Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Telewizora :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie planuje kupić nowy tv i zastanawiam się co wybrać:

Tv max. 42 cale, 3d mogłoby być bo jakoś mnie to nie jara ale z biegiem czasu może się jakoś do tego przekonam. Kwotę jaką chce przeznaczyć to maksimum 3000 zł.:wink:

Do tej pory pochodziłem po sklepach popatrzyłem i wytypowałem sobie kilka tv:

Samsung UE40ES6800 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Samsung UE40ES6100 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Samsung UE40ES6570 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Żeby uniknąć pytań typu: Czemu tylko samsungi, powiem że designem podobają mi się najbardziej, mnóstwo fajnych gadżetów w Smart Hub,3d migawkowe itp.

Oglądałem kilka modeli Sony ale zarówno obrazem jak i możliwościami mnie nie powalił, LG na 1:1 z samsungiem oprócz 3d które podobno w LG jest słabsze (polaryzacyjne czy jakoś tak)

a Sharpy są po prostu ok ale niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniają. Z góry dzięki za wszelkie porady, mam nadzieję że coś doradzicie bo w sklepach typu mediamarkt, saturn facet polecał mi Sony a za tydzień był inny facet i powiedział że Sony którego polecono mi tydzień temu to dno:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem 3 lata w Media Markt i nie słuchaj co mówią bo zawsze jest plan by pozbyć się tzw. "pułkownika" który zalega od dłuższej pory bądź zapłacona łapówka od przedstawiciela by polecać jego telewizory!

Idąc do takiego sklepu idziemy w jednym celu, by sprawdzić i przetestować dany model a zamawiasz przez internet w pewnym sklepie bo na 99% kupisz taniej niż na "promocji" w takim sklepie.

Też bym wybrał telewizor Samsunga lub nadchodzącą serie 3D od Sony, powyżej 42" tylko plazmy i najlepiej Panasonica.

Szczegóły i fachowe porady najlepiej zasięgnij na forach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem 3 lata w Media Markt i nie słuchaj co mówią bo zawsze jest plan by pozbyć się tzw. "pułkownika" który zalega od dłuższej pory bądź zapłacona łapówka od przedstawiciela by polecać jego telewizory!

Idąc do takiego sklepu idziemy w jednym celu, by sprawdzić i przetestować dany model a zamawiasz przez internet w pewnym sklepie bo na 99% kupisz taniej niż na "promocji" w takim sklepie.

Też bym wybrał telewizor Samsunga lub nadchodzącą serie 3D od Sony, powyżej 42" tylko plazmy i najlepiej Panasonica.

Szczegóły i fachowe porady najlepiej zasięgnij na forach HD.

Dzięki za podpowiedź :wink: Linki z RTV euro agd podałem tylko żeby był podgląd na sprzęty za jakimi się rozglądam,ale generalnie kupię pewnie w jakimś sklepie internetowym bo np. model UE40ES6800, który w euro jest za 3,099 w sklepie internetowym jest za 2800-2850 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę sharpa. Bardzo dobre matryce IPS (czerń, podświetlenie ,kolory) własnej porodukcji i gwarancja obejmująca nawet jeden bad pixel. Sony i LG nie robią własnych matryc, montują samsungowskie albo sharpa. Poza tym sharp jest produkowany w Japoni, ja jakoś nie mam przekonania do firm koreańskich via LG, Samsung :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsunga mimo wszystko warto brać od uwagę bo po pierwsze montują go w Słowacji więc cena jest korzystna. Poza tym koreańce na telewizorach jak i autach poszli bardzo mocno do przodu w przeciwieństwie do polaków :polew:

Sharpa oczywiście też warto wziąść pod uwagę.

LG czy Philipsa bym odrzucił w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od pewnego czsu tez szukam jakiegoś "szkiełka"

interesuje mnie 55" i nie mam zielonego pojecia co kupić

masakra jakas, jest tego tyle że juz kota dostaję

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od pewnego czsu tez szukam jakiegoś "szkiełka"

interesuje mnie 55" i nie mam zielonego pojecia co kupić

masakra jakas, jest tego tyle że juz kota dostaję

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Dokładnie, ja od około 2-3 tyg patrzę to tu to tam żeby nie wydać kasy na jakiś chłam ale dostępnych tv jest tyle że już sam nie wiem na co się zdecydować narazie najbliżej mi do Samsunga UE40ES6800 bo wydaje mi się że do 3k zł jest to najrozsądniejszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus, ja w tamtym tygodniu kupilem juz swoj trzeci samsung . I innego nie chce - cena wg mnie najlepsza, technicznie bez zarzutu i "dizajn" również kładzie Konkurencję :decayed:

