Skocz do zawartości
IGNOROWANY

odszkodowanie za bol i cierpienie i uszczerbek na zdrowiu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie mam pytanko? ile dostaliscie kasy z tytulu odszkodowan za bol i cierpienie po kolizji czy waypadku ,pytam z ciekawosci bo ostatnio mielismy dzwona, z dziewczyna i dzieciakiem i niestety troche oberwali dziewczyna sie leczy nadal rehabilitacje ,zastrzyki itd.a dzieciak nawet ok dobry fotelik spelnil swoja funkcje ,i poprostu jak juz place to przeklete i go...o warte oc z mtu to interesuje mnie ile mozna z nich wyciagnac ,zajmuje sie tym firma zajmujaca sie takimi sprawami , i chce miec pewnosc ze sprawili sie w swojej funkcji ,i wydostali od nich tyle ile sie nalezalo ,

Prosze napisac jakie szkody/obrazenia -ile wyplacili

i ile czasu to trwalo

i dodam cos od siebie na temat mtu i ich oc+nnw+assistance jest gowno warte z laweta pol godziny przez telefon z jakims cepem walczylem ,az przyslali lawete ale auta zastepczego nie dostalem chociarz mialem najwyzsze pakiety wykupione ,i nalezalo mi sie a to dlatego ze zapomnialem wplacicic drugiej z czterech rat za ubezpieczenia obsuwa jakies 3 tygodnie ,juz im wyslalem pismo zeby nie przedluzali oc z powodu ich taniego cwaniactwa i chamskiego postepowania w razie szkody.pozdro i czekam na odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest sprawcą? Z jakiej polisy to zgłosiłeś? Bo raczej nie ze swojego OC. Jak już to z NNW. A jak z NNW to nie licz na jakieś zawrotne sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem sprawca i z mojego oc biora pasazerowie czyli dziewczyna i dzieciak nie jestesmy oficjalnie spokrewnieni ,a z mojego nnw to musialbym ledwo co z zyciem ujsc zeby cos dostac ja dla siebie nawet nie chce walczyc chociarz tez cierpie troche ,co nie zmienia faktu ze mtu ma chamskie zagrywki jakby nie patrzec mialem oplacone skladki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, jesli byłeś winny - możesz domagać się odszkodowania jedynie z tytułu NNW które zazwyczaj jest na około 12.000 pln. W realu idziesz po leczeniu na komisję lekarską która orzeka uszczerbek na zdrowiu , np. 5% i dostajesz jakieś 7 stówek.

Co innego gdybyś był poszkodowanym ponieważ Ktoś w Ciebie przywali, wtedy ciągniesz odszkodowanie zdrowotne z Jego OC.

I nie wypowiadam się ponieważ "tak słyszałem", miałem taką przygodę - Gościu we mnie wpakował - w sumie z Jego OC wpadło mi 15.000 a z mojego NNW 700 .

chory byłem fest :pleasantry:

Reasumując : z samego NNW w przypadku Twojej winy guzik dostaniesz , tak samo jak Twoi Pasażerowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kazda szkoda jest inna, inny uszczernek na zdrowiu itp, to ze komus za to samo wyplaca tyle i tyle to nie znaczy ze Ty tyle dostaniesz

---------- Post dopisany at 23:27 ---------- Poprzedni post napisany at 23:27 ----------

a tak z ciekawosci, ile ta firma bierze 20 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25% :facepalm: ale mniejsza z tym jak pisalem wyzej dla siebie nie walcze bo to nnw gowno warte ,kupilem jakbym kiedys wyrznal tak ze mnie nie poskladaja a zapierda...c lubie wiec oczywiste :grin:,a chodzi mi o pasazerow z mojego auta ze moga ciagnac z mojego oc pojazdu jako poszkodowani pasazerowie ,ze ja nie moge z mojego oc to wiem wiadome :kox:a niestety jak rabnalem nie bylo wolno i 80 mialem na blacie jak sypnalem bokiem ,wlasnie skladam furacza nowa kasta bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy był sprawcą kolizji w której ucierpiała pasażerka jadąca z nim. Nie miał NW tylko samo OC (MTU). Poszkodowana dostała odszkodowanie z jego OC. Coś tam z kręgami miała i też zgłosiła się do firmy pomagającej w odszkodowaniach. Dostała ok 3tys zł, ale ponoć sprawa jeszcze nie jest zamknięta. Oczywiście bez ściemniana, 3 dni w szpitalu na obserwacji leżała. Aha i byli spokrewnieni - matka - syn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy był sprawcą kolizji w której ucierpiała pasażerka jadąca z nim. Nie miał NW tylko samo OC (MTU). Poszkodowana dostała odszkodowanie z jego OC. Coś tam z kręgami miała i też zgłosiła się do firmy pomagającej w odszkodowaniach. Dostała ok 3tys zł, ale ponoć sprawa jeszcze nie jest zamknięta. Oczywiście bez ściemniana, 3 dni w szpitalu na obserwacji leżała. Aha i byli spokrewnieni - matka - syn.

i o to wlasnie mi chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze wiekszosc nnw okresla jaki musi byc najmniejszy uszczerbek na zdrowiu czyli gra nie warta swieczki mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze wiekszosc nnw okresla jaki musi byc najmniejszy uszczerbek na zdrowiu czyli gra nie warta swieczki mi sie wydaje

Źle Ci się wydaje :wink: wystarczy iść do dobrego lekarza $$$$:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NNW sprawcy jest minimum 2tys

Możesz to jakoś rozwinąć? Bo bardzo mnie zaciekawiło. Dlaczego jest minimum 2 tys. Skąd masz takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NNW sprawcy jest minimum 2tys

Możesz to jakoś rozwinąć? Bo bardzo mnie zaciekawiło. Dlaczego jest minimum 2 tys. Skąd masz takie informacje?

