Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju


karolinaA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłam niedawno audi.

Pan od którego kupowałam ten samochód powiedział mi, ze nie długo trzeba będzie wymienić olej, niestety nie mampojęcia na jakim jeżdżę obecnie.Wiem, że to maja wina, że nie zapytałam ale teraz już nic z tym nie zrobię.

Czy w takiej sytuacji mogę wymienić olej na jakikolwiek np na syntetyczny? Bo słyszałam ze te syntetyczne są lepsze od mineralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje mobil lub castrol 10W40 wzupełnosci wystarczy

---------- Post dopisany at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany at 21:41 ----------

tak ma jesli byl puł syntetyk a teraz zalejsz pełny mowiac w przenosni umyc silonik i moze doisc do rozszczelnienia itd

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

proponuje mobil jest w przyzwoitej cenie i jest dosc dobry lub castrol troche drozszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje mobil lub castrol 10W40 wzupełnosci wystarczy

---------- Post dopisany at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany at 21:41 ----------

tak ma jesli byl puł syntetyk a teraz zalejsz pełny mowiac w przenosni umyc silonik i moze doisc do rozszczelnienia itd

Nic się nie rozczczelni, chba że to padaka jest i ktoś przed sprzedażą wlał już ze dwa motodoktory ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to myślę ze kupie pól syntetyk bo nie chce żeby cokolwiek mi się rozszczelniło:(

Mam jeszcze jedno ale... niestety nie wiem jakie oznaczenie ma mój samochód ( AFN, AVG, AFF, 1Z, AHH, AHUczy BRB, BRC, BPW, BRE(z DPF), BRD, BVA, CAHA, CAGA) gdzie mogę to sprawdzic?

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

"ktoś przed sprzedażą wlał już ze dwa motodoktory ..........) przepraszam ale nie rozumiem...:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to myślę ze kupie pól syntetyk bo nie chce żeby cokolwiek mi się rozszczelniło:(

Mam jeszcze jedno ale... niestety nie wiem jakie oznaczenie ma mój samochód ( AFN, AVG, AFF, 1Z, AHH, AHUczy BRB, BRC, BPW, BRE(z DPF), BRD, BVA, CAHA, CAGA) gdzie mogę to sprawdzic?

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

"ktoś przed sprzedażą wlał już ze dwa motodoktory ..........) przepraszam ale nie rozumiem...:slina:

Podaj moc albo zrób zdjęcie silnika :-)

Co do oleju... powiem Ci szczerze, że jak chcesz trochę pojeździć samochodem to zrób płukankę preparatem Amsoil Engine Flush i zalej do tego dobry olej, np. Millers XFD 5w-40 bądź odpowiednik z Amsoil bądź Liquid Moly.

XFD 5w40 | Millers Oils Oleje silnikowe i samochodowe

Zakupy możesz zrobić u kolegii dzik:

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-waszych-aut-oleje-amsoil-motul-najtaniej-promocja-1str-32035/

Ma pewne oleje, bez podróbek.

"ktoś przed sprzedażą wlał już ze dwa motodoktory ..........) przepraszam ale nie rozumiem...:slina:

Motodoktor: to takie ustrojstwo, które się wlewa do silnika do samochodu przed wyjazdem na giełdę aby padnięty i zajeżdżony silnik jako tako pracował. A później się słyszy, jakie to drogie oleje są niedobre i uszkadzają silniki:jerk:

Niczego się nie bój, od oleju nic się nie rozszczelni. Jak się ma co zepsuć to nie ważne co wlejesz - i tak się zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już upierasz się przy pólsyntetyku, to wlej taki na którym wyraźnie napisano że może smarować silniki diesla, turbodoładowane.

Z tymi doktorami to jest tak, że jak ktoś chce opchnąć furę z padającym motorem, to leje takie wynalazki żeby motorek usczelnić, wyciszyć i zwiększyc kompresję ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zobaczę jaką ma moc i mam nadzieje ze mi powiecie jakie mam oznaczenie. Dopiero uczę się tego samochodu i mało jeszcze wiem. a na moc jakoś nigdy nie patrzyłam.

Jeszcze jedno... ile powinno kosztować mnie to oczyszczenie i wymiana oleju(chce kupić b.dobry) u mechanika?

Kiedyś miałam sytuacje, że pojechałam do mechanika sama i podał mi 200zl wyższą cenę niż tydzień później gdy pojechał do niego mój brat(tym samym samochodem z tą samą usterką) Wiec chciałabym wiedzieć ile to powinno mniej więcej kosztować, ponieważ teraz bede musiała pojechać sama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na najbliższy spot

tam dowiesz sie co i jak

zobacz w dowodzie jaka moc ma Twój silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już upierasz się przy pólsyntetyku, to wlej taki na którym wyraźnie napisano że może smarować silniki diesla, turbodoładowane.

Nie, ja wcale sie przy min nie upieram :cry:, chce po prostu kupić dobry olej... a nie znam sie dlatego proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny oleju i filtra są różne, sama usługa wymiany powinna się zamknąć w kwocie 20 do 50 PLN max, w zależności od standardu warsztatu, ( nie dotyczy ASO ;) )

Poczytaj wątek o olejach , i wybierz jakiś syntetyk w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko olej najlepiej kup Sobie Sama bo mechanik może nalać Ci jakiejś taniochy z beczki a skasuje jak z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko olej najlepiej kup Sobie Sama bo mechanik może nalać Ci jakiejś taniochy z beczki a skasuje jak z górnej półki.

No i to jest Polska rzeczywistość;/ No ale w sumie jaką mam pewność ze jak swój przywiozę to on nie przeleje go sobie gdzieś i nie wleje mi tego gorszego (swojego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... sprzedawca w sklepie. "Pani, a ile samochód ma już przejechane? Ponad 200 tys, uuu... to już minerał":grin:

Sebek - dlaczego nie polecasz płukanki? Podaj jeden powód z własnej autopsji a nie zasłyszane, że znajomego wujek, ma znajomego, którego zięć pracuje w warsztacie i który to zięć słyszał, że kiedyś ktoś coś miał:kox:

Droga Karolino, zamów olej u dzika. Za olej dasz 150-170zł, filtr oleju 50zł. Jak zamówisz resztę filtrów to wysyłka za darmo. Tak jak kolega wyżej pisał, bądź przez cały czas podczas wymiany i patrz mechanikowi na ręcę. Nie daj się skrobnąć ani oszukać.

A co do płukanek to strasznie się ich boją ludzie. Niby każdy słyszał, że szkodzą ale jakby się spytać aby wskazali na samochód, któremu zaszkodziło to na palcach można by policzyć te auta. Ja zrobiłem płukankę, samochód śmiga, nic się nie dzieje. Polecam - Amsoil Engine Flush, koszt ok 35zł. Silnik bardzo spokojnie pracuje i cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...