jeśli szukasz coś lepszego (czytaj : od 3000) polecam taki : Samsung UE46ES6800 wysylka gratis moż.zwrotu! cena (2808979077) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

sam u Niego kupilem i jestem zadowolony . Obecnie w domku mam dwa samsungi 40" (jeden LCD i jeden LED) i jestem bardzo zadowolony . Pamiętaj tylko żeby do sprzętu dokupić sobie porządny kabel HD - nie ma ich w zestawie. Ich ceny latają od 20 do 200 złotych ale taniego nie kupuj, będzie Ci psuł jakość obrazu.

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus, ja w tamtym tygodniu kupilem juz swoj trzeci samsung . I innego nie chce - cena wg mnie najlepsza, technicznie bez zarzutu i "dizajn" również kładzie Konkurencję :decayed:

jeśli szukasz coś lepszego (czytaj : od 3000) polecam taki : Samsung UE46ES6800 wysylka gratis moż.zwrotu! cena (2808979077) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

sam u Niego kupilem i jestem zadowolony . Obecnie w domku mam dwa samsungi 40" (jeden LCD i jeden LED) i jestem bardzo zadowolony . Pamiętaj tylko żeby do sprzętu dokupić sobie porządny kabel HD - nie ma ich w zestawie. Ich ceny latają od 20 do 200 złotych ale taniego nie kupuj, będzie Ci psuł jakość obrazu.

serdecznie pozdrawiam

Właśnie tym modelem jestem zaintersowany tyle że 40" a nie 46" :wink: Jak ci się on sprawuje? jak z zwykłym oglądaniem na codzień?

Bo domyślam się że w HD będzie super, ale ciekawi mnie jak z jakością obrazu przy zwykłych kanałach (tvp1,tvn itp. ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogląda mi się super, nie męczysz oczu, jakość obrazu bardzo fajna - zresztą jest tam tyle ustawień że Każdy powinien być zadowolony.

a z zewnątrz wygląda przepięknie, można się na niego gapić nawet jeśli jest wyłączony :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich ceny latają od 20 do 200 złotych ale taniego nie kupuj, będzie Ci psuł jakość obrazu.

Bzdury opowiadasz.

Różnica w cenie to jakość wykonania która nie będzie miała wpływu na jakość.

Oczywiście nie należy kupować najtańszego badziewia które rozpada się w rękach ale też nie ma co szaleć z kablami 200zł

No chyba że każdemu kto do Ciebie przyjdzie będziesz go pokazywał wraz z paragonem icon_wink.gif

Co do TV to ja posiadam ES6800 w porownaniu do reszty modeli co tu opisales to roznia sie one obudowa oraz ES6800 ma on procesor dwu rdzeniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest błędem twierdzenie że wszystkie kable działają jednakowo.Są kable dobrej jakości i złej jakości.Złej jakości kable mogą posiadać słaby ekran co może przyczynić się do złej jakości odbierania telewizji natomiast lepszej jakosci kable zawsze będą działały niezawodnie.Tu jakość ma ogromne znaczenie.Dlatego twierdzenie tego artykułu że kable tańsze odbierają tak samo jest nie do końca prawdziwe.Na przykład kabel sprowadzany z Chin będzie słabej jakości ,może się łamać lub pękać i może posiadać słaby ekran a to przyczynić się może do dużych zakłóceń.Natomiast lepszej jakości kabel może być o wiele grubszy i będzie bardziej trwały i mocny oraz nie będzie przepuszczał zakłóceń z powodu lepszej otuliny ekranowej."

Chodziło mi o to żeby nie brać szajsu z Chin za 20 złotych skoro stać Kogoś na TV za 3000 pln :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od pewnego czsu tez szukam jakiegoś "szkiełka"

interesuje mnie 55" i nie mam zielonego pojecia co kupić

masakra jakas, jest tego tyle że juz kota dostaję

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Dokładnie, ja od około 2-3 tyg patrzę to tu to tam żeby nie wydać kasy na jakiś chłam ale dostępnych tv jest tyle że już sam nie wiem na co się zdecydować narazie najbliżej mi do Samsunga UE40ES6800 bo wydaje mi się że do 3k zł jest to najrozsądniejszy wybór

