Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z porannym odpalaniem / na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
peknieta głowica i zadne tandem pompy przerabiałem temat.To samo było
jaka głowica?? Wystarczy spojrzec w zbiorniczek wyrównawczy i spradzic czy są w nim plamy oleju zeby obalic twoja teze :whistling:
Opublikowano

Ty mowisz o kanałach wodno-olejowych

Ja mowie o kanalach ktorymi vacum daje paliwo.Przerabialem to w blb + dodatkowo wyrobione gniazda pompek i wszystko jasne.

Sprobuj dac uszczelniacze bo benzyny na noc troche spuchna i uszczelnia bardziej.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem pompe w baku, auto postało w nocy przodem w górze i rano odpaliło normalnie. Zobaczę jak to będzie przez kolejne dni wyglądać...

Opublikowano
Wymieniłem pompe w baku, auto postało w nocy przodem w górze i rano odpaliło normalnie. Zobaczę jak to będzie przez kolejne dni wyglądać...
mówilem :decayed:

---------- Post dopisany at 10:44 ---------- Poprzedni post napisany at 10:43 ----------

peknieta głowica i zadne tandem pompy przerabiałem temat.To samo było
jednak myliles sie :whistling:
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Wymieniłem pompe w baku, auto postało w nocy przodem w górze i rano odpaliło normalnie. Zobaczę jak to będzie przez kolejne dni wyglądać...

Jak Ci odpala po wymianie pompy?

Opublikowano
  • Autor
Wymieniłem pompe w baku, auto postało w nocy przodem w górze i rano odpaliło normalnie. Zobaczę jak to będzie przez kolejne dni wyglądać...

Jak Ci odpala po wymianie pompy?

Dalej tak samo :kwasny: wczoraj podmieniłem pompę vacum, zobaczę co teraz będzie...

Opublikowano
Wymieniłem pompe w baku, auto postało w nocy przodem w górze i rano odpaliło normalnie. Zobaczę jak to będzie przez kolejne dni wyglądać...
mówilem :decayed:

---------- Post dopisany at 10:44 ---------- Poprzedni post napisany at 10:43 ----------

peknieta głowica i zadne tandem pompy przerabiałem temat.To samo było
jednak myliles sie :whistling:

Czyzbym jednak sie nie mylil

Opublikowano

Ja miałem pękniętą głowice w innym audi A3. Ale to miałem inny objaw - spaliny śmierdziały spalonym płynem chłodniczym - czuć było chemie. Ubywało płynu chłodniczego.

Chyba że pęknięcie pęknięciu nie równe.

Oby nie to ... bo ja wtedy całe pół silnika musiałem wymienić.

Opublikowano

H4mm3R wylej paliwo z filtra paliwa i zobacz czy nie jest czarne? Wihu nie zawsze pęknięta głowica daje objaw plam z zbiornczku wyrównawczym.

zależy gdzie pęknie.

Opublikowano
  • Autor
H4mm3R wylej paliwo z filtra paliwa i zobacz czy nie jest czarne? Wihu nie zawsze pęknięta głowica daje objaw plam z zbiornczku wyrównawczym.

zależy gdzie pęknie.

Sprawdzę, a ma to jakiś wpływ na odpalanie ranem? Jak to jest u Ciebie?

---------- Post dopisany at 11:15 ---------- Poprzedni post napisany at 11:11 ----------

Chyba jednak pompa vacum jest dobra, u mnie dalej ciężko pali rano, a u kumpla na mojej pompie normalnie... Zauważyłem jeszcze coś takiego, jak odpalę auto to przez pierwsze 2-3min mam cykliczne szarpnięcie silnikiem i w tym samym momencie przygasają światła, tak jakby spadało napięcie. Zrobiłem logi i zaznaczyłem moment w którym to się dzieje. Jakieś sugestie?

logi11.png

Opublikowano

A w jakim stanie masz sprzęgiełko na alternatorze? Może mieć ono wpływ na przygasanie świateł, ale nie powinno mieć wpływu na odpalanie. A jak u Ciebie wygląda odpalanie? Długo kręcisz i nie zaskakuje? Czy odpala od razu i śie dławi, więć dłużej musisz przytrzymać na rozruszniku?

