Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnim moim kursem przywiozłem w podobne miejsce (kraków wawel) worki z jakimś ekstra cementem czy czymś tam :decayed: 2 konary z drzewa uwalone, naczepa uszkodzona, ruch zablokowany totalnie :polew: bo w parku nawracałem zestawem :decayed:

Co do duffy, to jeszcze przelicznik jest taki. jako, że spedycje różnie płacą to powinieneś mieć na koncie kasy na 3miesiące nawet. W tygodniu zrobisz pewnie z jakieś 3tys km(średnio) na 100km spalisz 30-35L x 12tyg. to trochę jest. do tego autostrady np przez słowacje przejechać to 50-60eur, zależy od auta. wegry ostatnio też drogie a najdroższe Czechy. wiadomo jakieś awarie ogólnie kupa tego :decayed:

Dodam, że np kolega jeździł cysterną a potem jego szef zawarł umowę z spedycją (duda). dostali od nich naczepę z robotą. kursy na węgry czas pracy się w ogóle nie liczył ciągle zjebka, że późno itd. płacone według najkrótszych tras wyliczonych w google. a po kilku miesiącach kilkadziesiąt tysięcy długu bo duda nie wypłacił za robotę i interes skasowany!!! Super okazji nie ma :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki za odzew, wróciłem właśnie z trasy, wiem że w branży jest ciężko zaistnieć i się utrzymać. Mam jednak małą znajomość w LKW Walter i myślę nad rozpoczęciem współpracy właśnie z nimi. temat odległy ale to i dobrze, mam czas żeby wszystko dobrze przemyśleć, policzyć i nazbierać odpowiednią ilość pieniędzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że początkujący ze mnie kierowca dużego to mam głupie pytanie:)

Powiedzcie mi czy jeśli np. stoję w kolejce do załadunku 5minut, za chwilę podjazd i znowu stoję powiedzmy 3 minuty itd... To czy ten czas 5ciu minut i 3 minut liczy mi się do czasu jazdy czy tylko do czasu pracy? Chodzi mi właśnie o takie krótkie przerwy w jeździe, do czego to zaliczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten czas to twoja praca lub odpoczynek, zależy jak masz tacho ustawione:wink:

powinno być zanotowane jako praca, jednak w żadnym razie nie jest to czas jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem u mojego pięknego w tym nowym dafie tacho liczy to jako czas jazdy z tym, że liczy tylko faktyczny czas podjazdu a nie liczy tych postojów kilkuminutowych

ja bym powiedziała, że to już praca a nie odpoczynek bo pauza już jest ruszona czyli zaczynasz kolejny cykl pracy

boguki a jeździsz na karcie czy tarczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę Manem z cyfrowym tacho i wyglądałoby to na wykresie tak:

stoję w kolejce do załadunku 5minut(praca), za chwilę podjazd(jazda) i znowu stoję powiedzmy 3 minuty(praca)

jeżeli zgasiłbym silnik kiedy auto bedzie stało w miejscu czekając na następny podjazd, wtedy zapisze mi te minuty jako odpoczynek ale rzecz jasna nie zaliczą się one do krótkiej przerwy, czy odpoczynku dziennego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem u mojego pięknego w tym nowym dafie tacho liczy to jako czas jazdy z tym, że liczy tylko faktyczny czas podjazdu a nie liczy tych postojów kilkuminutowych

ja bym powiedziała, że to już praca a nie odpoczynek bo pauza już jest ruszona czyli zaczynasz kolejny cykl pracy

boguki a jeździsz na karcie czy tarczki?

Jeżdżę na starym tacho czyli na tarczki, na karcie nie ma takiego problemu bo tacho sam liczy ile zostało czasu jazdy.

Czyli podsumowując z tego co zrozumiałem te postoje kilkuminutowe do czasu jazdy mi się nie zaliczają, jest to czas pracy. Naturalnie do czasu pauzy też nie, ale z pauzowaniem jest dla mnie wszystko jasne:)

Dzięki koledzy i koleżanko za wyjaśnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku analogowego tacho do czasu jazdy zaliczają sie wyłącznie okresy, kiedy pojazd jest w ruchu.

Nieco inaczej takie krótkie zmiany aktywności interpretują tacha cyfrowe do 2011 roku i jeszcze nieco inaczej po 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pracy na własne konto moich kilku kumpli pokupowało po jednym zestawie i wożą pod Hutą Katowice kęsy pod inne huty... ( promień do 100 km ) płacone od kursu ... nie wychodzą może kokosów ale robota na stałe jazda w okół komina więc w razie W masz jakiegoś swojego mechaniora ...

ps. a tu moje 2 niunie o wschodzie :naughty::naughty::naughty:

v1dq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie może ktoś z was lub waszych bliskich miał odczynienia w budowlance ze Scanią 124 400 KM lub modelem R, albo może polecić jakieś inne ciągnik na krótkie odcinki i do tyrki na budowie ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwórka scania łamie kręgosłup nawet na krótkich trasach,Rka już droższa w zakupie,Volvo też twarde,ale droższe w naprawach i ciężko znaleźć nie wyeksploatowany model.

Daf i Man delikatny...zostaje Mercedes mp2 lub 3 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie może ktoś z was lub waszych bliskich miał odczynienia w budowlance ze Scanią 124 400 KM lub modelem R, albo może polecić jakieś inne ciągnik na krótkie odcinki i do tyrki na budowie ...:wink:

w mojej firmie mamy tylko Scanie :) 2x3gen. 2x4gen. 2xRki pytaj o co chcesz... dodam, że to typowo auta na budowe ( wywrotki )

ps. Volvo to jeden z największych niewypałów jeśli chodzi o budowy :decayed::decayed::decayed: z tego co widze a mam do czynienia z duzymi budowami na śląsku tylko Scania i MAN dają rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy Mercedesy MP2 4x4 na resorach. Dają rade w terenie.

Nie wiem jak traktory, ale jesli chodzi o typowo budowlane to tyrania, wywrotki 8x6 i 8x8 to liczy sie od lat tylko MAN i Mercedes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gili wczoraj na 7 pod Gdańskiem widziałem niebieskie mp4 :kox: robi robotę te autko

jo,fajne, na razie nim jeżdżę,ale trochę za mała kabina jak dla mnie na stałe będę miał to czerwone mp3 w giga...:wink:

następnym razem wołaj na radiu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie pamiętam która R-ka była chyba na pompo-wtryskach i podobno najbardziej podatna z wszystkich motorów Scanii na usterki i słyszałem coś o pękających ramach ...:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...