Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głosne wycieraczki oraz zmazy na szybie


irlandczyk007

Rekomendowane odpowiedzi

Odkad kupiłem audi 2 lata temu miałem juz ten sam problem .

Wymieniałem już pióra kilka razy w ciagu roku od różnych producentów i zawsze to samo)

Gdy wycieraczki zawracaja jest bardzo głosno.

Dodatkowo na stronie kierowcy zawsze pozostaja smugi paski.

Poprosze o porade co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz orginalną szybę to kup wycieraczki w ASO i na długo zapomnisz o problemie... a najlepiej komplecik aero :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawoskuj sobie szybe dobrym woskiem, to brud nie bedzie osiadal i woda bedzie lepiej splywala, wycieraczki tez nei powinny skrzypiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od np. tego ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków na czarnym padzie (jeśli posiadasz polerkę) a jeżeli nie to jeszcze to ShiningCar Detailing Shop Ekskluzywne Kosmetyki Samochodowe Kraków i przepolerować szybkę ;) U mnie jak zaczynają skrzypieć wycieraczki to robię taki zabieg i wszystko pięknie chodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem oryginalną szybe to byle wycieraczki z tesco pięknie zbierały. Od kiedy wymieniłem na nową firmy krzak. To nawet oryginalne wycieraczki bosch chodzą jak po gównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo

koledze nie chodzi o skrzypienie, tylko o pojedynczy dzwiek gdy wycieraczki sa w pionie i zmieniaja kierunek ruchu, wtedy ta guma ktora zbiera wode odchyla sie w druga strone (zgodnie z ruchem) i slychac wtedy tak jakby walniecie albo pukniecie (zaznaczam ze pojedyncze)

(dodam ze szyba oryginalna i wycieraczki bosch AERO)

probowalem juz zmieniac kat pod ktorym wycieraczki pracuja i bez sukcesow, aha moje poprzednie wycieraczki jak porownywalem to pioro jest o jakies 1mm nizsze od obecnego i stare nie wydawaly tego dzwieku

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dobierz się do silniczka wycieraczek i zobacz czy nie ma tam luzu na tych tulejach czy jak to tam nazwać, ja mam u siebie to samo, co prawda w innym samochodzie i poprostu winny jest mechanizm - wyrobiony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja podnoszę to też nie słychać. ale czuję niewielki luz.

jak nie pióra i nie mechanizm to nie mam pojęcia co ci tam pukać moze :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechaniz byl czyszczony i smarowany

na starych wycieraczkach tego nie bylo wiec na 99% winne sa piora lub ustawienie pior wzgledem szyby,

kupilem oryginaly bosha za ok 130zl (w sklepie motoryzacyjnym wiec chyba oryginały, mozna to jakos sprawdzic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem aero z boscha i po problemie(szyba nie ori) Faktem jest że wycieraczki 120 zł za komplet ale efekt jest. Nawet w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic wam kosmetyki nie dadzą cuda wianki na patyku,KĄT WYCIERACZEK trzeba ustawić,trzeba złapać i przekręcić delikatnie przeginając drut w lewo bądź prawo i po skrzypieniu,jak ktoś chce to do serwisu tam mają przyrząd i ustawią i wszystko więcej podskakiwania nie będzie,chyba że wam się pióra skończą.Oczywiście to tylko na tzw pukanie-skakanie pomoże nie na smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkad kupiłem audi 2 lata temu miałem juz ten sam problem .

Wymieniałem już pióra kilka razy w ciagu roku od różnych producentów i zawsze to samo)

Gdy wycieraczki zawracaja jest bardzo głosno.

Dodatkowo na stronie kierowcy zawsze pozostaja smugi paski.

Poprosze o porade co z tym fantem zrobić

Ja miałem tak zawsze jak zostawiałem wycieraczki podniesione, żeby nie przymarzły...a potem d*pa...środkowa część (na wysokości zaczepu) źle przylega do szyby i nie wyciera dokładnie (albo wcale nie wyciera) i to na poziomie oczu kierowcy. Używam tylko SWF (przejete przez Valeo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...