Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A tego ze niektórym nie uda się zjechac na święta nie zastąpią żadne pieniadze...

Sent from my Nokia Lumia 625 LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda praca jest ciezka jezeli sie jej nie lubi - lubie jezdzic i co 2 miesiace robie trase do PL i w druga manke w 5 dni - ok 2,5k km w jedna strone i mam na czysto min 1,5k eur

Jezeli mowisz ze malo szef placi - idz i krec na wlasny rachunek i zarobisz wiecej

Zawod kierowcy jest najgorszym wg mnie - papiery zrobisz ale stracic mozna jeszcze szybciej i po zawodzie - to jest zajecie dla odpowiedzialnych ludzi

Jezeli masz dobry sprzet, rozgarnietego planera no i na trasie sie uklada to sama przyjemnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tomeks w końcu napisał o co mu tak na prawdę chodzi - jego boli to, że kierowca ciężarówki najczęściej nic nie robi przy rozładunku/załadunku i jest sfrustrowany trochę, że my tu gadamy jak ciężko jest być kierowcą dużego, a on przecież przerzuca po 5 ton dziennie, tylko jego problem polega na tym, że gdyby miał podejść do firany to nie wiedziałby jak chociażby odbezpieczyć plandekę, nie wspominam już o poprawnym, zaznaczam poprawnym zabezpieczeniu towaru pasami, a no i rozplanowaniu tak załadunku żeby nie być przeciążonym - bo tego za nas nikt nie zrobi.

Prawdopodobnie coś stoi mu na przeszkodzie bycia kierowcą dużego auta i denerwujemy go - my cwaniaczki. Rzuca stereotypem, że mamy brzuchy i tylko leżymy :naughty:

Okazuje się, że w sumie przez kolegę przemawia trochę zazdrość. A ja Cię zaskoczę - za nim zrobiłem prawo jazdy C i CE to jeździłem właśnie tak jak Ty na busie, na chłodni i rozwoziłem co NOC po 3, a czasem i w dwóch załadunkach 6 ton mięsa i wędlin po sklepach i również sam wszystko ładowałem i rozładowywałem ręcznie, bez windy i to przez długi okres czasu. Tylko, że ja nie patrzyłem na kierowców dużych aut z zazdrością, zawiścią i bólem d*py tylko z marzeniem, że też usiądę za kierownicą takiego auta i nie dla kasy tylko dlatego, że lubię jeździć i taka praca przynosi mi dużo satysfakcji :naughty:

Nie wszystko da się przeliczyć na kasę, trzeba też lubić co się robi bo człowiek się zamęczy :decayed:

hahaha,dobra,nie komentuj tego,ale usmialem sie przednio :D

Praca kierowcy ciężarka była ciezka,ale kilkanaście lat temu i wczesniej,kiedy auta były szrotami ściąganymi z Niemiec,opony strzelały na potegę,nie było klimy,mega wygodnych kabinek,tempomatow,asistans w razie awarii,żadnych tacho,kierowcy jebali wtedy 24 na dobe,za psie pieniądze,ja doskonale pamietam te czasy,w przeciwieństwie do was dzieciaczki ;)

A tu na potwierdzenie,wczesniej opisanego,mojego dnia pracy,prawdziwej ciężkiej pracy,przy której byście sie popłakali ;)

Do tego paleta specjala od rampy,małe ułatwienie,wózkiem podwozi mi goścu pod auto,potem szybko do selgrosa po resztę towaru i na sklep,rozładunek,rozliczenie kasjerek i do domu i jutro od nowa,5 rano i do tyrki...ale co to za robota,wy musicie wejść na naczepe i spiąć taśmą ładunek,albo odpiąć burte,ło matko,szok :D

imagejpg_wxhxnnr.jpg

Dobra,daje wam spokój,lizcie sie dalej po jajakach,chyba tak często bajerujcie wasze zony,jaką to ciezką prace macie,ze sami w to uwierzyliscie ;)

Edytowane przez Tomeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, dopiero dzisiaj tu trafiłem :kox:

