Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???


Ckamil89

Rekomendowane odpowiedzi

3mm zimowa to nie zimowa:hi:w celu testów wyjedź na jakis szerszy parking to sie przekonasz, jezdzisz jak na dobrej letniej

No jasne, dlatego sugerowanie się zużytą zimówką można sobie darować, w nokianach które kupiłem na ten rok jest 9mm, więc 5mm które mogę zjeździć to chyba nie tak mało biorąć pod uwagę, że większość roku jeździ się na letnich.

Swoją drogą po 3 sezonach i tak pewnie je sprzedam i kupię nowe:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mm zimowa to nie zimowa:hi:w celu testów wyjedź na jakis szerszy parking to sie przekonasz, jezdzisz jak na dobrej letniej

No jasne, dlatego sugerowanie się zużytą zimówką można sobie darować, w nokianach które kupiłem na ten rok jest 9mm, więc 5mm które mogę zjeździć to chyba nie tak mało biorąć pod uwagę, że większość roku jeździ się na letnich.

Swoją drogą po 3 sezonach i tak pewnie je sprzedam i kupię nowe:naughty:

No własnie sprzedarz je. A duża część kierowców własnie kupi to co ty sprzedasz i będzie jeździło na tych 4mm bo nie stać ich na nowe. Tak czy inaczej jestem za zimówkami obowiązkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mm zimowa to nie zimowa:hi:w celu testów wyjedź na jakis szerszy parking to sie przekonasz, jezdzisz jak na dobrej letniej

No jasne, dlatego sugerowanie się zużytą zimówką można sobie darować, w nokianach które kupiłem na ten rok jest 9mm, więc 5mm które mogę zjeździć to chyba nie tak mało biorąć pod uwagę, że większość roku jeździ się na letnich.

Swoją drogą po 3 sezonach i tak pewnie je sprzedam i kupię nowe:naughty:

No własnie sprzedarz je. A duża część kierowców własnie kupi to co ty sprzedasz i będzie jeździło na tych 4mm bo nie stać ich na nowe. Tak czy inaczej jestem za zimówkami obowiązkowymi.

Sprzedam je, póki będą coś warte, czyli powiedzmy te 5,5-6mm będą miały, więc jeśli ktoś nie zamierza takich używać 5 sezonów to OK :wink:

Jesteś za zimówkami i zapewne bez nakazu też byś takowe zalożył zimą, i git. Tylko skąd się biorą ludzie twierdzący, że bezsensesm jest zakładanie zimówek i spokojnie można jeździć na letnich:facepalm: Jeśli kogoś nie stać lub jeździ umiarkowanie są też opony całoroczne, które dają radę...

W tamtym roku byłem zmuszony pozałatwiać kilka spraw w mieście na letnich bo inne auta były w rozjazdach, RAV4 ze stałym napędem 4x4, które zawsze zimą stoi w garażu. To była masakra, nówki pirelli scorpion verde, co z tego, że ruszała bez problemów, jeździłem bardzo zachowawczo i asekuracyjnie a i tak dojeżdżając np do ronda 10-15 km/h gdy chciałem zahamować auto jak gdyby nigdy nic jechało sobie dalej, pozostawało zjechać trochę na bok żeby koła trafiły na kopny śnieg. Ale po co takie ekscesy i zaskoczenia? Letnim mówię stanowcze NIE :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, jakbyście mieszkali na Grenlandii- :decayed: Panika na maxa...:grin:

Na Grenlandii są lepsze warunki, nie ma ciągłych skoków temperatur, śliskiego mokrego śniegu, ciągłych naprzemiennych odwilży i przymrozków, błota pośniegowego i innych anomalii jak w Europie środkowej :kox:

Po ubitym czy kopnym śniegu jeździ się bardzo przyjemnie:decayed:

Poza tym, nikt tu chyba nie panikuje, tylko odbywają się dywagacje :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym porządną wielosezonową niż letnie i zimowe z najniższej półki.

Jak wprowadzą ustawe to ludzie beda kupować nalewki za niecałe 100zł/szt a wiadomo do czego takie opony sie nadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i widzę że najwięcej mają dopowiedzenia osoby mieszkające na terenach gdzie rzadko jest śnieg a jak już jest to ogłaszają klęskę żywiołową na podhalu gdzie mieszkam jest normalne że wszyscy no może 99% zmieniają opony jedni na nowe inni na używki na jakie go stać ale zmieniają jest to norma nie jest potrzebna ustawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym porządną wielosezonową niż letnie i zimowe z najniższej półki.

Jak wprowadzą ustawe to ludzie beda kupować nalewki za niecałe 100zł/szt a wiadomo do czego takie opony sie nadają...

