Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chipowanie silnika AHU B5


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko i tak zależy od kondycji silnika... bo mozna pchac kupe kasy a i tak moze nic z tego nie wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem brata co mu ten gość robił to powiedział ze zwiększył mu moment obrotowy.. ale ja i tak zostaje przy 90KM i zbieram kase na B6.. a temat niech zostanie.. może się komuś jeszcze przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wielu Kolegów uważa, że to co drogie to lepsze.Też tak uważałem dopóki Kolega Ciahciah (pozdro) zrobił mi program.Wtedy zrozumiałem o co chodzi z dobrym programem (też miałem gotowca).Już wielu chłopaków z forum jest w stanie ogarnąć program i nie trzeba płacić kosmosu.Moje ahu po programie ok.112km i nie jest za mną czarno.Warte każdej złotówki.Mam sprawdzony na wylot samochód (aż żal sprzedać) , a różnica do b6 to nie 5tyś tylko z 10tyś i może 4latka (w moim przypadku).Jeśli ktoś mieszka blisko Damiana to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jestem zadowolony i nie narzekam,na pewno nie mam gotowca,fakt faktem to mam sporo koksu dolane,mi Mariusz powiedział jedno że to dość mocny program i nie mylił się,AWX seria ma wachania co do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam AHU i mody jakie wykonałem to

chip

usunięcie kata

wywalenie srodkowego tłumika

zaślepienie EGR

Bora 1.9 115km nie daje rady

golf V 1.9 105km takze niedomaga... chipa wgrał mi jakiś elektronik za 400 zł :decayed: napoczatku zasłona dymna ale po miesiącu przestał kopcic a z pompa i wtryskami nic nie ruszałem..

kombinowałem z wtryskami z silnika 2.5 tdi 5-cio cylindrowy z volvo v70 przestał kopcic ale też przestał jeżdzic.. także włozyłem standardowe.. czy ktos cos kombinował wcześniej? watpie auto sprowadzone z niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zwyczajnie lały te od 2,5...

jak by lały a turbina by była zdrowa ( tez takie sprawdzałem ) a moje turbo w miare zdrowe to jeszcze wiekszy był but ,tyle ze kopcił jak parowóz :wink:

chyba zartujesz:polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zwyczajnie lały te od 2,5...

jak by lały a turbina by była zdrowa ( tez takie sprawdzałem ) a moje turbo w miare zdrowe to jeszcze wiekszy był but ,tyle ze kopcił jak parowóz :wink:

chyba zartujesz:polew::polew::polew:

W tym momencie Kowi sie mylisz ostro.Lejace wtryski daja sporo mocy ja kiedys takie miałem od afn + turbo awx i chip.Wyjalem chipa ori sterownik i moc była ta sama około 140-145.Jak sie potem okazało 3 wtryski ostro lały.Po zmianie na dobre od razu 30 koni albo lepiej uciekło.

Speckom ma racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem lejace wtryski na strojeniu i tyle dały ze nie doszło do 140km nawet:wink: takze mozę i bez strojenia wam dają moc, ale wycisnac z nich nie dało sie nic

dostałem tylko informacje że mam kulejacy układ paliwowy, stąd słaby wynik

---------- Post dopisany at 11:39 ---------- Poprzedni post napisany at 11:18 ----------

tylko fakt faktem miałem wtedy seryjne turbo to i mniej powietrza = zbyt bogata mieszanka = sadza:thumbdown: wiec w sumie moze i macie racje jak pójdzie wiadro wachy przez te lejki i dmuchnie wiecej turbo niz seria to cos tam podskoczy, ale napewno kocioł za autem niesamowity:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem setup AFN + t.awx auto jezdziło pieknie-nie dymiło praktycznie doładowanie 1.3bara.Pewnego wieczoru przy dodaniu w pedzel silnik zgasł.Wypalilo dziure w tłoku wypalilo pierscien tłok spuchl zarysował cylinder.drugi słupek.Setup ten sam.Auto zakurwia pieknie.Wyjałem ecu wsadziłem ori i praktycznie nie ubyło mocy 200km/h łapał szybko na kołach 18!.I lały 2 wtryski 1 i 4 cyl.I na seryjnym ecu była zasłona czarna!! ale i moc dobra

Wsadziłem dobre wtryski wszystko znikneło wlacznie z moca.Na tym samym sofcie juz tak nie szedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cały silnik 2.5 TDI z volvo wyciągnięty przy 170 tys przebiegu.. założyłem ze sterującym i okropne lagi były.. praktycznie zero reakcji na gaz dopiero po chwili jechał.. myślicie ze to wina wtrysków ?? założone do A6 2.5 tdi sprawują się normalnie więc chyba nie ich wina... może ten soft jest jakis do d*py ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego co pamietam, jak jezdziłem autem po sofcie i dołożyłem wieksze wtryski to odczuwalnie poprawiła sie góra:wink: bez strojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika to 1J ?? przynajmniej tak volvo go oznaczyło. pompa wtryskowa identyczna jak w silniku AEL 2.5tdi w audi 100...

hm założę te wtryski jak myslicie czy zmiana softu coś da ??? jestem w trakcie zakładania turbo od afn moze wtedy sie to zgra co myslicie..???

---------- Post dopisany 22-02-2013 at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany 20-02-2013 at 21:54 ----------

mam numer tych wtrysków z 2.5 TDI z volvo silnik 1J

napiszę tak jak jest na wtrysku...

(znaczek bosch) GERMANY (znaczek VW i AUDI) 046 130 201F

2FH KBEL 58P 119 190Bar 769A

na samej końcówce wtrysku jest nr 502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co lipa z tymi wtryskami w AHU ??

---------- Post dopisany 26-02-2013 at 19:06 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2013 at 16:14 ----------

jeszcze jedno pytanie na szybko.. jutro przymierzam się wymieniać turbo w moim ahu z a4 afn.. ile znalazłem tematów tyle różnych opinii moje pytanie jest więc następujące CO TRZEBA WYMIENIĆ I ZROBIĆ ŻEBY TO ŚMIGAŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co lipa z tymi wtryskami w AHU ??

---------- Post dopisany 26-02-2013 at 19:06 ---------- Poprzedni post napisany 24-02-2013 at 16:14 ----------

jeszcze jedno pytanie na szybko.. jutro przymierzam się wymieniać turbo w moim ahu z a4 afn.. ile znalazłem tematów tyle różnych opinii moje pytanie jest więc następujące CO TRZEBA WYMIENIĆ I ZROBIĆ ŻEBY TO ŚMIGAŁO

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ahu-wymiana-turbiny-ahu-awx-afn-ahh-brd-18854/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie tak jeździ;/ a który 2.5 miał wtryski które w 1.9 dobrze by się sprawdziły ?? słyszałem o takowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...