Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w poniedziałek odebrałem nówkę Krossa Level A7, jutro wrzucę do niego zwijane oponki Continental Race King 26x2,0 i w sobotę może machnę 50km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek odebrałem nówkę Krossa Level A7, jutro wrzucę do niego zwijane oponki Continental Race King 26x2,0 i w sobotę może machnę 50km :)

Ale przecież to góral ... w górkach tyle pykniesz jednego dnia??? Na szosie to rozumiem tylko po co ci wówczas góral - poza tym przekonałem się że po zmroku (a dzień już się krótki zrobił) bez mega oświetlenia nie ma co jeździć, chyba że przy miejskim świetle ale wówczas górki i lasy odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie opony Schwalbe 26x2,1 jednak pozostają na swoim miejscu. Moja trasa dzieli się na 7 km dojazd asfaltem, a później ponad 30 km po lesie w lekko pagórkowatym terenie. 50 km myknę w jeden dzień bez problemu.

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 19:50 ---------- Poprzedni post napisany 11-10-2013 at 07:09 ----------

Witajcie,

Czy możecie polecić mi jakieś dobre i niedrogie siodełko do mojego roweru? W moim Levelu A7 fabrycznie założono Selle Royal Seta i po przejechaniu 30km nie mogę dojść do siebie bo tak mnie boli dupsko. Na nowe siodełko mogę przeznaczyć do 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek odebrałem nówkę Krossa Level A7, jutro wrzucę do niego zwijane oponki Continental Race King 26x2,0 i w sobotę może machnę 50km :)

Ale przecież to góral ... w górkach tyle pykniesz jednego dnia??? Na szosie to rozumiem tylko po co ci wówczas góral - poza tym przekonałem się że po zmroku (a dzień już się krótki zrobił) bez mega oświetlenia nie ma co jeździć, chyba że przy miejskim świetle ale wówczas górki i lasy odpadają.

A jakiż to problem? Jak się ma kondychę to 50 km w terenie jest spokojnie do zrobienia :decayed: Oświetlenie też można jakieś fajne zapodać i śmigać, po ciemku jeszcze inne wrażenia niż w dzień :kox:

Tutaj taki przykład :wink:

---------- Post dopisany at 02:02 ---------- Poprzedni post napisany at 01:59 ----------

chyba tak... bo opona 2.0 na gorki jest zbyt waska :wink: wyjatkiem jest totalnie plaski teren :grin:

Na błoto i piach raczej słabo ale sporą część życia jeździłem na 1,95 i 1,8 i spokojnie dawały radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szerszych bys sie szybciej meczyl :decayed: jak robisz taki dystans...dla jednego teren to bedzie szeroka, praktycznie plaska droga lesna

a dla drugiego tylko dojazd do upragnionych gorek :kox: gdzie wieksze rozmiary sie sprawdzaja... :wink:

wyobraz sobie np. Freeride z opona 2.00 :polew: lub nawet XC :whistling: kazdy ma swoje gorki, teren, MTB oraz odp. rozmiar opony:hi:

ps. jak komus zalezy... to miesza opony i wtedy tzw. tylna napedowa jest wieksza :wink:

---------- Post dopisany at 12:49 ---------- Poprzedni post napisany at 12:11 ----------

[/color]Witajcie' date='

Czy możecie polecić mi jakieś dobre i niedrogie siodełko do mojego roweru? W moim Levelu A7 fabrycznie założono Selle Royal Seta i po przejechaniu 30km nie mogę dojść do siebie bo tak mnie boli dupsko. Na nowe siodełko mogę przeznaczyć do 150 zł[/quote']

uzywam i polecam Specialized Avatar Comp GEL roz.143 str.9 :wink:bardzo wygodne i solidne siodelko - Siodło SPECIALIZED AVATAR COMP GEL 2013 | Siodła | Sklep Rowerowy Synkros Szczecin

warto dolozyc lub kupic uzwyana okazje :decayed: doradzam rozmiar 143 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ZTR dzisiaj szlag trafił. Wracam do Mavica.

To chyba przez moje kg :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem Mavic 719.

Zobaczymy, mam na drugim rowerku i jak do tej pory mega mocne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może trochę nie pora na rower, ale w ramach świątecznego prezentu chciałym zakupić rower;p

Co możecie mi polecić?

