Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy rozglądam się za rowerem, takie wpadły mi w oko, powiedzcie którym z tych dwóch warto się zainteresować i czy warte są tych pieniędzy...?

http://allegro.pl/rower-scott-reflex-fx35-full-zawieszenie-stan-bdb-i4598019291.html

http://olx.pl/oferta/price-maraton-full-shimano-xt-rs-duke-dt-swiss-CID767-ID6hPK9.html#ab59626e4b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej danych ! Gdzie i jak będzie rower używany? Ile zamierzasz wydawać serwis po kupnie roweru? Ile robisz km w sezonie? Rowerki fajne, ale tak dla porównania 5 litrowa terenówka w dieslu nie jest potrzebna typowi co rocznie robi 10k km w mieście głównie dojeżdżając do pracy oddalonej 2km od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu tylko chciałem wiedzieć czy to dobra cena za te rowerki....Od dobrych kilku lat nie śledzę nowości rowerowych, dlatego pytam.

Być może nie będę go katował jak wyczynowcy ale w weekendy i wolne wieczory, ile km zrobię w sezonie nie mam zielonego pojęcia.

Co do serwisu to też nie wiem jakie są to koszty, za moich czasów nie było tarczówek w rowerach i amorków (być może były ale z racji ceny nie osiągalne dla zwykłego śmiertelnika).

Na rower chcę przeznaczyć do 2,5tys, najlepiej gdyby był na fullu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, fulla się kupuję gdy jeździmy w górach lub po hardkorowych trasach. Podczas jazdy po ścieżkach rowerowych lub leśnych hardtail ze skokiem nie większym niż 100mm to już maksimum. Na fullu się zamęczysz i będziesz jeździł z zablokowanym damperem :P No chyba, że chcesz rower dla szpanu (jak terenówka wyżej :wink: ) Robię na hardtailu ok 3k km w sezonie raczej offroad i leśne górki ;) i sam zastanawiałem nie nad fullem, ale po kilku trasach zaliczonych na remedy i nerve doszedłem do wniosku ,że full to jednak zbyt wymagający rower, który potrzebuję dobrych podjazdów i stromych zjazdów... Taka moja opinia , co do cen to są ok jeżeli rowerki są w dobrym stanie. Serwis fulla to ok 200-300pln rocznie jeżeli wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślalem, że skoro jest tylni amortyzator to będzie się na takim rowerze przyjemniej jeździło a wygląda na to, że od tego bujania tylko się bardziej zmęczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Przydatność fulla zależy od terenu w którym będzie stosowany. Na płaskim meczy, na górzystym usprawnia bądź w ogóle umożliwia jazdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze manitou ja zawsze na tym latam i nie ma Z tym problemu

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze manitou ja zawsze na tym latam i nie ma Z tym problemu

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

jaki masz model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np manitou r7 .najbardziej mi pasowal stary skareb olejowo powietrzny .wygodny i czuly .mam go do tej pory 40 tys nalat .ale jest juz zdewastowany .prawie ze smietnik.polecam ci takze firme marazothi ale dlugo na tym nie latalem .wiec nie dam ci reki za to

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura i nic innego nie chcę.

Każdy sid jakiego miałem szybko dostawał luzów.

Bomber rzeczywiście godny polecenia ale ciężki.

Edytowane przez medik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Niedawno zakupiłem żonce nowy rowerek, i teraz ciężko mi nadążyć za nią, na moim starym góralu. Postanowiłem sprawić sobie nowy rower. Wybór padł na CROSSa. Wybrałem wstępnie 2 modele:
- KROSS EAVDO 4.0 (http://www.dobrerowery.pl/kross-evado-4-0-2014)
- MERIDA CROSSWAY 300, oba w cenie ok. 2200-2300zł (http://allegro.pl/nowy-rower-merida-crossway-300-2014-raty-i4724773607.html)

Krossa nie ma nigdzie w mojej okolicy, merida może będzie. Jeśli nic się nie znajdzie, to będę mógł kupić tylko przez internet (nie przymierzając się do żadnego z nich).

Kross widzę że ma trochę lepszy osprzęt, ale naczytałem się o łamliwych ramach i sam już nie wiem.

W meridzie hamulce niby są dużo gorsze niż w krossie (z tego co wyczytałem, narzekają ludzie na tektro).

Może ktoś z Was posiada te modele i mógłby wyrazić swoje opinie na ten temat, byłbym wdzięczny ;)

Każdy z tych rowerów musi mieć możliwość założenia błotników (nie pełnych, plastikowe wystarczą)

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać? Za miesiąc lub dwa ceny niektórych rowerów spadną o ok 40% i za 2500pln Można będzie wyrwać np jakiegoś cuba na slx'ie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czekaniem to jest trochę ryzyko... Już teraz w sklepach nie ma nic ciekawego, a to co zostało w sklepach internetowych też się może wyprzedać. Poza tym ,ta merida katalogowo jest po 3k, a kros 2,5k, więc ceny trochę spadły.... Zakup będzie gdzieś za miesiąc, dłużej czekać bym nie chciał, bo jak pisałem, nie wiem czy coś zostanie, a 2015 modele w przecenie nie będą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross wyeliminował już wady ram. Ja ''zajeździłam'' jednego kross'a, teraz czekam na promocję Giant'a.

Od którego roku?

O ile się nie mylę, to był jakoś przełom 2012-13 roku. Jest to dobrze opisane na forumrowerowe, ale pewnie czytałeś. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evado 4.0 z rocznika 2014 już nigdzie nie kupisz - wyprzedane w PL co do sztuki. Ja kupowałem w sierpniu i już nie było, dorwałem u gościa, który miał ostatnią sztukę z dystrybucji DE. Sklepy internetowe też niby miały ale po mailach i telefonach okazywało się, że ni chu chu.

Ja bym na Twoim miejscu poczekał na kolekcję 2015 i z niej coś wybrał bo ceny atrakcyjne jak na nową kolekcję, np. http://www.kross.pl/pl/2015/cross/evado-4-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...