Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężarówek nie obowiązuje nocne podwyższenie ograniczenia prędkości i jeśli fotoradar ma czujnik wysokościowy,co jest rzadkością pyka fotki.

Ostatnio na 6ce w godzinach wieczorno/nocnych nieoznakowane polują na ciężarówki.Jest znacznie mniej radarów jak na 10ce i pięknie się zawsze leciało "kaszubską"(od Goleniowa praktycznie wszystko,to GKA...GBY,GA,GDA...)

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeździ ktoś Manem tgx 18.480? Mamy tego poliftingowej 2013 rok, 100 tys przebiegu. Szukamy w nim co jest nie tak, ze tyle pali. Na serwisie na razie nic nie wyszło. Spalanie 34-36 litrów średnia z gps. Podejrzewam komputer, ktorej byl wymieniany w serwisie, bo znów według komp wskazania blisko 40. Liczone na kartce spalanie jest podobne jak z gps.

Moze macie znajomych, co mogliby cos doradzić. Autko świeże jeszcze a tu takie cyrki

Bede wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś Manem tgx 18.480? Mamy tego poliftingowej 2013 rok, 100 tys przebiegu. Szukamy w nim co jest nie tak, ze tyle pali. Na serwisie na razie nic nie wyszło. Spalanie 34-36 litrów średnia z gps. Podejrzewam komputer, ktorej byl wymieniany w serwisie, bo znów według komp wskazania blisko 40. Liczone na kartce spalanie jest podobne jak z gps.

Moze macie znajomych, co mogliby cos doradzić. Autko świeże jeszcze a tu takie cyrki

Bede wdzięczny za pomoc

A próbowali podmienić łącznik i zobaczyć czy pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ci pstrykło? Biesiekierz, Kozia Góra?

Bobolice, Biały Bór gdzieś tam

Ciężarówek nie obowiązuje nocne podwyższenie ograniczenia prędkości i jeśli fotoradar ma czujnik wysokościowy,co jest rzadkością pyka fotki.

No właśnie w tej kwestii opinie są podzielone, dlatego pytam. Inne mi nie strzelały przy tej samej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobolice masz na 11ce,a Biały Bór 20,ale jak jechałeś od Koszalina to 25,tam jest bardzo dużo fotoradarów,a Białym Borze masz ograniczenie do 40stu.

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarówek nie obowiązuje nocne podwyższenie ograniczenia prędkości i jeśli fotoradar ma czujnik wysokościowy,co jest rzadkością pyka fotki.

No właśnie w tej kwestii opinie są podzielone, dlatego pytam. Inne mi nie strzelały przy tej samej prędkości.

Pierwsze słyszę. Może jakiś artykuł z KD? Czegoś nie doczytałem?

Nie pomyliło wam się czasem z obszarem zabudowanym, na którym dopuszczalna prędkość zostaje podniesiona znakiem do np. 70 km/h? Bo wtedy rzeczywiście nie dotyczy to pojazdów pow. 3,5 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobolice masz na 11ce,a Biały Bór 20,ale jak jechałeś od Koszalina to 25,tam jest bardzo dużo fotoradarów,a Białym Borze masz ograniczenie do 40stu.

nie wiem czy dokładnie w Białym Borze, fotoradarów tam nasrane jak piszesz :)

tutaj znalazłem, że mieli się brać za tą 60-tkę: http://prawo.rp.pl/artykul/1112290.html

ale nic, że to już obowiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys policjant powiedzial ze każde podwyższenie prędkości działa tylko do 3.5 t

Sent from my Nokia Lumia 625 LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem,tak samo uświadomiony.Ostatnio zawsze staram się jechać do 60km/h według tolerancji 50+10...wiadomo jak obstawiany jest teraz obszar zabudowany.

Jest jednak inaczej.Gofin ma zawsze rację

http://www.przepisy.gofin.pl/przepisyno,241,50622,0,0,20140810,3,0.html

Edytowane przez GILI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys policjant powiedzial ze każde podwyższenie prędkości działa tylko do 3.5 t

Sent from my Nokia Lumia 625 LTE using Tapatalk

Nie każde, tylko takie, które podwyższone jest za pomocą znaku. 50 km/h w dzień i 60 w nocy obowiązuje wszystkich w obszarze zabudowanym (z wyjątkami typu strefa zamieszkania czy ciągnik rolniczy). Dopiero podniesienie tej prędkości do tych przykładowych 70 czy 80 km/h nie dotyczy już pojazdów pow. 3,5 tony i te jadą mimo znaku 50 lub 60 km/h zależnie od pory dnia. :wink:

To, że fotoradar cyknął fotę w nocy przy 62 km/h nie oznacza, że z automatu zamieni się to w mandat. Podobnie jak mandatu nie powinien dostać kierowca pojazdu uprzywilejowanego uwieczniony na fotce.

