Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem po dłuższym postoju


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Wita,. Problem zaczął się po odwodnieniu filtra paliwa- nie zalałem go paliwem i prawdopodobnie se zapowietrzył. Jako, że miałem w planach wymianę filtra , został on wymieniony u miechanika. Do tego mechanik założył zaworek zwrotny między pompą a filtrem. Przez 2 dni było ok a potem problem powrócił. Kręci przez jakieś 4-5 sek. Po przejechaniu kilkuset metrów i postoju ok 30 min pali od razu. Po ok 8h znów problem się pojawia. Auto mam od niedawna. Po zakupie byłem w serwisie i powiedzieli, że kąt wtrysku poza skalą...ale problemów z odpalaniem nie było. Po wymianie rozrządu wystko ok. Po 2 tyg. postoju palił od pyknięcia. Nie wiem, czy w przewodzie paliwowym są pęcherzyki powietrza, ponieważ nie jest przeźroczysty. Co może być tego przyczyną? Niestety nie mam VAGa(jest dopiero w planach :D ). Proszę o przykładowe sugestie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj dokręciłem śrubkę odpowietrzającą na filtrze. Ruszyła się może z 0,5mm. Dzisiaj rano odpalił bez problemów, po pracy też było ok. Co do kąta wtrysku, jak auto przed i po wymianie rozrządu odpalało od razu to chyba nie w tym problem. Filtr mam filtrona. Postaram się podpiąć w najbliższym czasie pod vaga. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kątem wtrysku to już chyba wszystkim sie udzieliło.

Jak komus ciezko odlala to zaraz kazdy o tym.

Żeby ciężko paliło auto to dosc mocno musiałaby byc pompa przestawiona.

Już nie wspomnę o logowaniu. :facepalm:

Problem pojawił sie po ingerencji w filtr paliwa. Skoro wcześniej było dobrze to tu trzeba szukać przyczyny.

Brawa dla kolegi ze znalazł niedokręcona śrubę od filtra. Przestał łapać powietrze i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem,że powinna być podkładka. Jam mam śrubeczkę z zintegrowaną podkładką, czy jak to się tam nazywa. Mógłby ktoś zerknąć na etkę jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zerknąć na etkę jak to wygląda?

....w tym przypadku śmiało można kupić najzwyklejszą podkładkę do układów paliwowych dostępną w cenie 15-25 groszy praktycznie w każdym sklepie motoryzacyjnym - jedyne na co wypadałoby zwrócić uwagę to jej wewnętrzna średnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...