Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRAK MOCY Turbina - Zawiesza się......


Chris86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy moim samochodzie gdy jadę normalnie (zimny silnik) turbina zawiesza się, dopiero po ponownym odpaleniu idzie normalnie.

Problem ten powstaje często gdy jadę z pracy (do domu mam 25 km), rano nigdy mi się nie zawiesiła.

Byłem tydzień temu u mechanika, wyczyścił turbo, rozruszał łopatki. Samochód chodził dobrze 4,5 dni.

Później stał w garażu 3 dni, znów to samo rano dobrze, ale po pracy już dziś się zawiesiła ponownie.

Spotkaliście się z podobną sytuacja, proszę o informacje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, ale jak wyczyscił? rozkręcał geometrie spalin? czy tylko sztangą rozruszał? Po rozebraniu i dokładnym wyczyszczeniu niema szans na ponowne zapieczenie w tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi że dokładnie wyczyścił i rozruszał łopatki.

Wolno też nie jeżdżę, wstawię niekiedy powyżej 3 tys.

Najlepsze że samochód już drugi raz był u mechanika.

Śmiech na sali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi że dokładnie wyczyścił i rozruszał łopatki.

Wolno też nie jeżdżę, wstawię niekiedy powyżej 3 tys.

Najlepsze że samochód już drugi raz był u mechanika.

Śmiech na sali....

Śmiech na sali to z tego mechanika.

Gdyby turbina była wyczyszczona w prawidłowy sposób nie było by teraz problemów.

A tak poza tym to należałoby zrobić komplet logów w celu wyeliminowania innych możliwych przyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam identyczny problem po czyszczeniu turbiny.nie moge dojsc do tego co sie dzieje.mam podmieniony n 75 na n18.niby tak mozna ale jutro zaloze n75.n18 tez wymienilem.pare dni jezdzi i znow to samo.ochu......ec mozna.wezyki nowe.tak od polowy grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zapiąć VAGa i zrobić diagnostykę,logi statyczne i dynamiczne i wtedy dalej decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam identyczny problem po czyszczeniu turbiny.nie moge dojsc do tego co sie dzieje.mam podmieniony n 75 na n18.niby tak mozna ale jutro zaloze n75.n18 tez wymienilem.pare dni jezdzi i znow to samo.ochu......ec mozna.wezyki nowe.tak od polowy grudnia.

Kolego gdyby ci się udało daj info w czym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim samochodzie gdy jadę normalnie (zimny silnik) turbina zawiesza się, dopiero po ponownym odpaleniu idzie normalnie. Problem ten powstaje często gdy jadę z pracy (do domu mam 25 km), rano nigdy mi się nie zawiesiła.

Byłem tydzień temu u mechanika, wyczyścił turbo, rozruszał łopatki. Samochód chodził dobrze 4,5 dni.

Później stał w garażu 3 dni, znów to samo rano dobrze, ale po pracy już dziś się zawiesiła ponownie.

Spotkaliście się z podobną sytuacja, proszę o informacje

Na początek należałoby wyjaśnić w jakiej pozycji się zawiesza : nie pompuje wcale od momentu ruszenia czy przeładowuje i serwuje tryb awaryjny ?

Wyjaśnienie może być błahe i całkiem możliwe w obecnych warunkach - w garażu (nie wiem czy ocieplanym czy nie) nie przymarza ani sztanga ani N75 więc podczas jazdy do pracy wszystko działa sprawnie a po pracy (auto pewnie stoi pod chmurką na mrozie) zanim przymarznięta sztanga lub N75 poprawnie zareagują to masz efekt jaki opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zapiąć VAGa i zrobić diagnostykę,logi statyczne i dynamiczne i wtedy dalej decyzje.

dokladnie, bez tego to wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim samochodzie gdy jadę normalnie (zimny silnik) turbina zawiesza się, dopiero po ponownym odpaleniu idzie normalnie. Problem ten powstaje często gdy jadę z pracy (do domu mam 25 km), rano nigdy mi się nie zawiesiła.

Byłem tydzień temu u mechanika, wyczyścił turbo, rozruszał łopatki. Samochód chodził dobrze 4,5 dni.

Później stał w garażu 3 dni, znów to samo rano dobrze, ale po pracy już dziś się zawiesiła ponownie.

Spotkaliście się z podobną sytuacja, proszę o informacje

Na początek należałoby wyjaśnić w jakiej pozycji się zawiesza : nie pompuje wcale od momentu ruszenia czy przeładowuje i serwuje tryb awaryjny ?

Wyjaśnienie może być błahe i całkiem możliwe w obecnych warunkach - w garażu (nie wiem czy ocieplanym czy nie) nie przymarza ani sztanga ani N75 więc podczas jazdy do pracy wszystko działa sprawnie a po pracy (auto pewnie stoi pod chmurką na mrozie) zanim przymarznięta sztanga lub N75 poprawnie zareagują to masz efekt jaki opisujesz.

Przeważnie po przejechaniu ok. 2 km łapie zawieche, po ponownym odpaleniu idzie dobrze.

Dziś jak jechałem z pracy turbinka działała ok, jednak samochód dziś stał 6 godz po chmurką

W ciągu tygodnia troszkę dłużej stoi.

Gdy dzwoniłem do mechanika dziś, dowiedziałem się ze nie rozkręcał dokładnie turbiny.

Wyczyścił turbo pewnie z leksza, rozruszał troszkę łopatki i miał nadzieje że będzie dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj ten temat: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

Laptop z vag-iem, ktoś do pomocy i zrób logi o których mowa w wyżej wymienionym temacie. Później wrzuć je w odpowiedniej formie na forum. Odczytaj też zapisane błędy w sterowniku silnika. Tędy wiedzie najkrótsza droga do rozwiązania Twojego problemu. Jak sam nie poradzisz sobie z vagiem (choć nie jest to trudna zabawa - wiem po sobie), to zapytaj w spotach z Twojego regionu - ktoś na pewno Ci pomoże. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pol;ecan po prostu nie pałowac auta na zimnym. to nie bedzie takich problemów

Kolego kto tu mówi o katowaniu turbinki przy zimnym silniku, normalna jazda człowieku.

Jedz dalej 50/h zobaczymy jak długo ci pochodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś pomoże z logami ?

Załóż nowy wątek, na pewno ci pomogą.

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 19:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ----------

Dziś samochodem jechałem, odpukać wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...