Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 4.07.2021 o 15:29, Dev napisał:

To zależy od kondycji silnika 

Jeśli silnik bierze olej 0,5 l na 1000km  i na hamowni pokazuje 179 KM na 177 KM fabryczne to jest w dobrej kondycji?

Edytowane przez Berserker

Opublikowano
2 godziny temu, Berserker napisał:

Jeśli silnik bierze olej 0,5 l na 1000km  i na hamowni pokazuje 179 KM na 177 KM fabryczne to jest w dobrej kondycji?

Silniki CR nie zużywają prawie w ogóle oleju. Szukaj przyczyny. 

Zakładając, że wymieniasz olej co 15 kkm, musisz przy takim ogromnym zużyciu, od wymiany do wymiany, dolać 7,5 l. To nie jest normalne.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Pierwszy właściciel wymieniał co 30 tyś. 

 

Edytowane przez Berserker
usunięcie posta

Opublikowano
8 godzin temu, Berserker napisał:

Pierwszy właściciel wymieniał co 30 tyś. 

 

To od wymiany do wymiany 15 l dolewał? Czyli zrobił sam dwie wymiany dolewając po 0,5 l.

Opublikowano
18 minut temu, Muskel1 napisał:

Czyli zrobił sam dwie wymiany dolewając po 0,5 l.

Chociaż Ty tak nie pisz bo niektórzy jak dolewają to mówią "po co wymieniać jak tyle dolewam". :wink:

Opublikowano
2 minuty temu, pelonek1 napisał:

Chociaż Ty tak nie pisz bo niektórzy jak dolewają to mówią "po co wymieniać jak tyle dolewam". :wink:

To nie miała być instrukcja :wink:

Konieczność wymiany oleju oczywiście nie podlega dyskusji. 

Opublikowano
Teraz, Muskel1 napisał:

To nie miała być instrukcja :wink:

Konieczność wymiany oleju oczywiście nie podlega dyskusji. 

Wiem, tylko sam wiesz, przeczyta to jeden z drugim i albo napiszą że na A4 klub piszą głupoty albo nie będą wymieniać bo po co skoro przy dolewkach to wymiana robi się automatycznie.

 

Opublikowano
11 minut temu, pelonek1 napisał:

Wiem, tylko sam wiesz, przeczyta to jeden z drugim i albo napiszą że na A4 klub piszą głupoty albo nie będą wymieniać bo po co skoro przy dolewkach to wymiana robi się automatycznie.

 

Nie wykluczone:grin:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam wszystkich. U mnie 2.0 TDI 2.0 CJCB 2011ro, przebieg 300 tysięcy, seria 136km 320 nm .Pomiar wykazał 137km i 363 nm.Po programie 177 km i 438 nm .Jak oceniacie  bezpieczne wartości ? ,Dodaje  wykres z hamowni. Pozdrawiam serdecznie Seba.

20240320_184048.jpg

Edytowane przez sebi17577

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Cześć 

Mam caga po sofcie na 180/400 . Zaczęła dwumasa bujać dlatego zdecydowałem się na nowy komplet sprzęgła caha Sachs + zamach i dokupiłem docisk Sachs performance . + Ic 3,0 TDI + muszę jeszcze dokupić turbo caha . Pytanie czy docisk performance na nowej tarczy Ori da radę okolice 450/480 niuta czy obijać tarcze? 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Zastanawiam się, czy zwiększenie mocy musi być okupione innymi problemami? Czy samochód po chip tuningu nie może działać jak fabryka go stworzyła?

U mnie (2.0 tdi s-tronic allroad 2015 r., fabrycznie 190KM) po podniesieniu mocy do ok. 210KM, pojawił się problem z częstym wypalaniem DPF (co 100-150 km przy jeździe głównie poza miastem), a ponadto przestał działać start-stop (nie gaśnie silnik wtedy kiedy normalnie się wyłączał). Nikt, włącznie z tunerem, nie potrafi zaproponować konkretnego działania naprawczego, jedynie ogólne przebąkiwanie na temat tysiąca możliwych przyczyn, np. słaby akumulator, lejące wtryski, a nawet DPF do wymiany (przy czym był on zaraz po tuningu czyszczony na profesjonalnym stanowisku i uzyskał dobrą ocenę po czyszczeniu). Razem z tuningiem było robione wyprogramowanie AdBlue, co dodatkowo komplikuje sprawę.

Tuning, razem z niewielkim podniesieniem mocy i momentu, miał dać obniżkę zużycia paliwa, ale jest raczej wręcz przeciwnie. 

Myślę, że po tym doświadczeniu jest to mój ostatni tuning w życiu.

Opublikowano

Chłodnica EGR zapchana. Znany problem w CNHA. Niedziałający start/stop jest skutkiem częstego wypalania. Podczas przeprowadzanej regeneracji DPF silnik nie może zostać wyłączony przez s/s dlatego jest on nieaktywny.

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.