Edytowane przez jihaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest jednak inaczej.Gofin ma zawsze rację

Art. 20. 1. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 500-2300 wynosi 50 km/h, z zastrzeżeniem ust. 2.. Kodeks drogowy. Ustawa z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym

Troszkę stare te wiadomości tu masz najnowsze:

Art. 20. 1. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 500–2300 wynosi 50 km/h, z zastrzeżeniem ust. 2.

1a. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów na obszarze zabudowanym w godzinach 2300–500 wynosi 60 km/h, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h.

3. Prędkość dopuszczalna poza obszarem zabudowanym, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5, wynosi w przypadku:

1) samochodu osobowego, motocykla lub samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t:

a)na autostradzie – 140 km/h,

b)na drodze ekspresowej dwujezdniowej – 120 km/h,

c)na drodze ekspresowej jednojezdniowej oraz na drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu – 100 km/h,

d)na pozostałych drogach – 90 km/h;

2) zespołu pojazdów lub pojazdu niewymienionego w pkt 1:

a)na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu – 80 km/h,

b)na pozostałych drogach – 70 km/h.

4. Dopuszczalna prędkość autobusu spełniającego dodatkowe warunki techniczne określone w przepisach, o których mowa w art. 66 ust. 5, na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h.

5. (uchylony).
5a. Rada Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki

może, w drodze rozporządzenia, w przypadkach, o których mowa w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (Dz. U. Nr 52, poz. 343, z późn. zm.5)), wprowadzić ograniczenia w dopuszczalnej prędkości pojazdów samochodowych.

6. Prędkość dopuszczalna niektórych pojazdów, z zastrzeżeniem ust. 2, wynosi: 1) ciągnika rolniczego (również z przyczepą) – 30 km/h;

2)pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia dla kierującego – 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza obszarem zabudowanym;

3) motocykla (również z przyczepą), czterokołowca i motoroweru, którymi przewozi się dziecko w wieku do 7 lat – 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce założyć własną działalność : Usługi transportowe do 3,5t... mam kilka pytań:

1.Czy muszę posiadać jakieś licencje na transport itp?

2.Kurs na przewóz rzeczy?

3.Jakie papiery potrzebuje do założenia takiej działalności?

Usługi chciałbym wykonywać tylko na terenie kraju.

Chce kupić autolawete do 3,5T z zabudowa razem plandeką.

Jesli o czymś nie napisałem to prosze napisać..kazda informacja sie przyda.

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze tylko kierowcami..lepiej sie dowiedzieć od kogoś kto jeździ tak? na necie szukam (moze źle szukam) ale jak czytam tematy i odp do ich to szkoda gadać..nic sensownego nie ma.

ok dzieki.. :hi:

to nie takie proste jak widze.

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej licencji nie musisz mieć ,kursu na przewóz rzeczy tez nie ,jak chcesz jeździć gdzieś pod spedycja auto nie starsze niż 1 rok tak z grubsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)..na auto takie jeszcze mnie nie stać..myślę kupić MB Sprintera lub VW EL35..od1999 w górę..tak najlepiej żeby załadować spokojnie 1500kg..

Moze ktos z was jeździł autolaweta i coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz aby to bylo mądrze zrobione wrzuć poduszki w tylna os nawet takie dobijane na stacji.. Przy wrzuceniu większej wagi nie będzie tarlo

Sent from my Nokia Lumia 625 LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poduszki w tylna oś to fajna sprawa..ale trochę kosztowna..jest w planach ich założenie ale najpierw chce kupic jakieś dobre nie zajeżdżone auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)..na auto takie jeszcze mnie nie stać..myślę kupić MB Sprintera lub VW EL35..od1999 w górę..tak najlepiej żeby załadować spokojnie 1500kg..

Moze ktos z was jeździł autolaweta i coś doradzi?

to od razu ci mowie ze roboty za wiele nie bedziesz miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...