Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3 tys obrotow i awaria


enusssss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam silnik 1.9tdi i przy pocniejsyzm gazowniu wpada w tryb awaryjny, tj, na 3/4 dochodzi do 3 tys obrotow i wpada w try awaryjny i odc zasu do czasu na 2 tak samo wpadnie, jak lece z gorki to chyba rzadziej wpada w tryb awaryjny. Turbiny czyscilem w lato bo juz wtedy byl ten problem, przeczyscilem kierownice lopatki chodzily gladko, luz na wirniku moze 0,5mm. mimo wszystko leciutko ale to bardzo leciutko sie poprawilo. Ale teraz to juz praktycznie caly czas wpada...Gdzie szukac problemu? Dodam ze turbina wydaje mi sie ze powinny gwizdac a ona raczej wydaje takjakby szum, trudno mi opisac dzwiek tego...Myslalem ze moze sztanga zacina sie w tym grzybku do ktorego jest podlaczony przewod od podcisnienia? jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór N75 - jeżeli masz vaga, zrób test na odpalonym silniku i będziesz widział, jak pracuje sztanga. Tradycyjnie do przejrzenia wężyki podciśnienia. Jak to nie pomoże - turbo jednak na stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi to bedzie wiadomo gdzie szukać przyczyny sprawdz jak działa sztanga od turbiny czy chodzi płynnie czy sie przycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ani vaga ani nic do robienia logow, pisalem na forum walbrzycha jednak nikt nie odpisal. sztanga chodzila plynnie, nie wiem jak teraz bd musial sprawdzic. zawor n75 tez wyjmowalem rozkrecilem wyczyscilem nasmarowalem i nic... mysle zeby go calkowicie wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapieczone kierownice w turbo, było setki razy

jak wyczyścisz turbo od razu wywal kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ani vaga ani nic do robienia logow, pisalem na forum walbrzycha jednak nikt nie odpisal. sztanga chodzila plynnie, nie wiem jak teraz bd musial sprawdzic. zawor n75 tez wyjmowalem rozkrecilem wyczyscilem nasmarowalem i nic... mysle zeby go calkowicie wymienic.

Jeżeli otwierałeś N75 i go smarowałeś to teraz lepiej kup nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ani vaga ani nic do robienia logow, pisalem na forum walbrzycha jednak nikt nie odpisal. sztanga chodzila plynnie, nie wiem jak teraz bd musial sprawdzic. zawor n75 tez wyjmowalem rozkrecilem wyczyscilem nasmarowalem i nic... mysle zeby go calkowicie wymienic.

Jeżeli otwierałeś N75 i go smarowałeś to teraz lepiej kup nowy.

dokładnie

smar może się zapiec/wyschnąć* no i znowu to samo

można regenerować n75 sprężynką od długopisu jak stara nie odbija bądź pękła :decayed: ale to działa tylko na jakieś 100km :grin:

kup nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec N75 taki jak powienien być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec N75 taki jak powienien być

dokładnie ten sam każda literka musi być ta sama

najlepiej z ASO bo na pewno będzie działający :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ASO bo zbankrutujesz. Zamów sobie Pierburga w porządnym sklepie (ja płaciłem 290zł) i auto odżyło.

Nie wiem wogóle jak można czyścić ten zaworek albo zamieniać z N18.

Wujek google --> inter cars sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy BS w AFN'ie z 97 bedzie latac mi nie chodzi w 96r. Kolego jak bedziesz w kamiennej kiedyś na week to napisz to zlogujemy twoja bestie. Jaki rewir wałbrzycha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego z podmiance celem zdiagnozowania N75 z N18? zawory są praktycznie takie same i bez inwestowania mamy obraz sytuacji.. Nie zmienia to faktu, że czekamy na informację, co do tej pory udało się wykluczyć i sprawdzić autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...