Skocz do zawartości
IGNOROWANY

15 czy 16 ?


mari000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam takie pytanie mam zamiar kupic nowe opony do swojej b6 i stoje przed dylematem a takze brakiem wiedzy :wink: w chwili obecnej mam 17-tki (letnie ) zastanawiam sie na 16 na zime , ale ktos mi tam podpowiedzial o 15 tkach , i mam takie pytanie czy 15ki nie beda za male \ niskie , czy auto w ten sposob nie bedzie za niskie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 15 profil 65 a przy 16 profil 55 i wychodzi na jedno

wiadomo że wygląd lepszy na 16

przy 17 masz pewnie 45-50, a jak założysz zimę to auto nie będzie stało "nisko" bo opony będziesz miał więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do b6 pakował bym 16... 15 bedzie wyglądac śmiesznie w takim nadkolu...

W swojej b5 mam alu 15 z zimówkami... i sam myśle o przejście na 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 1.9 chyba tarcze 288mm więc 15 wejda, ale jak masz mozliwosc wyboru wrzucaj 16, na 15' buda B6 wyglada smiesznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 1.9 chyba tarcze 288mm więc 15 wejda, ale jak masz mozliwosc wyboru wrzucaj 16, na 15' buda B6 wyglada smiesznie

Raczej jak wielki murzyn z małym ch.... Zdecydowanie 16 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 1.9 chyba tarcze 288mm więc 15 wejda, ale jak masz mozliwosc wyboru wrzucaj 16, na 15' buda B6 wyglada smiesznie

Raczej jak wielki murzyn z małym ch.... Zdecydowanie 16 :)

:polew: murzyn z małym chu... to chu.. nie murzyn :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zagłębiać się dalej w murzyńskie dywagacje :wink: moja osobista propozycja na zimę to 16-tki z oponkami Kleber Krisalp HP2 w rozmiarze 205/55. Tym bardziej jak obecnie masz 17-tki, przesiadka na 15 może być niemiłym zaskoczeniem, głównie w kwestii prowadzenia.

Jest przyzwoity sklep internetowy z oponami, jak tylko znajdę link to go zamieszczę - mają naprawdę dobre ceny, sam brałem komplecik wyżej wspomnianych oponek i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16 wygląd nieco lepszy, ale koszt zakupu opon większy. Ja miałem w b7 15 i wcale tak źle nie wyglądało. Całe koło ma podobną wysokość bo w 15 opona jest wyższa, a na zimę ja bym brał wyższy profil, bo lepiej chroni felgę na dziurach, których szczególnie zimą nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 16 wygląd nieco lepszy, ale koszt zakupu opon większy. Ja miałem w b7 15 i wcale tak źle nie wyglądało. Całe koło ma podobną wysokość bo w 15 opona jest wyższa, a na zimę ja bym brał wyższy profil, bo lepiej chroni felgę na dziurach, których szczególnie zimą nie brakuje.

Tak, przy odpowiednim doborze profilu do szerokości 15-ka powinna mieć niemal identyczną średnicę jak 16-ka, 17-ka czy każda inna opona.

16-ka nie będzie miała tak niskiego profilu, żeby bać się uszkodzeń felgi, tam naprawdę jest sporo gumy a jazda będzie przyjemniejsza, oczywiście wszystko jest kwestią upodobań i temperamentu ale to taki rozsądny rozmiar :whistling:

Wiem to bo w autach A3-A4-A5-A6 przetestowałem opony od 15 do 20" :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sezonie jeżdżę na 35/235/19 teraz na zimę założyłem 65/195/15 :grin:

Różnica w komforcie mała jest , w prowadzeniu na zakrętach ogromna. :) O wyglądzie nie wspomnę ale zimą to ma jeździć a nie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz 16"

Ja dzisiaj jade po felgi do swojej, w przyszły weekend juz delikatne opady śniegu zapowiadali :kox: wiec wole miec komplecik w zapasie :wink:

No i zdecydowałem sie na et 37 nie tak jak ori 42 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Podepnę się pod ten temat. Niedawno kupiłem B6 i jeszcze mało o niej wiem. Jeśli ktoś mógłby pomóc to byłbym wdzięczny. Chciałbym założyć do niej felgi 15-ki gdyż z poprzedniego auta zostały mi prawie nowe opony zimowe wraz z felgami stalowymi i nie chciałbym się wpędzać w koszty kupując nowe opony. Felgi są od Leona więc rozstaw śrub inny. Mam pytanie: czy 15-ki będą się nadawały? Jest to 1.8 t quattro ze 190 konnym silnikiem także boje się ze mogą być tam większe zaciski czy coś... i to może uniemożliwić założenie mniejszych felg gdyż przymierzałem te od Leona( tak na sztuke) i się nie mieściły ale może te do audi mają inne wykonanie, inny otwór centujący itp. i może bedą ok. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy ci felga wchodzi nie czepia o zacisk, ostwór centrujący to inna bajka jak kupisz stalówki do audi bedzie OK pod warunkiem że tak jak pisałem wejdą na zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, no właśnie 15-stka od Leona nie wchodziła na zacisk ale jutro sprawdze 15-stke od audi od kumpla także bede miał pewność, dzieki za odp cougarr2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się podepnę, ale mam pytanie, a nie będę zakładał nowego wątku. Czy felgi stalowe ori 15" są w macie, półmacie czy w połysku? Zastanawiam się jak je odnowić. Co do wyboru to wiadomo, że lepiej zakładać 16", ale tak jak już tu mówili w zimie ma auto jeździć, a nie wyglądać. Ja mam na lato 17" i przeskok na zimowe wyraźnie jest odczuwalny jeśli chodzi o przyśpieszenie i komfort jazdy. Lato profil 45, zima 65. Co do prowadzenia to jest gorsze w zakrętach, ale w zimie znowu nie jeździmy jak w lecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się podepnę, ale mam pytanie, a nie będę zakładał nowego wątku. Czy felgi stalowe ori 15" są w macie, półmacie czy w połysku? Zastanawiam się jak je odnowić. Co do wyboru to wiadomo, że lepiej zakładać 16", ale tak jak już tu mówili w zimie ma auto jeździć, a nie wyglądać. Ja mam na lato 17" i przeskok na zimowe wyraźnie jest odczuwalny jeśli chodzi o przyśpieszenie i komfort jazdy. Lato profil 45, zima 65. Co do prowadzenia to jest gorsze w zakrętach, ale w zimie znowu nie jeździmy jak w lecie...

Masz ten komfort wyboru więc zrób jak Ci się podoba :wink:

Osobiście zastanawiałbym się pomiędzy połyskiem a półmatem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...