Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obowiązkowa zmiana opon od 1 listopada???


Ckamil89

Rekomendowane odpowiedzi

"Przed wejściem w życie nowych przepisów trzeba rozstrzygnąć jeszcze parę wątpliwości. Nie wiadomo bowiem, co nowe prawo będzie mówić o oponach wielosezonowych. Doprecyzowania wymagać będzie również to, czy jeśli policja pomiędzy 1 listopada a 31 marca zatrzyma kierowcę samochodu bez opon zimowych, ukarze go mandatem i pozwoli jechać dalej, czy też wezwie lawetę i odholuje samochód na parking albo zabierze dowód rejestracyjny i odda dopiero po tym, kiedy opony zostaną wymienione na zimowe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co z oponami bieżnikowanymi bedzie ?

A co ma być? Nic, opona zimowa to opona zimowa.

tak jest,ale dla tych co tworza ustawe juz to takie oczywiste moze nie być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co z oponami bieżnikowanymi bedzie ?

A co ma być? Nic, opona zimowa to opona zimowa.

tak jest,ale dla tych co tworza ustawe juz to takie oczywiste moze nie być :wink:

Musieliby w tej zesrawie wpisać konkretnych producentów którzy są uznawani na naszych drogach. Ale w sumie to chyba by mnie to nie zdziwiło... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi czy policja będzie tak skrupulatnie to sprawdzać i jaki mandat będzie za to groził ?

....skrupulatnie? po prostu wymóg ten będzie egzekwowany podobnie jak inne z ustawy prawo o ruchu drogowym. Mandat mandatem, pewnie nikt go nie będzie wpychał jak kogos złapią na pustej trzeciorzędnej drodze wystarczy, że zabrany zostanie dowód rejestracyjny - 100zł w plecy też zaboli....

....pewnie gorzej będzie w przypadku udziału w kolizji/wypadku, ponieważ nawet jeżeli będzie to zdarzenie spowodowane z winy drugiego uczestnika ruchu ubezpieczyciel będzie szukał wymówki do zlikwidowania szkody jak się okaże, że nie mieliśmy zimówek:kwasny:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi czy policja będzie tak skrupulatnie to sprawdzać i jaki mandat będzie za to groził ?

Znalezione gdzieś w sieci:"do 500 zł mandatu mogą zapłacić jeszcze w tym roku polscy kierowcy za brak opon zimowych."

Masakra.Wiedzą jak "umilić" życie kierowcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie czekamy na ustawe, jak przejdzie (a mam nadzieje że tak)

bedzie bezpieczniej na drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bezpieczniej..? ci co temat olewali.... będą zakładac zimówki stare i kiepskie.... bo bedzie chodzić tylko o to by na oponie pisało że "winter" i nie dostać mandatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bezpieczniej..? ci co temat olewali.... będą zakładac zimówki stare i kiepskie.... bo bedzie chodzić tylko o to by na oponie pisało że "winter" i nie dostać mandatu...

dokładnie tak będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie czekamy na ustawe, jak przejdzie (a mam nadzieje że tak)

bedzie bezpieczniej na drogach

z tego co wlasnie przeczytalem w tym artykule co podal maniek 1983- to najwieksza glupota jest wlasnie ten wymog 4 mm!

Przeciez najwazniejsza jest mieszanka gumy, a dopiero pozniej (w niektorych warunkach) glebokosc bieznika. 4mm to opony zuzyte nie do konca! Minimum na zime jest 2,4mm! Przeciez nie kazdego stac zeby co chwile kupowac nowe opony zimowe! 4mm jako minimum jest zalecane ale co z tymi ktorych na to nie stac?! Przeciez uzytkowanie samochodu nie powinno byc luksusem, a polityka wlasnie robi wszystko w tym kierunku zeby znow jak 100 lat temu, tylko najbogatsi mogli sobie pozwolic na samochod! Rzygac sie chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... wiadomo, że jak ktos malo jezdzi to kupi zimówki raz na pare lat... ale jak sie wali km, to to jest porażka...

Opona może mieć więcej jak 4mm... ale jak jest 10 letnia to jest gorsza jak ta wielosezonowa... a takie jeszcze sprzedają... wystarczy na alledrogo zerknąc...

I takie ludzie będą brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jednak coraz więcej ludzi inwestuje w te dwa komplety opon... co jest dobrą postawą...

Obecnie chyba nie mam znajomego co ma wielosezonowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...