Obecnie posiadam GIANTa

Zdjęcie - ROWER GÓRSKI GIANT CHICAGO KOŁA 26 - Rowergorski.com.pl

budżet to max 1700 pln

ps. może ktoś na forum handluje?:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1700zł proponuję poszukać jakiegoś używanego :)

Można wyhaczyć zacny sprzęt ! :)

A czas na kupowanie rowerka bardzo dobry dużo wyprzedaży jest, sklepy robią miejsce na sprzęt 2014 jak i hurtownie ;)

Scott Racing Expert UNIKAT S MTB skareb (3772461458) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Scott ulepiony z ciekawych cukiereczków (Sram przerzutka 9.0 SL choć nie wiem dlaczego sprzedawca pisze x9 ?) :D

Kellys Spider XT SLX LX XTR Mmanitou R7 Mavic (3782137201) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tutaj bym na dzień dobry kiere odstrzelił ale reszta czemu nie :)

Oczywiście to są propozycje na szybko wygrzebane jak by siąść konkretniej to napewno by się więcej ciekawostek znalazło :)

---------- Post dopisany at 21:36 ---------- Poprzedni post napisany at 21:34 ----------

A to obecne wcielenie mojego wozidła :)

Orbea Alma Absalon - Moje Maleństwo !! :D - Fotoblog mushu123.flog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz kolego na taki rower:

ROWER KROSS LEVEL A5/19"NOWY-30%WYPRZEDAŻ (3765864818) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Chciałbym kupić ,, polski rower" ( przynajmniej rame Polską);p

Koniecznie z hydraulicznymi hamulcami;p ( zawsze o takich marzylem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał problem z reklamacją ramy Krossa, tyle mogę powiedzieć i wiem, że to prawda i że nie uznali tej reklamacji choć uszkodzenie ewidentnie nie wynikło ze strony użytkownika. Sam osobiście miałem model F7 taki sam jak kumpel reklamował i wykonanie spoko więcej o marce nie powiem bo nie wiem.

Co do osprzętu rowerka to kilka komentarzy odemnie ;)

Widelec Suntour XCR RL (skok 100mm, zdalna blokada) - działają płynnie duży plus dla blokady w manetce

Przerzutka przód Shimano Acera M390 - słaba jakość i precyzja działania

Przerzutka tył Shimano Deore M591 to co wyżej

Hamulec przód Avid Elixir 1 Disc (hydrauliczny, tarcza 160mm) Nie najgorzej

Hamulec tył Avid Elixir 1 Disc (hydrauliczny, tarcza 160mm)

Dźwignie hamulca Avid Elixir 1 Disc (hydrauliczne)

Manetki Shimano Alivio SL M430, 9 biegów

Korby Shimano Alivio M430 Octalink 44/32/22T (ALIVIO już jest wmiare dobrą grupą)

Suport Shimano Alivio BB-ES25 Octalink

Piasta przód Joy Tech D041DSE 36H

Piasta tył Joy Tech D142DSE 36H

Opony Schwalbe Rapid Rob PP 26""x2.1

Obręcze KROSS Disc (Aluminiowe, podwójna ścianka) Nie wiem jak z jakością Krosowych wyrobów ale zapewne szału nie ma :)

Waga

13,33 kg

Wiem, że chcesz hydraulikę ale te vałki nie gorsze od hydrauliki ;)

Specialized Hardrock XT SID MAVIC - bdb stan (3781549036) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Też nie najgorzej zbudowana :

merida matts tfs 900 (3782581355) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tutaj też

FOCUS LIMITED 2011 deore xt manitou r7 (3781677211) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

To tyle z używek nowe są bardzo podobne osprzętem tylko kwestia ceny podeślij co Ci się podoba to wybierze się kompromis :)

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używek się troche boje, tym bardziej bez ,, papierów", kilka razy juz zatrzymała mnie policja( na szczescie rower mam od nowki) i wolę nie mieć nie przyjemności;p. Planuję podjechać do lokalnego sprzedawcy i chociaż się przymierzyć do sprzęta;p. Na pewno dam znać nad jakim rowerem rozważam;)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używek się troche boje, tym bardziej bez ,, papierów", kilka razy juz zatrzymała mnie policja( na szczescie rower mam od nowki) i wolę nie mieć nie przyjemności;p. Planuję podjechać do lokalnego sprzedawcy i chociaż się przymierzyć do sprzęta;p. Na pewno dam znać nad jakim rowerem rozważam;)

dzieki

Ja osobiście mam Krossa Level A7 z 2013 roku i jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem Hexagona V8 i Levela A6. Najlepiej podjedź do sklepu, obecnie można wynegocjować spore rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.mam do sprzedania meride 100 kola 26.uzywka roczna ale przebieg symboliczny stan ideal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje gustu:thumbup1: Podobnie jak u mnie:jerk: Nie chciałeś twenty nine?:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak jest z rozmiarami ram.. ?? mam około 183cm wzrostu i widzę że są ram S,M,L nie mam zielonego pojęcia jak dobrać odpowiednią.. ?? i jeszcze jedno pytanie dotyczące hamulców bo nie bardzo się na tym znam a chciał bym mieć jak najbardziej trwałe itp a z tego co słyszałem to tarcze nie bardzo zdają egzamin.. ??

---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:37 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...