Jezeli szukasz dobrego telewizora to juz go znalazles :-) o to on Panasonic Smart TV TX-P55VT50E - Ceneo.pl Informacje dotyczace tego tv znajdziesz na forum HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od pewnego czsu tez szukam jakiegoś "szkiełka"

interesuje mnie 55" i nie mam zielonego pojecia co kupić

masakra jakas, jest tego tyle że juz kota dostaję

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Dokładnie, ja od około 2-3 tyg patrzę to tu to tam żeby nie wydać kasy na jakiś chłam ale dostępnych tv jest tyle że już sam nie wiem na co się zdecydować narazie najbliżej mi do Samsunga UE40ES6800 bo wydaje mi się że do 3k zł jest to najrozsądniejszy wybór

Jezeli szukasz dobrego telewizora to juz go znalazles :-) o to on Panasonic Smart TV TX-P55VT50E - Ceneo.pl Informacje dotyczace tego tv znajdziesz na forum HD

TV rewelacja ale cena jeszcze lepsza:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, szukając w internecie TV dla rodziców, spotkałem się z taką uwagą: "jeśli nie wiesz co kupić, kup Sharpa, zawsze dobre telewizory". Fakt, poza serią Quattron, zawsze znajdzie się TV konkurencji, które ma coś więcej. Sharpy mają bardzo dobre matryce (z resztą posiadają najnowocześniejsze fabryki i są największym producentem matryc LCD na świecie) ale np. nie są tak "smartowe" jak Samsungi. Jeśli ktoś szuka czegoś konkretnego w TV to musi poszukać u konkretnego producenta (np. 3D u LG czy podświetlenie Ambilight u Philipsa) a jak ma być to dobry TV i nic więcej, bez zbędnych "ficzerów" - Sharp.

Osobiście, gdybym dysponował większą gotówką, poszukałbym jakiegoś Sharpa z serii Quattron i zadbał o bardzo dobre źródło obrazu, normalnie cud, miód i orzeszki, orgia kolorów :jerk:Albo... poszukał na rynku wtórnym plazmy Pioneera z serii Kuro. Ach, ta piekielnie mroczna czerń, obraz chyba tak dobry jak na laserowych telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez patrze na ten model 6800

i co sie okazuje ?

"Tv jest super. Wygląd, dźwięk, aplikacje, fajny pilot. Wszystko pięknie tyko gdyby nie ta czerń. Ogólnie obraz jest bardzo dobry ale tylko wtedy gdy oglądamy w dzień. Gdy oglądamy obraz w ciemnym pomieszczenie efekt cloudingu jest jak dla mnie nie do przyjęcia. Na początku jeszcze to jakoś znosiłem ale im dłużej na to patrze tym jestem co raz bardziej rozczarowany. Kupując liczyłem sie z tym ale nie miałem pojecia że te plamy będą aż tak widoczne. Zaraz inny będą mówili że to kwestia ostawień ale to g prawda. Można to toche zniwelować ale zawsze kosztem czegoś innego np jasnością czy kontrastem ale wtedy to juz nie te kolory i ostrość obrazu. Gdybym wiedział o tym wcześniej wolałbym nawet dołożyć grosza i kupić coś bez cloudingu."

i uzupelnienie od innego goscia:

"Objaw cloudingu wystepuje przy kupowanych tv w sklepach internetowych. Sam sie o tym przekonalem. Swojego tv wymienilem na inny i juz nie ma tej sytuacji. Te tv sa z odrzutów. W sklepiej stacjonarnym nie kupisz z cloudingiem. Okropny efekt gdy ci nierowno swieci wieczore, Rozprasza ogladanie."

i co powiecie ?

jakies komentarze, chetnie poczytam od tych co po :hi:siadaja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wczoraj kupiłem Panasonica 42ET50 rozpisywać się nie będe, poczytaj o nim. Ma wszystko co tylko mozliwe, poza wbudowana kamerką na skajpeja. Duzy plus za rozbudowane media, i oryginalną japońską matrycę. Cena w granicach +/- 3tyś Ma dużo więcej opcji ale za dużo pisania, pod uwage brałem SONY, LG i Panasonica. Lg odpadło jako pierwsze, Sony świetne szczegóły obrazu ale brak 42" oraz słabe media mowie o modelu HX750, Panasonic wygrał za obraz, dynamikę wygląd, oraz opcje multimedialne,internetowe. Powodzenia przy zakupie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od pewnego czsu tez szukam jakiegoś "szkiełka"

interesuje mnie 55" i nie mam zielonego pojecia co kupić

masakra jakas, jest tego tyle że juz kota dostaję

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Jak kwota nie jest ograniczona to moim zdaniem jest tylko jeden wybór:

Panasonic TX-P55VT50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale szukam LED-a 3D i nie 55" a 60" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...