Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

No to i sie pochwalę ;)

Sobota - 75km trasa mieszana trochę równin i trochę górek Żywiec -Milówka- Nieledwia-Laliki i powrót..

Niedziela 96km trasa podobna tylko ze Żywiec - Sól do końca drogi w Soli i powrót ufff było ciężko bo upały dawały

A tak w tygodniu to 30-40-50km różnie W tym sezonie już 3 000. km minęło :)

A sprzętem to raczej nie mam się czym pochwalić zwykły polski tani rowerek Ale jestem z niego zadowolony :decayed:

Szkoda tylko że jeżdżę solo bo nie ma z kim ,ale daje rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa wokół jeziora żywieckiego jest fajna ?

Obecnie nie polecam bo w Żywcu są roboty drogowe i odcinek Zarzecze -Żywiec (dojazd do Żywca) są ogromne korki no chyba ze w odwrotnym kierunku to jest lepiej ..Ale to krótka trasa ...Mozna pojechać dalej w kierunku Porąbki i powrót to już jest pare km.... :wink:

Wszystko zależy ile chciałbyś km zrobić i w jakim terenie .... :)

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren wiadomo mieszany asfalt lasy szutry itd itp. Myślelismy że jezioro żywieckie można jakoś fajnie objechać ścieżkami rowerowymi blisko wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...wydawało mi się ,że takowe tam są ;)

To marzenie .. :decayed: .Mozna objechać jeziorko jak pisałem ale normalnymi drogami publicznymi ale jakość ich nie najlepsza . :kwasny: ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dobrze wiedziec. Ale to są normalne ruchliwe drogi czy jakieś boczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedziesz poboczem ,a koło Ciebie auta...daj spokój :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jaki uchwyt dachowy na rower polecacie. Najwięcej opinii i to dość pozytywnych jest o Thule 591. Do wyboru są jeszcze Atera Giro II oraz Aguri Acuda. Może jeszcze coś innego. Dodam że uchwyt będzie używany do kilku dłuższych tras rocznie >500km a moja koza ma kapcie o szerokości 2,25. Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jaki uchwyt dachowy na rower polecacie. Najwięcej opinii i to dość pozytywnych jest o Thule 591. Do wyboru są jeszcze Atera Giro II oraz Aguri Acuda. Może jeszcze coś innego. Dodam że uchwyt będzie używany do kilku dłuższych tras rocznie >500km a moja koza ma kapcie o szerokości 2,25. Jakieś propozycje ?

mam atere giro II, lepiej dołóż i kup thule - obsługa thule jest wygodniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedziesz poboczem ,a koło Ciebie auta...daj spokój :/

Hm czy poboczem ?..raczej jade tak by móc śmigać te średnio 30km /g a nie jak na wycieczkę . :decayed: Kierowcy są wyrozumiali widzą jaka droga a ja staram się im nie utrudniać życia w miarę możliwości ....Jakoś daje rade innej mozliwosci u nas nie ma ;) ścieżki rowerowe to tylko małe odcinki dla babcinek i rodzin z dziećmi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jaki uchwyt dachowy na rower polecacie. Najwięcej opinii i to dość pozytywnych jest o Thule 591. Do wyboru są jeszcze Atera Giro II oraz Aguri Acuda. Może jeszcze coś innego. Dodam że uchwyt będzie używany do kilku dłuższych tras rocznie >500km a moja koza ma kapcie o szerokości 2,25. Jakieś propozycje ?

mam Mont Blanc, lepiej dołożyć i kupić thule - obsługa thule jest wygodniejsza :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar kupić sobie nowy rower bo podejrzewam że mój teraźniejszy nie wytrzyma do końca sezonu .Chciałbym wydać na niego 1000-2000zl. Jazda głównie asfalt ścieżki rowerowe i delikatny teren jak na wsi.możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem rozpoczać sezon rowerowy i co... i dooopa bo mi jeb.eli dwa rowery z piwnicy

Uciąłbym łapy skur.ielom

2 krossy hexagon v2 (męska i damska rama) w kolorze srebrno-bordowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedziesz poboczem ,a koło Ciebie auta...daj spokój :/

