Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Telewizora :)


Rekomendowane odpowiedzi

Odbiegajac od tematu

Dzis strasznie chcialem sie dowiedziec jaka mam matryce w 6800 i nie jest to takie proste

,,,,ale np,jednym ze sposobow jest wejsc w menu servisowe i mamy wsio robiliscie to?

JAK NIE TO NIE ROBCIE :whip2:

A czemu nie robić , jeśli można zapytać?

Bo w samsungu twierdza ze ta Twoja wizyta zapisuje sie w menu servisowym i pan wlasnie TRACI GWARANCJE :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na Samsunga 46" LED UE46EH5300 za ok 2400zł. Warto czy szukać coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YOGI3000 ,A czy musi być LED i czy musi być Samsung? :wink:

Dodaj jeszcze co chcesz oglądać - z jakiś źródeł i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu ktoś kiedyś mi pisał że jak do 40" to tylko LED jeżeli po wyżej 40" to tylko plazma a jak jest naprawdę nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam plazme 42" Panasa... i powiem jedne - Tylko plazma.

Chcąc kupić LED/LCD który oferuje zbliżoną jakoś obrazu, trzeba wyłożyć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam plazme 42" Panasa... i powiem jedne - Tylko plazma.

Chcąc kupić LED/LCD który oferuje zbliżoną jakoś obrazu, trzeba wyłożyć więcej.

LED ok 60W a plazma ok 300W :kwasny:

Oglądać raczej normalna TV, sat i naziemną, czasami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300W?? :shock3:

Skąd Ty to wziąłeś?? 60'' ciągnie do 290W...

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/TX-P60ZT60/overview/12244475/index.html?view=angle&angle=4&colourVar=TX-P60ZT60E

Moje 42" ciągnie 130W

A trzeba dodać, że w przypadku plazmy, nie ciągnie ona cały czas max - w przypadku ciemnych scen będzie ona pobierała nawet mniej od LCD.

LCD (czy LED - jeden pieron, to LCD tylko inny typ podświetlenia) natomiast ze względu na technologię cały czas pobierają średnią wartość.

Puść sobie materiał SD na plazmie i LCD, w tej samej cenie, możesz porównać jakość - rbl.tv, albo 4fun.

Osobiście wolę mieć lepszą jakość i dynamikę obrazu, a resztę oddać w rachunku. Trzeba dodać, że ile może wzrosnąć rachunek za prąd w stosunku miesięcznym? O 5zł?

Pozostaje pytanie po jakim czasie ceny się zrównają LCD i plazma + wyższy rachunek.

Jak zawsze wszystko kwestia gustu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu ktoś kiedyś mi pisał że jak do 40" to tylko LED jeżeli po wyżej 40" to tylko plazma a jak jest naprawdę nie wiem

Zależy gdzie ten TV będzie stał. Jeśli będzie to bardzo jasny nasłoneczniony pokój to plazma może się zbytnio nie sprawdzić. W każdych innych warunkach plazma przebija LCD. Ma piękne nasycenie kolorów, różnica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zre dwa razy wiecej pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałeś o projektorze :naughty:? bije na głowę plazmy i LCD (oczywiście te w normalnych cenach, a różnica w poborze mocy to 20% więcej zje plazma...czyli żadna ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wie ktos jaka roznica jest miedzy samsungiem F6640 a F6800 ? cena raczej podobna , kumple mi polecal ten pierwszy , poczytalem post chwali sie 6800 , jakies opinie >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat tylko LG teraz seria LM 649s Poprzednik LM620s I nie narzekam Led ma dobre doświetlanie i mały pobór Prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat tylko LG teraz seria LM 649s Poprzednik LM620s I nie narzekam Led ma dobre doświetlanie i mały pobór Prądu

zgadzam się. 2 tygodnie temu kupiłem za 2590 zł LG 42LM640 .... podłączyłem zwykłą myszkę bezprzewodową i śmiga jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do opinii na temat LG. Mam LG 47LM640 i uważam, że telewizor spełnia moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 40 LCD Toshiba powiedziało wczoraj dość (matryca, po równo 5 latach :facepalm:) i dzisiaj wskoczy? Samsung Ue46F5500 :decayed:

Teraz będzie pełna kompatybilność TV/PC/phone.

A tak w ogóle, orientuje się ktoś gdzie i za ile można kupić matrycę? Tak z ciekawości bym sprawdził ile to kosztuje, bo w necie jakoś specjalnie znaleźć nic nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z kupnem matrycy.Nieopłacalne.Kolega naprawia TV, miał kiedyś sony chyba 45 cali do naprawy.

Dzieci się bawiły i uderzyły w matrycę.TV kosztował 5000zł bo troche temu było a matryca 2000zł.

Za 3000zł kupił drugi tv

Wymieniałem kilka matryc w laptopach.

Koszt 350-450zł

W tv pewnie bedzie z 1000zł.

Twoja thoshiba sprawna 5 letnia może warta byłaby z 700zł

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny ze to matryca? U mojego brata siedzimy w swieta a tu jeb dym z calego lcd. Myslal ze matryca a okazalo sie ze poszedl jakis kondensator ktory odpowiadal za uruchamianie matrycy. Magik skasowal 8 zl za kondesator a 50 za lutowanie i spr reszty tv :)

Wysłane za pomocą Tapatalk z Samsung Xcover2 4.1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, matryca. Telewizor normalnie działa, dźwięk itd. itd - po prostu pojawiły się pasy na ekranie, w różnych kombinacjach. Według fotek z sieci - jest to matryca.

Poza tym TV był w serwisie - koleś go przejrzał i potwierdził, że matryca.

Dzisiaj ktoś go zabiera za 150 PLNów, więc przynajmniej na na zgrzewę dobrego browara wystarczy, żeby wypić przed nowym TV :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam TV LED za max 2400 zł.

Ma mieć:

- dobre DVB-T, x-box, odczyt filmów z napisami z USB pendrive, dysk 1TB

- mocno SMART(tvn player, yt itd)

- dobrze jakby miał natywną matrycę 100 Hz

- WiFi

- 39-42 cale

Moje typy:

1. Panasonic 42E6E

2. Philips 40PFL5537

3. Philips 40PFL5507

Co myślicie? Dodam tylko, że nie mam żadnego tv. Nie oglądam od kilku lat:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...