Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning 2.0TDI CR


jaguś

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie kogoś z okolic Lublina polecić ? Miał ktoś jakieś doświadczenia z fabryką mocy ?? jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem po chipie 2.0 tdi cr 120KM jestem samołukiem i zacząłem przygodę z chipowaniem na własnym aucie wszystko chodzi gra jak marzenie ale mam jeden mankament przy ciągnięciu auta na biegach przy około 4,5tys obr zapala się kontrolka od świec żarowych i auto przestaje przyspieszać, tryb awaryjny. Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu problem znika. Pod vagiem pojawia się taki błąd

5172- Rozporządzenie ciśnienia doładowania

P0234 00 [232] Granica przekroczona

Może ktoś jest w temacie, i jest w stanie dać jakąś wskazówkę ?

Pozdrawiam Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po majówce chce się umówić do Turboelity i uzyskać lekką poprawę mocy, potrzebuje ok 40 koni więcej, nie zależy mi na żyłowaniu na maxa tej jednostki, tylko by nabrał trochę więcej lekkości ;) Co proponujecie? moc ok 170KM czy lepiej ok 160KM? I czy ten tuner jest faktycznie dobry? :)

****

Soft już wrzucony. Wynik 184Hp i niecałe 380Nm.

Turboelita sprawdzona i godna polecenia, Pan Robert ma odpowiednią wiedzę i zna się na rzeczy. Auto stroiliśmy trzykrotnie, "pod zamówienie klienta" :) Przy drugim hamowaniu wyszło 185,7Hp i 393Nm/2300pm ale zdecydowałem zmniejszyć moment i przenieść go nieco wyżej, Pan Robert bez problemu to ogarnął i ostatecznie zrobiliśmy 377Nm/2750pm :) będzie lżej dla sprzęgła sądzę :) Poza tym przy 393Nm temp spalin zbyt szybko rosła i przy dłuższym katowaniu DPF dostawałby po garach...

Moim zamiarem było zwiększyć bezpiecznie moc, by głównie wyprzedzanie było łatwiejsze i cel został osiągnięty, na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z usług i godnie polecę tego człowieka wszystkim zainteresowanym :)

11011964_875217919191194_612470995778760

Edytowane przez the_beast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po majówce chce się umówić do Turboelity i uzyskać lekką poprawę mocy, potrzebuje ok 40 koni więcej, nie zależy mi na żyłowaniu na maxa tej jednostki, tylko by nabrał trochę więcej lekkości ;) Co proponujecie? moc ok 170KM czy lepiej ok 160KM? I czy ten tuner jest faktycznie dobry? :)

****

Soft już wrzucony. Wynik 184Hp i niecałe 380Nm.

Turboelita sprawdzona i godna polecenia, Pan Robert ma odpowiednią wiedzę i zna się na rzeczy. Auto stroiliśmy trzykrotnie, "pod zamówienie klienta" :) Przy drugim hamowaniu wyszło 185,7Hp i 393Nm/2300pm ale zdecydowałem zmniejszyć moment i przenieść go nieco wyżej, Pan Robert bez problemu to ogarnął i ostatecznie zrobiliśmy 377Nm/2750pm :) będzie lżej dla sprzęgła sądzę :) Poza tym przy 393Nm temp spalin zbyt szybko rosła i przy dłuższym katowaniu DPF dostawałby po garach...

Moim zamiarem było zwiększyć bezpiecznie moc, by głównie wyprzedzanie było łatwiejsze i cel został osiągnięty, na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z usług i godnie polecę tego człowieka wszystkim zainteresowanym :)

11011964_875217919191194_612470995778760

Ile Cię kosztowała taka przyjemność jeśli można zapytać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem po chipie 2.0 tdi cr 120KM jestem samołukiem i zacząłem przygodę z chipowaniem na własnym aucie wszystko chodzi gra jak marzenie ale mam jeden mankament przy ciągnięciu auta na biegach przy około 4,5tys obr zapala się kontrolka od świec żarowych i auto przestaje przyspieszać, tryb awaryjny. Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu problem znika. Pod vagiem pojawia się taki błąd

5172- Rozporządzenie ciśnienia doładowania

P0234 00 [232] Granica przekroczona

Może ktoś jest w temacie, i jest w stanie dać jakąś wskazówkę ?