Hm czy poboczem ?..raczej jade tak by móc śmigać te średnio 30km /g a nie jak na wycieczkę . :decayed: Kierowcy są wyrozumiali widzą jaka droga a ja staram się im nie utrudniać życia w miarę możliwości ....Jakoś daje rade innej mozliwosci u nas nie ma ;) ścieżki rowerowe to tylko małe odcinki dla babcinek i rodzin z dziećmi :grin:

Ja często robiłem wypad z Ojcem na Słowację

Z domu na Zwardoń -> Czadca -> Orawska Lesna (masakryczny podjazd :))-> Glinka i powrót do domu trasa 140km

albo

Z domu na Glinkę -> Namiestów (szybka kąpiel w jeziorze :) ) -> Korbielów i znów do domu trasa ok 109km

ale ładnych parę lat temu to było :(

po Słowacji o tyle się fajnie jeździło, że ruch niewielki, szerokie pobocza i dobry asfalt wiec na kolarkę idealnie, dobra alternatywa dla Żywiecczyzny gdzie strach jeździć między tirami, ciężarówkami i artystami w osobówkach.... :facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


strach jeździć między tirami, ciężarówkami i artystami w osobówkach....
najgorsze jest to, że wielu kierowców w ogóle nie zwraca uwagi na rowerzystów, a jak dojdzie do wypadku- twierdzą, ze to rowerzysta wjechał mu pod koła... :facepalm: dlatego ja nawet nie wyruszam bez kasku na głowie- pewnie w konfrontacji z tirem- mam małe szanse, ale wolałbym nie usłyszeć, że powodem urazów- jest brak kasku

dobra- chwalcie się swoimi kaskami- ja mam taki http://www.ebay.co.uk/itm/Carrera-E0447-Razor-X-Press-Cycling-Helmet-RED-WHITE-54-57cm-New-Free-P-P-/231513739214?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item35e74b4fce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedziesz poboczem ,a koło Ciebie auta...daj spokój :/

Hm czy poboczem ?..raczej jade tak by móc śmigać te średnio 30km /g a nie jak na wycieczkę . :decayed: Kierowcy są wyrozumiali widzą jaka droga a ja staram się im nie utrudniać życia w miarę możliwości ....Jakoś daje rade innej mozliwosci u nas nie ma ;) ścieżki rowerowe to tylko małe odcinki dla babcinek i rodzin z dziećmi :grin:

Ja często robiłem wypad z Ojcem na Słowację

Z domu na Zwardoń -> Czadca -> Orawska Lesna (masakryczny podjazd :))-> Glinka i powrót do domu trasa 140km

albo

Z domu na Glinkę -> Namiestów (szybka kąpiel w jeziorze :) ) -> Korbielów i znów do domu trasa ok 109km

ale ładnych parę lat temu to było :(

po Słowacji o tyle się fajnie jeździło, że ruch niewielki, szerokie pobocza i dobry asfalt wiec na kolarkę idealnie, dobra alternatywa dla Żywiecczyzny gdzie strach jeździć między tirami, ciężarówkami i artystami w osobówkach.... :facepalm::facepalm:

To prawda trasy piękne no i troche wymęcza ....(Glinka podjazd pod granice .... :decayed: - Korbielów podjazd pod granice..._Wszystko to mam zaliczone nie raz w tych okolicach . :)

A co do kierowców to wszędzie się znajdują świry trzeba uwazać ..Ja mam lusterko bardzo mi pomaga w jeździe .gdy go nie miałem było duuuzo gozej ....... :decayed:

dobra- chwalcie się swoimi kaskami

Co do kasku to mam taki... ;)

[/url]">http://http://www.directupload.net'>q9zeff7j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale ja jeżdżę bez. żre mnie strasznie w tył głowy jaki by nie był :( Jestem teraz w temacie bo miałem wiosna bliskie spotkanie trzeciego stopnia ze ścianą mostu...

Ostatnia nowinka to hełmy ze zintegrowanymi goglami:

g_giro-AIR-ATTACK-Shield-Fahrradhelm-Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ostatnia nowinka to hełmy ze zintegrowanymi goglami:
nio, tylko cena takiego kasku odpowiednia do wykonania i pomysłu :grin::wink: w uk ok 100 funtów :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...