnac damy rade panowie odwiedzajcie ten watek i wrzucajcie spostrzezenia

Dzis byl przymrozek i co ? przelewa sie ato co kolega z czyszczeniem up pisal to pomoglo u ciebie ?

ja plukalem jak kupilem autko i wymienialem plyn i nic to nie dalo

czy ta przypadlosc jest tylko w dieslach?

---------- Post dopisany 26-10-2012 at 17:52 ---------- Poprzedni post napisany 11-10-2012 at 21:42 ----------

zapomnieli koledzy o temacie ? co tam slychac w nagrzewnicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chcę Was straszyć ale takie przelewanie płynu w okolicach nagrzewnicy miałem w Passacie B5 FL i to był początek końca uszczelki pod głowicą,niektórzy jezdzą z tym objawem pare lat a niektórzy odrazu na warsztat,u mnie poza tym objawem przelewania na poczatku nie było zadnych innych objawów typu mieszanie oleju z płynem itd,pózniej zaczął wypluwac płyn zaworkiem w zbiorniczku wyrównawczym.Na forum Passata jest to obszernie opisane-przelewanie,kamyki czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewanie w nagrzewnicy nie musi od razu świadczyć o uszczelce pod czapką. Na początek to do wymiany termostat i prawidłowo odpowietrzyć układ i jak to nie pomoże to należy czekac na kolejne objawy.

Jak wymieniłem termostat i odpowietrzyłem układ problem z przelewaniem znikł i od 2 lat cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie po wymianie rok temu termostatu zaczolem mieć ten problem a np.dzis to mnie cholera brala jezdzilem po miescie to 1 ze sie cholera zagrzac nie chcial to 2 to przelewanie az sie termo otworzy i ustaje

egr mi nie chula zaslepiony byl a teraz z nie uzywania nie dziala ma to jakis zwiazek z grzaniem ?

jaki termo wlozyc czy ori z aso bedzie ori ? czy ze sklepu tylko w innej cenie ? ja juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie taki ma wachler i nie wiem czemu tak sie przelewa moze to i uszczelka czaszki ale zero objawow w tym kierunku ale ,,,,

egr ma wplyw na grzanie?

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:19 ----------[/sI dopóki termo sie nie otworzy później cicho

co z tym zrobic nie wiem mowia ze uszczelka pod czszka ale 0 objawow

moze pompa wody sie konczy ma to jakis wplyw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...