Jeszcze ciebie tu potrzeba :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wcześniejszymi postami Tomeks poniekąd się zgadzalem ale Panie i Panowie nikt nikogo nie trzyma na siłę w pracy. Obecnie robię u 10 tego pracodawcy. Zaczynałem w latach 90 tych że stawką 1.75/h, przewalałem też dziennie 20 ton bananów, bywało też po 18h na dobę robić, pracować bez możliwości by usiąść na minutę w sklepie, robić przy pakowaniu na trzy zmiany. Ale jak się nie podoba szukać zmiany na lepsze z wyższą stawką i przede wszystkim porównywać siebie do tych co mają lepiej. A Wam kierowcom, jak i sobie życzę stawek zagranicznych zachodnich. Jak dla mnie, to możecie po 50 koła na miesiąc mieć ale nie piszcie, że tylko u Was to wielka odpowiedzialność, bo takie można odnieść wrażenie czytając wcześniejsze wywody.

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, dopiero dzisiaj tu trafiłem :kox:

też siadasz na dużego? :D

Za ciężka robota :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie dajcie sie podpuszczać wózkowym,im zawsze żal torbe ściska i wiecznie im mało,choc nie nie wszystkim zaznaczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie dajcie sie podpuszczać wózkowym,im zawsze żal torbe ściska i wiecznie im mało,choc nie nie wszystkim zaznaczam

Kolego praca wózkowego nie jest też taka kolorowa i tak świetnie opłacana 2 tyś zł nie chciałbyś zarabiać w hurtowni alkoholi gdzie towar który masz na widłach warty jest tysiące złotych a stłuczek niema tylko za wszystko bulisz w własnej kieszeni I to po cenie sprzedaży dla klienta detalicznego. Tyle płacą teraz wózkowym w trójmieście. A roboty co chwilę więcej. Ja pracowałem w firmie gdzie przepisy bhp wymagały 5km/h a żeby przerobić robotę to trzeba było non stop na pełnej prędkości jeździć bo każdemu się speszy. W ciągu roku sztaplarki w tej firmie robiły ok 24tyś km, średnio 30km przez 8h. Coraz mniej firm jest że przychodzisz do pracy i jeździsz tylko wózkiem. W polsce niestety wózkowy musi być człowiekiem orkiestrą magazynierem pakowaczem wózkowym, sprzątaczem, serwisantem itp Za marne grosze. Wiec wcale nie jest lepiej a odpowiedzialność też nie była mała. Więc też podobnie jak kierowcy dymani są z każdej strony.

Co do pracy kierowcy to wszystkim z boku wydaje się że to praca lekka i przyjemna a niestety taka nie jest. Od kierowców też teraz wymaga się coraz więcej i nie jest się już tylko panem kierowca a trzeba sobie wszystko samemu załatwić zorganizować czas na wszystko pilnować rozładunków załadunków i jeszcze się wykłócać żeby Cię wzięli pod rampę zgodnie z awizacją. A takie zarobki co kolega "sklepikarz" podawał to w Polsce normalnie pracując bez przeginki i siedzenia w budzie 3-4 tygodnie to ciężko zarobić. A dodatkowo musisz pilnować wszystkich szkoleń kursów żeby mieć aktualne bo w tym zawodzie pracodawca niema obowiązku Ci za nie zwracać ani Cię na nie wysyłać. A nasze państwo co chwilę dokłada kolejne żeby wyciągnąć kasę. Ciekawa ile płacisz tym swoim kasjerką skoro uważasz że Twój żywot jest taki ciężki ale patrząc po Twoim toku rozumowania to pewnie grosze bo siedzą i nic nie robią tylko skanują towary. A wystarczy brać towar od hurtowników i byś nie musiał biegać za towarem ale oczywiście szkoda się z kimś dzielić i lepiej siebie zajechać a nie dać komuś zarobić.

Edytowane przez dawidos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca nie ma lekko, kierowca szybko umiera - niestety.
Sam kręciłem i się odspawałem od kółka. Nie żałuję. Obym nie musiał wracać.

