Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przeladowanie... Inaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

przy 0,4 bara zaczyna sie ruszac sztanga od WG i otwiera klape :) moze byc? no moze nie otwiera a zaczyna ja uchylac... w warsztacie u nas na forum jest opis jak to zrobic aby bylo dobrze i tam jest opisane ze kolega ustawil zeby ruszala sztanga przy 0.5-0,55..... ale to mi nie pasuje do przeladowania.. :/

Opublikowano

jak się otwiera WG, to jak ma być przeładowanie, jakby było odwrotnie, że trzeba dużego ciśnienia aby ruszyć sztangę to wtedy może być przeładowanie

Opublikowano
  • Autor

nooo wlasnie chodzilo mi o upewnienie mnie w mysli :) dziekowa... to nurkuje i szukam dalej :P

Opublikowano

Nie wiem jak w B5, czy jest wysterowanie zaworu N75, na którym kanale, w B6 118 kanał

Już znalazłem w Twoich logach kanał 007, zobacz że N75 jest cały czas wysterowany 99%, jeżeli to jest N75

Nie to nie to, w innych autach też tak jest

Opublikowano
  • Autor

aaaa czy nieszczelnosc miedzy filtrem powietrza a turbo moze spowodowac przeladowanie? wedlug mnie nie powinoo bo przeciez ona zaciaga lewe powietrze co nie?

Opublikowano

ale przepływka źle mierzy

Opublikowano
  • Autor

ale wedlug moich logow ona pokazuje za duzo....?

Opublikowano

Wysterowanie jest w grupie 25 i na tamtych logach nie jest prawidłowe.

Jesli to jest seria to przeplywka pokazuje za dużo, ale pewnie przez to że turbo przeładowuje.

Opublikowano
  • Autor

ale dlaczego przeladowywuje? moze byc to to ze mam nieszczelnosc miedzy filtrem a turbo? badz to co pisalem kilka postow wyzej zle wysterowana WG?

Opublikowano

Ta nieszczelność może raczej zaniżać wskazania przepływomierza, ale wszystko możliwe, duża jest? a to że grucha otwiera sie przy 0,4 to nie wpływa na to że przeładowuje.

---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:39 ----------

Może zrób jakieś zdjęcia tam czy coś to zobaczymy coś:wink: albo tak weź przewód wychodzący z turba podłacz prosto do gruchy a n75 zostaw wpięte w tipie, na logike jeśli wszystko z wg jest ok to nie załaduje wiecej niż 0,4 0,5 bara dobrze mysle? bedzie wiadomo czy żle działa element sterujący czy cos innego.

Opublikowano
  • Autor

wsumie element sterujecy ( N75 a u mnie to MAC) wykluczam... chyba ze ECU swiruje :/ a co bys chcial na tym foto... jestem akurta w garazu mam wszystko rozebrane takze moge...

czy dziura byla duza... hmmm... no nie moglem wiecej walnac w uklad niz 0,2 bara takze calkiem :P

no ale wlasnie... tak jak piszesz... nieszczelnosc tu moze ewentualnie zanizac... wiec przeladowan nie powinno byc...

moze jeszcze zobacze... kurde mam gdzies uwalone ECU... tzn ma uwalona pamiec ale jezdzilo normalnie... ciekawi mnie jeszcze bo czasami mi sie pojawia blad czujnika polozenia przepustnicy... moze on tak robi? ze nie wie na ile jest otwarta przpustnic i swiruje... ale wsumie jedno drugie wyklucza... bo przeplywa pokazuje za duzo... a moze to przeplywka? OOo :)

Opublikowano

Czytałem na innym forum że jak jest dziura w dolocie to przepływka zawyża.Dla mnie to nielogiczne ale wszystko możliwe

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

hehe... wiesz zauwazylem ze w tych autach nie mozna niczego brac na logike ;) no to nic zamowie gdzie cala uzywke... bo moja rurka miedzy filtrem a turbo ( tip ) ma pekniecie tam gdzie nachodzi na turbine.. na dzien dzisiejszy podkleilem ale nie wiem ile to wytzryma.. wiec bede testowal to i sprawdzal dalej jak przyjdzie inny caly

a jak narazie inne pomysly i sugestie z mila checia rozpatrze... :)

Opublikowano
wsumie element sterujecy ( N75 a u mnie to MAC) wykluczam... chyba ze ECU swiruje :/ a co bys chcial na tym foto... jestem akurta w garazu mam wszystko rozebrane takze moge...

czy dziura byla duza... hmmm... no nie moglem wiecej walnac w uklad niz 0,2 bara takze calkiem :P

no ale wlasnie... tak jak piszesz... nieszczelnosc tu moze ewentualnie zanizac... wiec przeladowan nie powinno byc...

moze jeszcze zobacze... kurde mam gdzies uwalone ECU... tzn ma uwalona pamiec ale jezdzilo normalnie... ciekawi mnie jeszcze bo czasami mi sie pojawia blad czujnika polozenia przepustnicy... moze on tak robi? ze nie wie na ile jest otwarta przpustnic i swiruje... ale wsumie jedno drugie wyklucza... bo przeplywa pokazuje za duzo... a moze to przeplywka? OOo :)

No dobra dziwne żeby n75 i mac były zepsute, ale z tamtych twoich logów wynika że nie ma sterowania, zobacz jak w innym aeb jest wysterowany n75 w grupie 25, dopuki nie ma cisnienia duty cycle jest dosyc wysokie pod 90% potem spada do ok 50% i tak sie utrzymuje do końca. A u ciebie najpierw wyskakuje na 60% i potem juz do końca zero. Czyli komp dobrze działa bo próbuje ograniczyć doładowanie, tzn. dyty cycle 0% czyli cisnienie z obudowy turbiny idzie w całości na gruszkę, która u ciebie otwiera sie przy o,4 bara, tylko w takim razie dlaczego dalej cisnienie rośnie do przeładowania? To mnie zastanawia, nie wiem czy mam rację.

Opublikowano
  • Autor

no dobra.. a co jest odpowiedzialne oprocz ECU za wystarowanie N75? bo raczej watpie zeby bylo cos nie tak w instalacji bo podczas testu na VAGu wszystko chodzi jak nalezy i slychac jak zawor pracuje... i sprawdzalem nawet w niego dmuchajac... rowniez pracuje :/

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 12:50 ----------

gdzies na necie wyczytalem ze za doladowanie jest jeszcze odpowioedzialny jakis MAP SENSOR... co to jest gdzie tego szukac i czy w moim silniku cos takiego wogole bedzie?

Opublikowano

Nie ma map sensora w AEB, doładowanie wyliczane jest z przepływki, sondy, czujnika temp., barosensora

Wystukane z Pegasusa

Opublikowano

I czujnika w dolocie

Opublikowano
  • Autor

jakiego czujnika w dolocie? :/

Opublikowano

w kolektorze ssacym masz wtyczke, tam jest ten czujnik

trzeba sprawdzic czy nie przekłamuje

Opublikowano
  • Autor

wiesz jak to sprawdzic?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.