Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej w dolocie co i jak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

konstruktorem nie jestem ale u mnie zbiera sie tam masa wody.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam .Ostatni czasy zauważyłem olej cieknący po przewodzie który idzie z turba do intercoolera ,wymienilem oring ale nic nie dało ,wie ktoś jaka moze byc tego przyczyna i jak to naprawić?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam .Ostatni czasy zauważyłem olej cieknący po przewodzie który idzie z turba do intercoolera ,wymienilem oring ale nic nie dało ,wie ktoś jaka moze byc tego przyczyna i jak to naprawić?

Miałem podobnie. Wymiana turbo pomogla.

Opublikowano

Cześć wszystkim.

Mam pytanie, a mianowicie proszę o podanie dobrego OCT i gdzie go mogę nabyć, oraz jakiś może schamacik jak to wszystko podłączyć.

Tak średnio na 10 000 km zjada 200ml, ale denerwuje mnie nowy cieknący EGR i ten olej w dolocie, który "smoli" węże.

poradźcie coś

Opublikowano

Poltorej roku trmu wkoncu egr mnie wkur. i kupilem nowy. Do tej pory nie na z niego przedmuchow i ta okolica jest czysta od oleju. Reklamuj swój bo cos z nim nie tak.

Opublikowano

wymieniłem już 2 razy EGR firmy Autolog pierwszy poszedł na reklamację i drugi dalej leje więc myślę że przyczyna będzie właśnie w odmie dlatego proszę o poradę jaki OCT zastosować i jak go założyć bo się nie bardzo orientuje.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ja kupiłem orginaly wahlera i z glowy :) 350 zł teraz czyściutko , tylko będę musiał turbinke wyciągać do robienia bo olej bierze strasznie cała w oleju od dołu jest jak ostatnio zaglądałem:(

Opublikowano

wymieniłem już 2 razy EGR firmy Autolog pierwszy poszedł na reklamację i drugi dalej leje więc myślę że przyczyna będzie właśnie w odmie dlatego proszę o poradę jaki OCT zastosować i jak go założyć bo się nie bardzo orientuje.

Kup wahlera i będzie po problemie.

Mi jeden mechanik też mówił, że wymiana egr-u to tylko na chwilę,no może na pół roku i znowu będzie ciekł, a ja już jeżdżę 2 lata i sucho i czysto.

A ubytek 200 ml na 10 000 km to żaden ubytek, którym bym sobie głowy nie zawracał.

Mój AVF wziął teraz na 6000km około 400ml.

Opublikowano

wymieniłem już 2 razy EGR firmy Autolog pierwszy poszedł na reklamację i drugi dalej leje więc myślę że przyczyna będzie właśnie w odmie dlatego proszę o poradę jaki OCT zastosować i jak go założyć bo się nie bardzo orientuje.

Kup wahlera i będzie po problemie.

Mi jeden mechanik też mówił, że wymiana egr-u to tylko na chwilę,no może na pół roku i znowu będzie ciekł, a ja już jeżdżę 2 lata i sucho i czysto.

A ubytek 200 ml na 10 000 km to żaden ubytek, którym bym sobie głowy nie zawracał.

Mój AVF wziął teraz na 6000km około 400ml.

Akurat nie mam problemu z ubytkiem oleju bo na 10 k ubywa go może nie całe 100ml od wymiany do wymiany.

Wycieki które wydostają się przez egr to opary spalin które najprawdopodobniej wpadają tam z odmy

Opublikowano

wymieniłem już 2 razy EGR firmy Autolog pierwszy poszedł na reklamację i drugi dalej leje więc myślę że przyczyna będzie właśnie w odmie dlatego proszę o poradę jaki OCT zastosować i jak go założyć bo się nie bardzo orientuje.

Kup wahlera i będzie po problemie.

Mi jeden mechanik też mówił, że wymiana egr-u to tylko na chwilę,no może na pół roku i znowu będzie ciekł, a ja już jeżdżę 2 lata i sucho i czysto.

A ubytek 200 ml na 10 000 km to żaden ubytek, którym bym sobie głowy nie zawracał.

Mój AVF wziął teraz na 6000km około 400ml.

Akurat nie mam problemu z ubytkiem oleju bo na 10 k ubywa go może nie całe 100ml od wymiany do wymiany.

Wycieki które wydostają się przez egr to opary spalin które najprawdopodobniej wpadają tam z odmy

Napisz jeszcze którędy wyrzuca Ci ten olej z egr-u.

A przy zużyciu setki na 10 koła to jest nic.

Opublikowano

Te opary wywala przez 2 otworki pod grzybkiem egr

Edytowane przez Rub!k1993

Opublikowano

Te opary wywala przez 2 otworki pod grzybkiem egr

Mi też tamtędy wywalało.

Po wymianie mam spokój.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

egr zaślepić to raz, a dwa zawsze tam będzie olej leciał póki odma będzie przez dolot szła, ew. turbo puszcza

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Taki wyciek mam. Czy to z turbiny? W wężu dolnym ic nie było oleju, jedynie mała dziurka przy łączeniu z ic.

4kzxi5f4.jpg

Opublikowano

egr zaślepić to raz, a dwa zawsze tam będzie olej leciał póki odma będzie przez dolot szła, ew. turbo puszcza

czy zaslepenie EGRu rozwiąza problem wyrzucenia oleju? w jaki sposób?

Opublikowano

Zaślepienie EGR nie powoduje zaprzestania puszczania oleju, a jedynie zatrzymanie procesu spiekania mgły olejowej na wewnętrznych ściankach dolotu. Najlepiej wymienić to ustrojstwo na nowe - lub całkowicie wywalić, ale pozostaje problem klapy gaszącej - lepiej ją mieć. Po pierwsze w skrajnych przypadkach samozapłon po drugie szkoda poduch silnika i drażniące niekomfortowe gaszenie auta (drgania). Można się pokusić o przeróbkę flanszy z 2.5 TDI np: http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-w2-uni-1-5-0812&search_scope=&string=2.5%20tdi%20klapa%20gasz%C4%85caale to już trochę wymaga rzeźby.

Co do samego EGR'a dla AVF i AWX (dla AVB jest inny) to ma numer 038131501AL i wystepuję w A4, A6, Passacie, Sharanie, Transportezre, Skodzie Superb i Seacie Alhambra - Silniki AVF, AWX, AUY, AXB, AXC, ASZ, BVK, BTB. Wkładane były do 2010r, ostatnie rzuty były w Sharanie, Transporterze, Alhambra w silnikach AUY, ASZ, BVK, AXB i AXC.

Opublikowano

dziękuję ci bardzo, dobry czlowek Kamil-vag!


Nowy w ASO u nas kosztuje 1200 zl, zdecidowalem sie kupic uzywke. Est ih sporo, ale mam takie pytanie: czy literki koncuwki 038131501AL maja jakes znaczenie? akkurat AL nie znalazlem, moze est tak ze literki wskazuja na rok produkciji?


Dziwnie, ale u mnie EGR ma numer 038131501AA

Opublikowano

AL zastapiło AA w 2006r. Do 2001r był też zawor z symbolem J na końcu. Dlatego najlepiej szukać AL - będzie najmłodszy i zapewne już coś tam w nim poprawili...

Opublikowano

Rozumiem. I dzekue. Ale 13lat i 270000 km dla AA tez nie za malo...

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

a wyjaśnił by ktoś jak założyć "oil catch tank"?może jakieś foto do AVF. i czy w ogóle to ma sens. egr mam nowy i dalej leje olejem spod grzybka :P dzięki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.