Kilku moich znajomych korzystało z oc sprawcy, przeważnie za urazy np. szyi jest 2-3,5tys odszkodowania, ale tak jak mówię trzeba iść do dobrego lekarza, wszystkie dokumenty od lekarza wysyłasz do ubezpieczyciela sprawcy i czekasz na ich odpowiedz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci doradził ubezpieczenie w MTU to po 1. Po 2 teraz będziesz się bujać bo to dziadoska firma jak cholera. Po 3 zbieraj dokumentacje medyczną,po 4 znajdz sobie firmę co wyciąga odszkodowania jeżeli twoja kobieta jest poważnie ranna+ dzieciak dobre pieniądze można wyciągać. Zbieraj faktury za leczenie, np kupno leków, kula, gorset itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci doradził ubezpieczenie w MTU to po 1. Po 2 teraz będziesz się bujać bo to dziadoska firma jak cholera. Po 3 zbieraj dokumentacje medyczną,po 4 znajdz sobie firmę co wyciąga odszkodowania jeżeli twoja kobieta jest poważnie ranna+ dzieciak dobre pieniądze można wyciągać. Zbieraj faktury za leczenie, np kupno leków, kula, gorset itp

tak robie, a mtu juz mojej kasy nie bedzie mialo wole przeplacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NNW sprawcy jest minimum 2tys

bzdury. Srednie NNW to około 12.000 pln więc żeby dostać 2000 złotych - Komisja Lekarska musiałaby orzec minimum 20 % uszczerbek na zdrowiu czyli musiałbyś praktycznie zostać kaleką :doh:

Z OC Sprawcy przysługuje minimum 1500-2000 za sam udział w wypadku ale trzeba wiedzieć co robić :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25% :facepalm: ale mniejsza z tym jak pisalem wyzej dla siebie nie walcze bo to nnw gowno warte ,kupilem jakbym kiedys wyrznal tak ze mnie nie poskladaja a zapierda...c lubie wiec oczywiste :grin:,a chodzi mi o pasazerow z mojego auta ze moga ciagnac z mojego oc pojazdu jako poszkodowani pasazerowie ,ze ja nie moge z mojego oc to wiem wiadome :kox:a niestety jak rabnalem nie bylo wolno i 80 mialem na blacie jak sypnalem bokiem ,wlasnie skladam furacza nowa kasta bedzie

Netto, czy brutto?

Miałem wypadek nie z mojej winy i po rozmowie na forum, jakiś typek z firmy ubezpieczeniowej się do mnie odezwał.

Powiedział, że biorą 25% netto :D czyli realnie 50%... Podziękowałem typowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NNW sprawcy jest minimum 2tys

bzdury. Srednie NNW to około 12.000 pln więc żeby dostać 2000 złotych - Komisja Lekarska musiałaby orzec minimum 20 % uszczerbek na zdrowiu czyli musiałbyś praktycznie zostać kaleką :doh:

Z OC Sprawcy przysługuje minimum 1500-2000 za sam udział w wypadku ale trzeba wiedzieć co robić :whistling:

Najpierw piszesz, że 2tys to bzdura, a za chwile napisałeś, że minimum można dostać 1,5-2tys:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NNW sprawcy jest minimum 2tys

bzdury. Srednie NNW to około 12.000 pln więc żeby dostać 2000 złotych - Komisja Lekarska musiałaby orzec minimum 20 % uszczerbek na zdrowiu czyli musiałbyś praktycznie zostać kaleką :doh:

Z OC Sprawcy przysługuje minimum 1500-2000 za sam udział w wypadku ale trzeba wiedzieć co robić :whistling:

Najpierw piszesz, że 2tys to bzdura, a za chwile napisałeś, że minimum można dostać 1,5-2tys:facepalm:

Kolego audiomaniak to Ty nie odróżniasz OC sprawcy od NNW piszesz głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NNW sprawcy jest minimum 2tys

bzdury. Srednie NNW to około 12.000 pln więc żeby dostać 2000 złotych - Komisja Lekarska musiałaby orzec minimum 20 % uszczerbek na zdrowiu czyli musiałbyś praktycznie zostać kaleką :doh:

Z OC Sprawcy przysługuje minimum 1500-2000 za sam udział w wypadku ale trzeba wiedzieć co robić :whistling:

Najpierw piszesz, że 2tys to bzdura, a za chwile napisałeś, że minimum można dostać 1,5-2tys:facepalm:

Kolego audiomaniak to Ty nie odróżniasz OC sprawcy od NNW piszesz głupoty.

Może i napisałem przez pomyłkę nnw sprawcy, chodziło o oc sprawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...