Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycięcie Katalizatora??


Adamusneo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie dotyczy posunięcia się do ruchu wycięcia katalizatora, czy można w 2.0 TDI BRE ?? czy można spodziewać się jakiś skutków negatywnych po wycięciu czy raczej pozytywnych?? i gdzie można sprzedać taki katalizator najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywny może być taki, że mniej przeszkód na drodze spalin tym lepiej dla silnika i jego mocy. To tak ogólnie. Negatwyne? no cóż bez powodu katalizatora nie montowali. Po drugie, może się odezwać jakiś błąd, nie wiem jak to jest w nowszych autach ale może coś być.

Kolejna rzecz.... jak zaczną (a już niedługo zaczną) się czepiać na stacjach kontroli pojazdów to się zrobi wesoło wszelkim wycinaczom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kata przed sonda lambda to nie wycinaj bo bedzie nie równo chodziła albo wogóle jej nieodpalisz. Ja wywaliłem i żałuje,nic to nie dało. Masz młody samochód i szkoda psuc efektu i dzwieku wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają powycinane w swoich TDI i są plusy takie że auto lepiej się wkręca i jest żywsze, dźwięk na postoju jest miły dla ucha, sąde będzie widać najprawdopodobniej tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywny może być taki, że mniej przeszkód na drodze spalin tym lepiej dla silnika i jego mocy. To tak ogólnie. Negatwyne? no cóż bez powodu katalizatora nie montowali. Po drugie, może się odezwać jakiś błąd, nie wiem jak to jest w nowszych autach ale może coś być.

Kolejna rzecz.... jak zaczną (a już niedługo zaczną) się czepiać na stacjach kontroli pojazdów to się zrobi wesoło wszelkim wycinaczom....[/quote

co do czepiania się...byłem świadkiem pewnej sytuacji w Niemczech. Otóż w stacji kontroli pojazdów pojawił się 16-letni VW Polo. Samochód został podniesiony i zaczęła się kontrola...kontroler zaczął coś dłubać w podłodze gdzie była rdza, potem wziął 20 centymetrowy śrubokręt i przebił podłogę na wylot i powiedział Total Schrott. W Polsce poszedłby ten VW jak idealna czarna perła z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie katalizatora to idiotyzm, nie po to fabryka go montuje żeby Polak wyciął, bo mu się silnik lepiej na obroty wkręci. A że truje środowisko, wszystkich wokoło i wk...ia tym smrodem jadacych za nim to już nieistotne, tego tematu nie ma, ważne tylko że głośniej gwiżdże turbo i silnik lekko lepiej wchodzi na obroty. Wjedź kiedyś jeden z drugim na hamownię i zobaczcie jakie to są śmieszne przyrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x tdi mialem 3x kat wycinalem :)

auto duzo bardziej dynamiczne, takie mam osobiste odczucia, nie wchodze w polemike co komu i jak, pisze o sobie z doswiadczenia trzykrotnego, nie jednorazowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo wyciąłem kata w b5 a,9tdi afn 110 - różnica odczuwalna ale dopiero po chipie tak naprawdę będzie się czuło konkretniejszy przyrost mocy. Poza tym po wycięciu kata w 1,9tdi spaliny mieszczą się w normach i nawet na stacjach diagnostycznych Ci nic nie powiedzą (o ile masz zdrowy okaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy problem z katem i dpfem jest taki że nowy jest drogi a koszt wycięcia śmieszny. Nasze autka mają po 200tys i więcej do tego paliwo do bani kat się przypycha i to mocno. Ja też wolał bym wymienić dpfa na nowego ale koszt ponad 4000zł mnie rozśmiesza. Może producenci aut kiedyś dojdą do wniosku że warto obniżyć cenę wtedy i zbyt będzie większy i środowisko czystsze <lol> Na dzień dzisiejszy dpf out :)

Tak na marginesie mam wywalonego dpfa pojechałem do znajomego diagnosty i zrobił mi zadymienie spalin program na 195KM i 400Nm i spokojnie się zmieścił w normie wiec nie mają się czego czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta bez kata beda sie miesciły w normach , ponieważ badaja spaliny na wolnych obrotach bez pałowania na wyższych ...(jak sie myle to prosze o poprawke)

co do kata...wywalaj.wycinałem w kadecie kiedys, wyciełem w astrze z sonda , i wywalilem a afn i same pozytywy ..a środowisko? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta bez kata beda sie miesciły w normach , ponieważ badaja spaliny na wolnych obrotach bez pałowania na wyższych ...(jak sie myle to prosze o poprawke)

co do kata...wywalaj.wycinałem w kadecie kiedys, wyciełem w astrze z sonda , i wywalilem a afn i same pozytywy ..a środowisko? :facepalm:

Bzdura, emisja spalin będzie zawyżona, na wysokich obrotach w dieslu bada się dymienie. Co do reszty to nawet nie skomentuję, polactwo i dziadostwo czystej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sonde bedzie widac.

Sonda??!! W TDIkach?? Od kiedy??!!

---------- Post dopisany at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany at 22:06 ----------

Wycinanie katalizatora to idiotyzm, nie po to fabryka go montuje żeby Polak wyciął, bo mu się silnik lepiej na obroty wkręci. A że truje środowisko, wszystkich wokoło i wk...ia tym smrodem jadacych za nim to już nieistotne, tego tematu nie ma, ważne tylko że głośniej gwiżdże turbo i silnik lekko lepiej wchodzi na obroty. Wjedź kiedyś jeden z drugim na hamownię i zobaczcie jakie to są śmieszne przyrosty.

dobra dobra nie męcz buły kolego:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...