Pozdrawiam Dominik

za duża temperatura spalin i czujnik przed dpf wywala błąd by nie spalić wydechu , za duża dawka lub za mocny program zrobiłeś

turboelita.pl na stronce masz wszystko ;)

Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie? Sprawdź najpierw jakie masz EDC17CPXX bo z tego co widze to robi tylko CP04/14/20 czyli przedlifty. Więc sprzęt d*py nie urywa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest grupowe chipowanie u aligatora w katowicach?


czy jest grupowe chipowanie u aligatora w katowicach?

zmieniam na audi a4 b8 2.o tdi 143 kucyki i chce chipowac


mialem w moim niezniszczalnym 1.9 tdi 130 i wgralem program (bez hamowni)bylo super ,ale teraz wole specjaliste z hamownia ,szukam okolice katowic ,czy mozecie mi kogos polecic


mam tez obawy do 2.0 tdi podobno to lipa mozecie cos doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie? Sprawdź najpierw jakie masz EDC17CPXX bo z tego co widze to robi tylko CP04/14/20 czyli przedlifty. Więc sprzęt d*py nie urywa,

odgrzewam kotleta, w dobrej wierze. X17 robi nowe, a nawet najnowsze sterowniki. Większość zrobi po obd (w opcji połaczenia on-line). Jeżeli nie to boot-mode na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie? Sprawdź najpierw jakie masz EDC17CPXX bo z tego co widze to robi tylko CP04/14/20 czyli przedlifty. Więc sprzęt d*py nie urywa,

odgrzewam kotleta, w dobrej wierze. X17 robi nowe, a nawet najnowsze sterowniki. Większość zrobi po obd (w opcji połaczenia on-line). Jeżeli nie to boot-mode na stole.

o.o Próbowałem tym X17, ale nie łączy się z online :(

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie procesory po boocie czyta? wiesz już jaki masz CP u siebie? NA liście nie ma Twojego motoru więc nie będzie czytać. Napisz do supportu, jak firma OK to odrazu odpiszą.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie? Sprawdź najpierw jakie masz EDC17CPXX bo z tego co widze to robi tylko CP04/14/20 czyli przedlifty. Więc sprzęt d*py nie urywa,

odgrzewam kotleta, w dobrej wierze. X17 robi nowe, a nawet najnowsze sterowniki. Większość zrobi po obd (w opcji połaczenia on-line). Jeżeli nie to boot-mode na stole.

o.o Próbowałem tym X17, ale nie łączy się z online :(

Masz oryginał Magpro z aktywną subskrypcją?

To że nie ma w wykazie danego silnika nie znaczy że się nie da, wybór w opcjach sprzętu jest również w formie "zaawansowanej", można dokładnie dobrać formę odczytu do konkretnego procesora (odczyty boot mode)

W opcji z CJCA siedzi prawdopodobnie EDC17C46, który to Magpro (X17) robi po złaczu bez najmniejszego problemu. Warunek, legalny aktywny sprzęt.

Piszę z autopsji, korzystam z tego sprzętu już jakiś czas.

Edytowane przez sbstg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginał Magpro z aktywną subskrypcją?

Tak. Kolega ma. Ale nie zna hasła i loginu do konta bo coś zawalili przy rejestracji. Musi napisać do supportu

To że nie ma w wykazie danego silnika nie znaczy że się nie da, wybór w opcjach sprzętu jest również w formie "zaawansowanej", można dokładnie dobrać formę odczytu do konkretnego procesora (odczyty boot mode)

W opcji z CJCA siedzi prawdopodobnie EDC17C46, który to Magpro (X17) robi po złaczu bez najmniejszego problemu. Warunek, legalny aktywny sprzęt.

Jeszcze raz to obadam.

Edytowane przez SenseiAdik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginał Magpro z aktywną subskrypcją?

Tak. Kolega ma. Ale nie zna hasła i loginu do konta bo coś zawalili przy rejestracji. Musi napisać do supportu

To że nie ma w wykazie danego silnika nie znaczy że się nie da, wybór w opcjach sprzętu jest również w formie "zaawansowanej", można dokładnie dobrać formę odczytu do konkretnego procesora (odczyty boot mode)

W opcji z CJCA siedzi prawdopodobnie EDC17C46, który to Magpro (X17) robi po złaczu bez najmniejszego problemu. Warunek, legalny aktywny sprzęt.

Jeszcze raz to obadam.

bez loginu i hasła nie sciągnie się oprogramowania i i nie uaktywni sprzętu. Niech napisze, na 100% rozwiążą jego problemy. Support Magpro jest bardzo dobry. Poza tym jest przedstawiciel w PL, z którym można dużo spraw załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X17 to dobry programator ...17-stki grupy vag robi bez problemu ....magowie jako pierwsi przetarli szlaki ,jeśli chodzi o bmw serii f ....miałem okazję przetestować tuż po wyjściu nowej aktualizacji w grudniu , nie ma najmniejszych problemów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2015 o 23:48, Mc-fly napisał:

Możecie kogoś z okolic Lublina polecić ? Miał ktoś jakieś doświadczenia z fabryką mocy ?? jakieś opinie ?

W lubelskim śmiało możesz jechać do   https://www.facebook.com/SOFT.MOD.Performance.Lublin/ ( 1000% zadowolenia i zadowalające koszty).

Edytowane przez Galetto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów ma jakąś opinie o tunerze z Brodnicy?

Robilem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...