Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sezon Rowerowy 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po pierwsze to Evado 4.0 2014 odpowiada modelowi evado 5.0 2015, a po drugie są jeszcze dostępne internetowo. Po trzecie 2015 nie dostanę w lepszej cenie niż katalogowo, po czwarte za bardzo mi się nowa seria evado nie podoba, i kształt ramuy, i malowanie mają słabe. Jesli sam masz Evado 4.0, to wypowiedz się proszę co do tego roweru, jak wrażenia z użytkowania?

Edytowane przez majkel20

Opublikowano

To jest mój pierwszy rower crossowy. Poprzednio jeździłem tylko w dół na rowerach zjazdowych ewentualnie na streetówkach więc to po części też dla mnie nowość po takich klocach.

Rower całkiem przyjemny i byłem pod wrażeniem łatwości pokonywania dłuższych dystansów. Sprawdza się zarówno na asfaltowych miejskich drogach jak również na leśnych szutrówkach i luźnym gruncie. Osprzęt daje radę, jedyna wada moim zdaniem to amortyzator, którego ten rower nie posiada, bardziej można to nazwać sprężynką w dodatku dosyć wiotką. Częściej jeżdżę po mieście na blokadzie, nie tłucze się tak i nie podbija kierownicy przy każdej większej nierówności ze względu na brak tłumienia. Hamulce trzeba dobrze dotrzeć by spełniały swoją rolę, chociaż to tylko 160mm więc szału nie będzie. Po przesiadce z dh musiałem się przyzwyczaić do nieco innej pozycji i oparciu większej części masy ciała na nadgarstkach, co początkowo utrudniało wyczucie roweru.

Mi rower służy do szlifowania kondycji i polecam jeśli ktoś preferuje dłuższe wycieczki.

Co do porównania modelu 4.0 2014 do 5.0 2015 to faktycznie mój błąd, nie wdrażałem się aż tak w nową kolekcję.

Edytowane przez afroo.

Opublikowano

Dzięki za opinie co do krossa, jak ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć, czy kross czy merida?

Opublikowano

a na szosówkach ktoś tu jeździ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

potrzebuję kilku porad :naughty:

Opublikowano

@majkel20 to zależy od modelu jaki cię interesuje. Di niedawna jeszcze w starciu tych dwoch marek oczywiste było zwycięstwo meridy, jednak ostatnio kross wypuszcza całjiem ciekawe rowery i sam nie pogardziłbym jakimś xc z ich wyższej półki

Porównaj osprzęt, dobierz dwa rowery z podobnym osprzętem i kup tańszy

Opublikowano

Jeździłem Merida już i jakoś dziwnie tak tandetne jakoś w porównaniu np do gianta którego kupił znajomy. Znajdę jeszcze jakiegoś krossa żeby się przejechać i chyba wybiorę go ze względu na lepszy osprzęt

Wysłane z mojego C6903

Edytowane przez majkel20

Opublikowano

Też kupiłem ostatnio Krossa z tym, że Level A4. Za wiele jeszcze powiedzieć nie mogę bo to świeży zakup, ale wydaje mi się że mają dobry stosunek cena/wyposażenie.

Opublikowano

Jeździłem Merida już i jakoś dziwnie tak tandetne jakoś w porównaniu np do gianta którego kupił znajomy. Znajdę jeszcze jakiegoś krossa żeby się przejechać i chyba wybiorę go ze względu na lepszy osprzęt

Wysłane z mojego C6903

No kurde, porównywać gianta do meridy to jak porównać audi i daewoo. Na giancie Danny Hart wygrał mistrzostwa świata w najbardziej ekstremalnym odłamie kolarstwa górskiego. Sam mam gianta i bardzo sobie chwalę. Można dostać fajne gianty do xc w cenie krossa, trzeba tylko trochę poszukać. Polecam używane rowery, cena dwukrotnie niższa, a czesto sprzedawane sztuki są w świetnym stanie.
Opublikowano
Polecam używane rowery, cena dwukrotnie niższa, a czesto sprzedawane sztuki są w świetnym stanie.

Trzeba siedzieć na forach mtb i z pewnością coś używanego zadbanego dostaniesz, ale też łatwo o zmęczony sprzęt jeśli się go nie obejrzy/przejedzie przed zakupem.

Opublikowano

Twierdzisz że merida zła? Przecież to też najwyższa półka wśród rowerów

Wysłane z mojego C6903

Opublikowano

Nie ma co porównywać marek a jedynie konkretne modele,generalnie przy tej samej cenie roweru polskiej firmy i zagranicznej,polski wyrób posiada lepszy osprzet.Diabeł tkwi w szczególach dlatego trzeba dokładnie wczytywać się w specyfikację.Sam posiadam Unibike Zethos i bardzo go polecam-4 lata bez inwestycji,drobne regulacje.

Edytowane przez endriu13

Opublikowano

Najważniejsze mieć wygodną pozycję na rowerze (geometria ramy), osprzęt zawsze można wymienić w sumie


Koledzy, ten chyba wypada lepiej niż Kross Evado 4, nie? http://sklep.coolbike.pl/rower-crossowy-giant-roam-1-disc-rozmiar-s-2014,3,9215,41927

Opublikowano

Twierdzisz że merida zła? Przecież to też najwyższa półka wśród rowerów

Wysłane z mojego C6903

Nie twierdzę, ale jest mnóstwo marek, które biją meridę na głowę
Opublikowano

Twierdzisz że merida zła? Przecież to też najwyższa półka wśród rowerów

Wysłane z mojego C6903

Nie twierdzę, ale jest mnóstwo marek, które biją meridę na głowę

Tak naprawdę to, jakiej marki mamy rower dotyczy tylko ramy i kilku części typu kierownica, mostek, sztyca. Całość osprzętu jest innych renomowanych marek więc nie można się skupiać tylko i wyłącznie na tym, że Merida jest gorsza od Gianta bo tu osprzęt gra dużą rolę. Marka ma wpływ na ramę, jej design, wytrzymałość, materiał i geo/pozycję na rowerze.

Opublikowano

Kupując rower znanych producentów dokładamy trochę grosza za markę,reklamę,marketing.Dlatego najważnieszy jest osprzęt .Krossowe rowery służą do spokojnej jazdy po bezdrożach a na szosie sprawują się też przyjemnie więc naklejka na ramie nie ma znaczenia-liczy się geometria,pozycja na rowerze i osprzęt.Tu polscy producenci nie mają się czego wstydzić.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie- jak sie fachowo nazywa ten element- brakujący na fotce- ma za zadanie ścisnąć siodło

7017bde135456437.png

Opublikowano

Obejma/zacisk sztycy.

Opublikowano
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.