Można kupić na prawdę przyzwoitą oponę bieżnikowaną i będzie się spisywać wyśmienicie :wink:

Oczywiście droga markowa przez wszystkich polecana opona na pewno będzie bardziej wytrzymała i będzie można na niej pruć po autostradzie jak już będzie biała od "soli" - z tym się nie mogę nie zgodzić, aczkolwiek nie można być (bez obrazy) upośledzonym będąc ukierunkowanym jedynie na to że tylko najdroższe się nadaje a to tańsze nigdy... Jeśli ktoś nie jeździ szybko zimą to opona bieżnikowana (z tym że oczywiście nie każda, najlepiej takie kupować osobiście aby móc samemu na miejscu ocenić jej stan u sprawdzonego producenta) spełni swoją rolę w zupełności.

tak czytam i widzę że najwięcej mają dopowiedzenia osoby mieszkające na terenach gdzie rzadko jest śnieg a jak już jest to ogłaszają klęskę żywiołową na podhalu gdzie mieszkam jest normalne że wszyscy no może 99% zmieniają opony jedni na nowe inni na używki na jakie go stać ale zmieniają jest to norma nie jest potrzebna ustawa

E, ja tam lubię zimą Podhale odwiedzić :decayed: Hej! :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym porządną wielosezonową niż letnie i zimowe z najniższej półki.

Jak wprowadzą ustawe to ludzie beda kupować nalewki za niecałe 100zł/szt a wiadomo do czego takie opony sie nadają...

Można kupić na prawdę przyzwoitą oponę bieżnikowaną i będzie się spisywać wyśmienicie :wink:

Oczywiście droga markowa przez wszystkich polecana opona na pewno będzie bardziej wytrzymała i będzie można na niej pruć po autostradzie jak już będzie biała od "soli" - z tym się nie mogę nie zgodzić, aczkolwiek nie można być (bez obrazy) upośledzonym będąc ukierunkowanym jedynie na to że tylko najdroższe się nadaje a to tańsze nigdy... Jeśli ktoś nie jeździ szybko zimą to opona bieżnikowana (z tym że oczywiście nie każda, najlepiej takie kupować osobiście aby móc samemu na miejscu ocenić jej stan u sprawdzonego producenta) spełni swoją rolę w zupełności.

Nie sztuka jest kupic najdrozsza zimowke, sztuka jest kupic dobra opone za male pieniadze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy pierwszych zaskoczonych na letnich oponach :facepalm:

Atak zimy na granicy z Polską. Tiry blokują drogi - Wiadomości - WP.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydawało że tylko w Skandynawii są zimowe opony do tirów a tak wszystkie śmigają na wielosezonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydawało że tylko w Skandynawii są zimowe opony do tirów a tak wszystkie śmigają na wielosezonowych?
to może już nie myśl...nie ma zimowych do ciężarówek.,

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

Brakuje mi w tym wątku ankiety :decayed:
błą

d w tym wątku brakuje zawodowych kierowców to glówny problem

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:05 ----------

Brakuje mi w tym wątku ankiety :decayed:
błą

d w tym wątku brakuje zawodowych kierowców to glówny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydawało że tylko w Skandynawii są zimowe opony do tirów a tak wszystkie śmigają na wielosezonowych?
to może już nie myśl...nie ma zimowych do ciężarówek.,

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:04 ----------

Brakuje mi w tym wątku ankiety :decayed:
błą

d w tym wątku brakuje zawodowych kierowców to glówny problem

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:05 ----------

Brakuje mi w tym wątku ankiety :decayed:
błą

d w tym wątku brakuje zawodowych kierowców to glówny problem

A mi się wydaje gościu że szukasz tylko pretekstu do nabicia sobie 100 postów bo to co piszesz już w którymś wątku to zakrawa o bezczelność.

Wpadasz i pieprzysz jakies herezje. Tak samo jak z jazda na oleju do maszyn rolniczych i się wykłóca tak samo tu ma coś do kierowców.

Potrzebne 100 postów żeby zacząć wyprzedaż tych zajechanych części po tym Agro oleju?

A co do artykułu to jest faktycznie że stoja ciężarówki ale miałem na myśli ogólne zaskoczenie zima w październiku i założe się że troche ludzi na letnich też się zdziwiło ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się wydawało że tylko w Skandynawii są zimowe opony do tirów a tak wszystkie śmigają na wielosezonowych?
to może już nie myśl...nie ma zimowych do ciężarówek.,
w tym wątku brakuje zawodowych kierowców to glówny problem

Nie trzeba być kierowcą zawodowym, żeby znaleźć w internecie choćby Michelin Ice Grip. :facepalm:

pastaldo, będziemy czujni. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...