Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A jakie oleje Wy lejecie? Wiem, że temat wałkowany, ale jak czytam te lektury o składach to się w głowie nie mieści... wymieniacie sami oleje i filtry? W starym passacie zawsze sam wszystko wymieniałem i wydaje mi się że tu też da radę, tylko kwestia zresetowania w komputerze wymiany oleju. Szukałem bagnetu żeby zobaczyć poziom oleju tradycyjnie ale jest tylko koreczek mały. Proszę o podpowiedź bo wszyscy tutaj są bardziej doświadczeni z nowszymi autami. Pozdrawiam Krystian

Opublikowano
A jakie oleje Wy lejecie? Wiem, że temat wałkowany, ale jak czytam te lektury o składach to się w głowie nie mieści... wymieniacie sami oleje i filtry? W starym passacie zawsze sam wszystko wymieniałem i wydaje mi się że tu też da radę, tylko kwestia zresetowania w komputerze wymiany oleju. Szukałem bagnetu żeby zobaczyć poziom oleju tradycyjnie ale jest tylko koreczek mały. Proszę o podpowiedź bo wszyscy tutaj są bardziej doświadczeni z nowszymi autami. Pozdrawiam Krystian

W ASO Leja Castrol. Chyba większość osób z forum zalewa Motul - jest o tym pare stron w innym dziale. Z resetowaniem kompa nie ma problemu bo serwis olejowy kasuje się za pomocą MMI. Samemu możesz zrobić wymianę,ale przydałby sie ssak, żeby wyciągnąć stary olej z puszki filara oleju.

Opublikowano

A ile wam pala wasze silniki w miescie z klima w automacie a ile no w trasie przy predkosciach 120-140km/h?

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Opublikowano
A ile wam pala wasze silniki w miescie z klima w automacie a ile no w trasie przy predkosciach 120-140km/h?

Tapnięte z mojego SGS III ♡

5-5.5 na trasie przy 120-140km/h

Opublikowano

w miescie mi pali od 9 do 10 litrow(trzeba wywalic tego DPF-a :) :) i dolot wyczyscic z zaworem EGR przy okazji), w trasie tak jak u kolegi powyzej

Opublikowano

Kurcze... wczesniej mialem Octavie 2.0BKD i tak mi właśnie paliła.

Obecny passat 2.0 CR pali z 2 litry wiecej w miescie i z 1 litr wiecej na trasie niz wam.

Cos jest nie tak ale nie wiem co...

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Opublikowano

zalezy jak jezdzisz po miescie ja tez jakbym chcial to po miescie bym osiagnol spalanie nawet 13 litrow :) :) w trasie ostatnio jak przejechalem 620 km spalanie wyszło 5,7 litra przy sredniej predkosci okolo 100 km/h jechalem nie tylko autostrada

Opublikowano

Styl jazdy taki sam w obu autach. Oba z DSG. Jednak CR pali sporo więcej. Nie wiem jak oszczędnie bym jechał to zejście w mieście poniżej 10L graniczy z cudem...

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Opublikowano

moze masz felgi 20 calowe :decayed:

Opublikowano

Nic z tego. Seria. 16''

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Opublikowano

Ja mam spalanie 7l/100km tylko miasto. Na całym baku zrobiłem 850km ostatnio. Koła 245/40/R19 więc chyba nie jest źle.

Opublikowano
Nie wiem jak oszczędnie bym jechał to zejście w mieście poniżej 10L graniczy z cudem...

Nie wiem po jakim mieście jeździsz i czy się da, ale ja przestałem z przesadną oszczędnością po Szczecinie. Nasze miasto nie jest jeszcze tak zakorkowane jak Poznań, Warszawa czy Wrocław i jeśli nie trafię dokładnie w godziny szczytu to da się normalnie po mieście poruszać.

Więcej go depczę i wychodzi na to, ze mniej spala. Oczywiście nie mówimy o pisku opon spod każdych świateł, ale przy nieco dynamiczniejszej jeździe wygląda mi na oszczędniejszego niż w trybie emeryta ;)

Opublikowano

Ja nie wiem jak Wy osiągacie takie zużycia:wink:, mój poniżej 8 l nie schodzi na 18" 235, autostrady powyżej 160 nawet do 9 l, faktycznie na 17" 225 schodził poniżej 8 l/100 w jeździe mieszanej:naughty:

Opublikowano

Gibons nie wiem skad wzieles takie magiczne spalanie poniewaz ja mam felgi ori z s-line czyli 18 cali z oponami 225/45 i auto pali mi w miescie srednio 9,5 litra a biegi zmieniam w zakresie obrotow 2000 - 2400 rpm

no chyba ze nie masz DPF-a ktory bierze(zwieksza spalanie) srednio 1 litr ropy na 100 km :) :) a nawet jakbys go nie mial to i tak za mało

panowie nie piszcie o spalaniu w miescie 7 litrow bo tyle to moja B6 w lecie na kołach 17 cali 1,9 TDi(130 KM) nie palila tylko wiecej

no chyba ze moja B8 jest chora

no ja ostanio za 200 zł zrobilem 600 km w trasie , autko na trase super ale po miescie niestety jak na ten silnik to zbyt duze spalanie

pomarzyc moge o takim spalaniu jakby takie bylo to to auto bylo by idealne

Opublikowano
Gibons nie wiem skad wzieles takie magiczne spalanie poniewaz ja mam felgi ori z s-line czyli 18 cali z oponami 225/45 i auto pali mi w miescie srednio 9,5 litra a biegi zmieniam w zakresie obrotow 2000 - 2400 rpm

no chyba ze nie masz DPF-a ktory bierze(zwieksza spalanie) srednio 1 litr ropy na 100 km :) :) a nawet jakbys go nie mial to i tak za mało

panowie nie piszcie o spalaniu w miescie 7 litrow bo tyle to moja B6 w lecie na kołach 17 cali 1,9 TDi(130 KM) nie palila tylko wiecej

no chyba ze moja B8 jest chora

no ja ostanio za 200 zł zrobilem 600 km w trasie , autko na trase super ale po miescie niestety jak na ten silnik to zbyt duze spalanie

pomarzyc moge o takim spalaniu jakby takie bylo to to auto bylo by idealne

Od paru dni jestem właścicielem tego silnika to średnie mam 7L a 2 razy już w mieście byłem więc jestem zadowolony

Opublikowano

mozecie mi zdradzic ja wy to robicie ?????

chcialbym sie przejechac taka B8 i zobaczyc to na wlasne oczy :) :) :) bo powiem szczerze ze ciezko mi w to uwierzyc

no chyba ze cos z moja B8 jest nie tak

a po trasie ile macie spalanie przy 100 km/h przy jezdzie ciaglej - 4 litry ????? :) :)

Opublikowano

myślałem że tylko mi tyle pali ale się uspokoiłem,mi na 18'' 225/40 palił 9l/100 w mieście teraz po programie na 184KM spadło na8l/100 trasa 6,2l/100

Opublikowano
  • Autor

na 16 calowych kołach w trasie na 1000km prędkość 120-160 km/h 6.5l jeżeli chodzi o miasto około 7lpewnie to zależy od tego czy się więcej stoi czy jeździ :) Na trasie przy wolniejszej jeździe w terenie góry i normalny teren około 6l tak wyszło na 500km trasy ;)

Opublikowano

no napewno zalezy to od tego jak kto jezdzi( ile stoji i jak czesto zwalnia do zera ) no mi poki co nie zeszlo srednie ponizej 8,5 litra jeszcze nigdy :)

Opublikowano

Witam. Przez ostatnie 1700 km moje spalanie średnie na kompie 7.5 litra. Jednak średnio licze 8 litrów. Dwa dni temu wypalał mi sie DPF jadąc do pracy i też niewiadomo jakich ilości ropy nie spalił. Dodam że mój stary passat b3 1.9 td 75 km również w berlinie w tych samych warunkach palił minimum 8 do 9 litrów, więc nie rozumie wypowiedzi niektórych powyżej. 6.5 litra mi pokazuje przy 140 z pełnym stanem po w miare prostej autostradzie, chwilowe pod górke przy 180 pokazuje 14.5 również na autostradzie. Jest elektryka, jest wygoda, jest komfort jazdy, więc nie liczmy, że auto spali magiczne 5 litrów, bo ja jeżdżąc wcześniej 1.9 td i 1.9 tdi jeszcze nie zszedłem do 5 litrów chyba że jadąc 70 na godzine po prostej na pół gwizdka:) Spalanie na postoju przed wypaleniem filtra pokazywało 0.8l/h a po wypaleniu 0,7l/h. A teraz do kolegów co palą im 6 czy 7 litrów w mieście... Miasteczko a miasto to różnica. W berlinie co 400 do 600 m światła, ruch zawsze, w godzinach szczytu minimum 8.5 do 9.5 litra średnie spalanie a w normalnym ruchu 7.8 litra jadąc bardzo delikatnie, więc nie wiem gdzie wy tą litre czy dwie palicie mniej...Dodam że silnik, cały osprzęt, zawieszenie jest w nienagannym stanie(sprawdzałem ostatnio w serwisie niemieckim), a opony oryginalne 225/55 r 16, więc nie sądzę że w normalnych warunkach miejskich spalicie 7...

Panowie stać na auto to stać na utrzymanie:) tak mi teściu zawsze mówi:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.