Co do " sklepikarza" to ewidentnie przechodzi miesiączkę, czepia się wszystkiego i wszystkich. :grin:
Śledźcie go ! Za miesiąc znów się kogoś czepnie. ;):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledźcie go ! Za miesiąc znów się kogoś czepnie.

:grin::grin::grin:

Co tu sie wyprawia ,gdzie do ch*** ..... :polew: Co to ma byc qurwa,ognisko robisz ... :P

http://ifotos.pl/z/wxhxnnr/

:grin:

Dokładnie,ognicho jest w planach od dawna u Giliego,ale ostatnimi czasy cześciej u Ciebie w Brukseli pije niż u niego,na tej podkościerskiej wsi zwanej Pipkowem :P

Taktuśu mój ulubiony ;) ,zauważ,jeżeli juz sie czepiam,to tych,którzy tylko stękają,na wszystko,jak to mają źle,jacy to wszyscy do około c**je,dlatego Ciebie koleszko jeszcze kilka razy pewnie sie czepie ;):D

Kolego,który pytasz dlaczego nie biore towaru z hutrowni,która przywiezie mi na miejsce,juz odpowiadam na przykładzie,na wózku ze zdjęcia widać piwo specjal,na jednym jest 20 zgrzewek,na drugim 10,czyli 30x24= 720szt,kupiłem je po 2,07zl/szt (FV do wglądu),hurtownia przywiezie mi to piwo po ~2,60 i faktycznie,przywiozą,wniosą na magazyn,wszystko cacy,ale stracę na tym ~360zl tylko na takiej jednej dostawie,jednego artykułu,a piwo to nie kosztowałoby u mnie 2,69 tylko 3,09 jak w innych sklepach,wystarczające uzasadnienie?

Wypsiu i Gili nie raz byli u mnie w sklepie w Gdyni,niech powiedzą tutaj ile mam marketów w promieniu 500m od sklepu,biedronka,stokrotka,netto,zatoka (ostatnio plajtneła),300m dalej lidl i największy rynek w trójmiescie,do tego żabka i 3 sieciówki nocne z alko,reszta małych prywatnych sklepików juz dawno splajtowało,gdybym brał towar z hurtowni,a nie sam lugał i kombinował gdzie taniej kupić,ja tez juz dawno bym zamknął bajzel i 4 ekspedientki na bruk,a płace chyba wystarczajaco,skoro pracują u mnie po 7-10 lat,zaraz ktos napisze,ze pracują bo muszą,bo pracy nie ma,proszę zajrzeć na ogłoszenia pracy w 3M,ile jest ogłoszeń "zatrudnie ekspedientke od zaraz"

...także drogi kolego,nie jest tak,ze nie chęć sie z nikim dzielić i juz na pewno nie twierdze,ze jest mi zle,gdzie ja to napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ze magazynier za wyjebanie palety placi,on tez placi tylko ze cena zestawu to jakies 60 tys euro,nie licze pomocy drogowej i ladunku...... :wink:

http://www.persinfo.org/2015/01/27/uren-werk-om-gekantelde-betonwagen-te-takelen-fotos

Edytowane przez wypsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ze magazynier za wyjebanie palety placi,on tez placi tylko ze cena zestawu to jakies 60 tys euro,nie licze pomocy drogowej i ladunku...... :wink:

http://www.persinfo.org/2015/01/27/uren-werk-om-gekantelde-betonwagen-te-takelen-fotos

Wypsiu kto płaci za zniszczenia towaru w transporcie ? Kierowca ? No proszę Cię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ze magazynier za wyjebanie palety placi,on tez placi tylko ze cena zestawu to jakies 60 tys euro,nie licze pomocy drogowej i ladunku...... :wink:

http://www.persinfo.org/2015/01/27/uren-werk-om-gekantelde-betonwagen-te-takelen-fotos

Wypsiu kto płaci za zniszczenia towaru w transporcie ? Kierowca ? No proszę Cię :grin:

Poziek tak samo jak i magazynier w magazynie .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BE ruszyly cala para przygotowania calego kraju do nowych przepisow .... :naughty:

http://www.truck-business.com/cest-ninatrans-qui-roulera-avec-les-premiers-ecocombis-en-flandre/?lang=fr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...