Opublikowano
H4mm3R wylej paliwo z filtra paliwa i zobacz czy nie jest czarne? Wihu nie zawsze pęknięta głowica daje objaw plam z zbiornczku wyrównawczym.

zależy gdzie pęknie.

paliwo czarne w filtrze to uszkodzona głowica lub tandem pompa innej mozliwosci raczej nie ma.Bo wykluczam zalanie jakiego syfu do baku :wink:

Opublikowano

Dlaczego masz takie wysokie obroty? Czy po odpaleniu zawsze masz wyższe obroty, a dopiero po jakims czasie stabilizują sie na ~950? Czujnik temperatury sprawdzałeś?

Opublikowano
  • Autor
A w jakim stanie masz sprzęgiełko na alternatorze? Może mieć ono wpływ na przygasanie świateł, ale nie powinno mieć wpływu na odpalanie. A jak u Ciebie wygląda odpalanie? Długo kręcisz i nie zaskakuje? Czy odpala od razu i śie dławi, więć dłużej musisz przytrzymać na rozruszniku?

Od nowości już chyba dwa razy wymieniałem i tak jak mówię, dzieje się to tylko jak auto jest zimne po nocy postoju w garażu i trwa 2-3min potem już się tak nie dzieje. A odpalanie, to muszę dłużej pokręcić, bo się na starcie dławi. Szarpie silnikiem, jak puszcze kluczyk to zgaśnie.

---------- Post dopisany at 11:43 ---------- Poprzedni post napisany at 11:41 ----------

Dlaczego masz takie wysokie obroty? Czy po odpaleniu zawsze masz wyższe obroty, a dopiero po jakims czasie stabilizują sie na ~950? Czujnik temperatury sprawdzałeś?

Tylko rano wskakuje na wyższe obroty, a potem spada. Czujnik porównywałem z temp. na FISie i różnica była chyba 4C...

Opublikowano

Wskakiwanie na wyższe obroty może wskazywać uszkodzony czujnik temp. Rano przed odpaleniem możesz VAGiem sprawdzic temp paliwa, temp w dolocie i tem płynu chłodzącego, wszystkie wskazania powinny być zbliżone.

Pytałem o to jak Ci odpala, bo u siebie kilka razy mi się zdarzyło, że miał problem z rozruchem. Też sie zadławił na starcie. Co ciekawe jak nagrzałem silnik webastem to z odpalaniem nie było problemu.

Opublikowano
  • Autor
Wskakiwanie na wyższe obroty może wskazywać uszkodzony czujnik temp. Rano przed odpaleniem możesz VAGiem sprawdzic temp paliwa, temp w dolocie i tem płynu chłodzącego, wszystkie wskazania powinny być zbliżone.

Sprawdze to jeszcze dziś.

Pytałem o to jak Ci odpala, bo u siebie kilka razy mi się zdarzyło, że miał problem z rozruchem. Też sie zadławił na starcie. Co ciekawe jak nagrzałem silnik webastem to z odpalaniem nie było problemu.

Webasta nie mam, ale wystarczy go raz odpalić i problem znika.

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 12:46 ----------

Temp. przed odpaleniem

jjjr.png

Opublikowano

Chyba się aku kończy:whistling: i może już nie ma takiego kopa po nocy

Opublikowano

hehehe pól auto sprawdzone a tu się okazuje ze aku pada :)

Opublikowano

Czy to od aku to nie wiadomo jeszcze, ale na pewno dobry aku powinien mieć powyżej 12V.

Zabierz aku na noc do domu doładuj rano zamontuj i zobaczysz czy pomoże:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.