Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czułość pedału hamowania


kicker

Rekomendowane odpowiedzi

Blok ABS i cały ukłąd najlepiej odpowietrzyc na Vacuum

tak jak napełnia sie układ klimatyzacji

ale do tego trzeba miec odpowiedni sprzet :kwasny:

polecam Ate Typ200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok ABS i cały ukłąd najlepiej odpowietrzyc na Vacuum

tak jak napełnia sie układ klimatyzacji

ale do tego trzeba miec odpowiedni sprzet :kwasny:

polecam Ate Typ200

Spodziewalem sie, ze chodzi o odpowietrzenie za pomoca sprzetu innego niz wezyk + pedal hamulca. ja tak zawsze robie, szalu nie ma jesli chodzi o czulosc hamulca. gumki wymienilem w zaciskach tez i bialy smar i znaczna poprawa. Ale wiecej bede oczekiwac jak zmienie kpl tarcze 312mm+klocki. planuje do Ciebie sie odezwac deva :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokuszę się o odpowietrzenie hamulców tylko o co pytać warsztaty? czy odpowietrzają układy hamulcowe metodą próżniową :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany? Mam w swoim B6 ten sam i tak mi się wydaje, że chyba mój mechaniki nie miał sprzetu do odpowietrzania i źle to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, zaczynam podejrzewać że mam zapowietrzoną pompę ABS a a na 100% tylne zaciski. Miejscowi macherzy mówią że wiedzą jak to robić ale po krótkiej rozmowie wnioskuje że nie wiedzą o czym mówią, więc lipa trochę, przydałby się jakiś konkretny Warsztat w okolicach Lublina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne zaciski to i owszem ale blok ABS juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety caly blok ABS z tymi wszystkimi zaworkami to jest cholerstwo i zeby dobrze odpowietrzyc, to tylko metoda podcisnieniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda na strzykawke i zacisniety wezyk sie sprawdza tutaj :wink:

możesz opisać tą metodę? bo ostatnio wymieniałem oring w zacisku i po zwyklym odpowietrzeniu wydaje mi się, że pedał jest miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja otrzymałem od naszego experta czyt (devastation) taką informację na telefon najpierw mnie zrypał że nie wiedziałem jak się nazywam a dopiero później dokładnie przez telefon powiedział jak odpowietrzyć blok ABS. Trzeba ABS odkręcić od podstawy i nim lekko wstrząsać aby całe powietrze powychodziło i oczywiście przy kołach też tak odpowietrzać i przy włączonym silniku mi to pomogło ale powiem że męka pańskla jest, jak ktoś ma zapowietrzony blok mi to zeszło ze 3 godziny jak nie więcej, ruszanie absem odpowietrzanie przy kołach i tak w kółko:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja otrzymałem od naszego experta czyt (devastation) taką informację na telefon najpierw mnie zrypał że nie wiedziałem jak się nazywam a dopiero później dokładnie przez telefon powiedział jak odpowietrzyć blok ABS. Trzeba ABS odkręcić od podstawy i nim lekko wstrząsać aby całe powietrze powychodziło i oczywiście przy kołach też tak odpowietrzać i przy włączonym silniku mi to pomogło ale powiem że męka pańskla jest, jak ktoś ma zapowietrzony blok mi to zeszło ze 3 godziny jak nie więcej, ruszanie absem odpowietrzanie przy kołach i tak w kółko:kwasny:

Zanim ja będę dzwonił do Ciebie i pytał o szczegółowe instrukcje, powiedz czy takie odpowietrzanie coś zmieniło :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientuje się ktoś ile może kosztować odpowietrzenie układu próźniowo w jakimś warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł

ale z tego co wiem to w PL są tylko dwa tego typu urządzenia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...