Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB 1.8T umarło - nie chce odpalić


pandrulewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jadąc na urlop zjechałem na stację paliw zgasiłem auto i już go nie odpaliłem.

Auto kręci, ale nie chce odpalić.

Mam założoną instalację LPG, na gazie też nie mogę go odpalić.

Wiem, że głupio to zabrzmi panowie ale może, ktoś miał podobny przypadek i może podpowiedzieć co było, ewentualnie gdzie szukać przyczyny.

Czekam na jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe paliwową słychać po zapłonie??? Niektóre instalacje lpg nie mają czegoś takiego jak awaryjne odpalanie bez paliwa czyli pada pompa i hol albo wymiana na miejscu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sluch. idz do bagaznika w prawym gornym rogu jest pompa a druga osoba niech wlaczy zaplon jak nie bedziesz slyszal budzenia to masz odpowiedz. sprawdz bezpiecznik od pompy moze sie sfajczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sluch. idz do bagaznika w prawym gornym rogu jest pompa a druga osoba niech wlaczy zaplon jak nie bedziesz slyszal budzenia to masz odpowiedz. sprawdz bezpiecznik od pompy moze sie sfajczyl

dzięki zaraz to sprawdzę. jak to to to masz u mnie duże piwko. ::):

który numer bezpiecznika jest od pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka odzywa się raczej z chwilą kręcenia rozrusznikiem ale jak kolega Przemek nie mógł odpalić awaryjnie na gazie to przyczyny należy szukać gdzie indziej,może coś z zapłonem.Sprawdź może czy jest iskra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie palil na 2 sek. i gasl i nikt nie wiedzial co sie dzieje okazalo sie ze padl immobiliser i odpalal ladnie z drugiego kluczyka. Spawdz drugi kluczyk moze to pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem o immo ale wlasnie immo by pozwolil odpalic auto i zaraz by zgasil... hmmm ja tez mam AEB i napewno nie slychac pompy paliwa po przekreceniu kluczyka tylko w momencie kiedy zaczynasz krecic silnikiem..

ale paliwo jest napewno?

nie pamietam dokladnie ale bezpiecznik od pompy to chyba 27 :)

ale ja bym wsumie przejzal wszystkie bezpieczniki? a kompa podpinalaes? cos pisal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa paliwa to 28 , 27 to tylna wycieraczka avant. u mnie slychac pompe po zaplonie ciche pompowanie. albobezpiecznik albo przekaznik. bo od tak o odrazu padlo po chwilowym postoju to bardzo dziwne. a co ostatnio robiles przy samochodzie albo mechanik, przewaznie przyna jest to co ostatnio bylo ruszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa jezeli imo padlo to nie odpalisz bawilem sie imo w bmw e36 po swapie i jak odlaczylem ews to nawet swiece iskierki nie puscily wykrec swiece zobacz czy mokre jezeli tak to brak iskry jezeli nie pompa winna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli imo to kontrolka od imo bedzie mu swiecic czy tam migac (samochodzic z kluczykiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalane w cholere jezeli winne byloby imo lub cewki sprawdz pompe paliwa

---------- Post dopisany at 17:15 ---------- Poprzedni post napisany at 17:13 ----------

w bmw imo odcina rowniez pompe paliwa nie wiem jak w audi sprawdz czy masz napiecie na stykach po przekreceniu kluczuka kolego z miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy dochodzi napiecie po zaplonie do pompki i jak ktos proboje odpalic cara. pompke latwo sie wyciaga przekrecasz ja trzeba troche sily ale nie boj nic sie nie polamie z zalozeniem tez jest maly problem trzeba dobrze trafic w takie prowadniczki plastikowe. no raczej nie pompuje paliwa bo mowisz ze suche. pozatympo takim kreceniu czuc by bylo paliwo pod macha niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...