Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania.


bunek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety od pewnego moje autko nie dmucha ciepłego powietrza. Co udało mi się zauważyć to po zdjęciu przewodu doprowadzającego płyn chłodniczy do nagrzewnicy płyn z tego przewodu nie leci tak samo jest po zdjęciu przewodu powrotnego z nagrzewnicy (ten z dziurką)a z tego co mi wiadomo powinien być tam obieg. Moje pytanie co może być przyczyną tego ze płyn chłodniczy nie jest dostarczany do nagrzewnicy. Po zsunięciu rurki z dziurka nie da się odpowietrzyć tak układu aby poleciał przez nią płyn ponieważ przewód doprowadzający nie dostarcza płynu do nagrzewnicy.

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dodaniu gazu jest obieg płynu ? jak się nagrzeje górny wąż od chłodnicy możesz zgiąć ręką , mam u siebie to samo , wymieniłem nagrzewnice , termostat , u siebie stawiam na uszczelke pod głowicą u mnie grzeje tylko przy 2 tys obrotów , wymienię rozrząd i pompę wody , u mnie cały czas się zapowietrza zbierają sie spaliny , niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko, dzisiaj takze walczylem z autem. Po wymianie termostatu trzeba bylo odpowietrzyc uklad, czyli sciagnalem gorny przewod z nagrzewnicy do momentu kiedy przez dziurke bedzie mogl wydobywac sie plyn chlodniczy w momencie kiedy sie odpowietrzy. Wszystko elegancko, przy okazji odkrecilem srubke na rurce ktora idzie po gornej czesci silnika z chlodnicy, stanowi to tez w jakis sposob forme odpowietrzenia. Odkrecilem, leciala para i plyn na zmiane, czyli uklad zapowietrzony. Plyn tryskal takze przez dziurke z przewodu wychodzacego z nagrzewnicy, czyli niby wszystko ok, ale powietrze i tak jest zimne. Wkurzylem sie i pojechalem do znajomego mechanika, zeby zobaczyl co i jak. Przygazowalismy go na wyzsze obroty okolo 4500 tys, okazalo sie pozniej ze z przewodu wychodzacego z nagrzewnicy nie idzie plyn, dolny natomiast wchodzacy jest gorący. Wiec stawiamy ze nagrzewnica jest zapchana, mimo tego ze staralem sie ja przeplukac jakis czas temu, widocznie slabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak odpowietrzałem to przez kilka min chyba leciała para wodna czy powietrze a wody brak z tego górnego węża :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kruper, ja tez miałem ostatnio problemy z nagrzewnicą, tylko że umnie oba przewody wychodzace od nagrzewnicy były gorące. Ale zawiozłem do mechanika przepłukał cały układ specjalnym środkiem i teraz grzeje. Na razie to spróbuj i zobaczysz. Ale i tak zapewne jak i mnie i Ciebie w przyszłoście czeka wymiana tej nagrzewnicy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony_dark dzieki za rade, zobaczymy co to bedzie.

bunek, a jak auto sie nagrzeje przygazuj na wyzsze obroty i zgas je, po czym delikatnie odkrec korek od zbiorniczka plynu chlodzacego i zobacz czy jest sykniecie, bedzie to dawalo znak czy masz cisnienie w ukladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony_dark dzieki za rade, zobaczymy co to bedzie.

bunek, a jak auto sie nagrzeje przygazuj na wyzsze obroty i zgas je, po czym delikatnie odkrec korek od zbiorniczka plynu chlodzacego i zobacz czy jest sykniecie, bedzie to dawalo znak czy masz cisnienie w ukladzie.

Taaa, u mnie jak tak robiłem to przy odkręcaniu korka wywalało litry wody :decayed: Ale to jak zapowietrzony był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie po odkreceniu korka nie słychac jak ucieka cisnienie dlatego jestem przekonany ze to wina braku uszczelnienia na tym zawarku . NIe ma cisnienia i powietrze caly czas ucieka przez nakretke a pompa nie jest w stanie doprowadzic plyn do nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony_dark dzieki za rade, zobaczymy co to bedzie.

bunek, a jak auto sie nagrzeje przygazuj na wyzsze obroty i zgas je, po czym delikatnie odkrec korek od zbiorniczka plynu chlodzacego i zobacz czy jest sykniecie, bedzie to dawalo znak czy masz cisnienie w ukladzie.

Taaa, u mnie jak tak robiłem to przy odkręcaniu korka wywalało litry wody :decayed: Ale to jak zapowietrzony był.

Ale mi chodzilo o to zeby zobaczyc czy jest cisnienie, w momencie kiedy zauwazy sie ze podnosi sie plyn to trzeba od razu zakrecic, daje to dowod ze jest cisnienie w ukladzie. Tak mi sie przynajmniej wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat. Cały czas zimne leci powietrze? U mnie już wieje ciepłem jeszcze przed tym jak wskazówka się podniesie na 51*C..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak mam na 60Stopniach to wieje zima !! Niewiem czy to przez termostat zdaje mi sie ze nagrzewnica jest zapchana ?? jak albo czym ja przetkac ??

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

Dzis jezdzilem po miescie i temperatura nieskoczyla wyzej jak na 70stopni

:slina::slina::slina::slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak mam na 60Stopniach to wieje zima !! Niewiem czy to przez termostat zdaje mi sie ze nagrzewnica jest zapchana ?? jak albo czym ja przetkac ??

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

Dzis jezdzilem po miescie i temperatura nieskoczyla wyzej jak na 70stopni

:slina::slina::slina::slina:

kolego termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. chciałbym się przyłączyć. Mam ADR 1,8, dwa tygodnie temu podczas jazdy temperatura poszła mi na 120- padła pompa, wymieniłem. Układ odpowietrzyłem, z przewodu z dziurką z nagrzewnicy woda prawie nie leci, a w aucie jest zimno. Jak dam gazu to coś tam chlupnie. Nagrzewnica była płukana. Mam pytanie czy w przewodach od pompy do nagrzewnicy mogło się nazbierać jakiegoś śmiecia. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu zaznaczony oring którego u mnie brakowało. Po założeniu auto grzeje bardzo ładnie. Brak tego uszczelnienia powodował brak ciśnienia w układzie i podczas odkręcania korka nie było słychać jak ciśnienia ucieka. Działa to najprawdopodobniej na zasadzie gdy ciśnienie jest zbyt duże zaworek podnosi się i powietrze ucieka brak tego uszczelnienia powodował ciągłe uciekanie powietrza i w moim przypadku brak obiegu płynu w nagrzewnicy.

images.jpg

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:09 ----------

Jak chlupie to znak ze w nagrzewnicy jest powietrze. Termostat działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...