Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymina rozrządu w 1.8T


przemo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie przymierzam się do wymiany rozrządu w mojej A4; w poniedziałek zostawiam autko u mechanika. Pytanie co wchodzi w skład kompletnego rozrządu, bo co sklep to inaczej mówią, a o cenach nie wspomne od 500zł do 1000zł. Jedni też twierdzą że jest tam tylko hydrauliczny tłumik drgań + rolki + p.wody + pasek... inni znowu że hydr. tłumik drgań + hydr. napinacz rozrządu + rolki itd. Pytanie też jaki siedzi u mnie termostat bo dzisiaj jeden mi zaproponowali za 350 zł w jakiejś plastikowej obudowie :shock3: Silnik 1.8T AVJ 150km. 2002r.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrauliczny tłumik drgań + rolka + p.wody + napinacz paska+ pasek

http://photos01.istore.pl/21144/photos/big/16528592.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/7384/audia4fv3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napinacz paska jest zwykły mechaniczny czy też jakaś hydraulika jak w przypadku tłumika drgań ? No i jakie ceny takiego zestawu bez termostatu? Myslałem o zestawie ina (rolki+ tłumik drgań) + p. wody skf + pasek conti ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam pierwsza wymiana wykazana jest po 120 TYS. /km kolejną zawsze można 10 / 20 tyś wcześniej dokonać czyli co 100 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że pierwsza wymiana po 150 tyś a później w zależności od części jakie włożone kolega z forum ma kpl rozrządu do naszego silnika aha sprawdź od razu napinacz hydrauliczny z tyłu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO cena za komplet rozrządu u nich to 1060zł. jeśli oddamy starą ori pompe wody (bez st. p. wody dopłata ok. 400zł. ). Napinacz do tego modelu jest mechaniczny ze sprężyną . Termostat 101zł., niby zwykły bez obudowy plastikowej. Pierwszą wymiane rozrządu robią przy 120tys. km.

*Zamienniki

Komplet/zestaw ina : mech. napinacz z rolką + hydr. tłumik drgań z rolką + pasek gates + p.wody skf 586zł z rabatem - normalnie 648zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do wymiany rozrządu w swoim AVJ. Dzwoniłem do Aso w Poznaniu i mi powiedział tak: komplet części 600zł a robocizna 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił 100 tyś na pasku bez wymiany:wink: Pierwsza wymiana ok, ale później wymiana co 60 tyś. Lepiej wcześniej niż mieć później kłopot. Ale co właściciel to inaczej robi, a i na forum pełno na ten temat :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności audi w 1.8t zalecało wymiane pierwszego paska po 180 tyś nie wiem czy potem to skrócono do 120 tyś czy nie, także wymiana co 60 tyś to troche przesada ale kto co lubi, może być pech i nowy pasek po tysiącu się zerwie. Kupiłem ostatnio samochód z paskiem od 1998r. czyli z fabryki nie wymienianym, fakt mały przebieg ale nie pękł ze starości.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO cena za komplet rozrządu u nich to 1060zł. jeśli oddamy starą ori pompe wody (bez st. p. wody dopłata ok. 400zł. ). Napinacz do tego modelu jest mechaniczny ze sprężyną . Termostat 101zł., niby zwykły bez obudowy plastikowej. Pierwszą wymiane rozrządu robią przy 120tys. km.

*Zamienniki

Komplet/zestaw ina : mech. napinacz z rolką + hydr. tłumik drgań z rolką + pasek gates + p.wody skf 586zł z rabatem - normalnie 648zł.

TO pieprzą farmazony, bo termostat do AVJ 340 zł w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do avj termostat okolo 400zl kosztuje sam wymienialem.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek wymienia się albo jak dany przebieg będzie powiedzmy 60 tysięcy , albo co 5 lat niezależnie od przebiegu , ja osobiście wymieniam co 60 tysięcy bo jak pasek pęknie to koszty są spore a tak to jest święty spokój i nie będę sobie przynajmniej w wąsa pluł gdy coś się wcześniej z nim stanie , a jeżeli chodzi o termostat to taki występuje TERMOSTAT BEHR AUDI A4 B6 B7 A6 C5 1.8T 2.0 (3067330480) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do wymiany rozrządu w swoim AVJ. Dzwoniłem do Aso w Poznaniu i mi powiedział tak: komplet części 600zł a robocizna 900zł

Tylko że jest tu mały haczyk, też dzwoniłem do Aso właśnie w P-niu, zapytałem czy oby na pewno wszystko jest w tym komplecie, pan z którym rozmawiałem wszystko jeszcze raz sprawdził i powiedział że nie ma hydr. tłumika drgań a sama rolka do niego:facepalm: więc po podliczeniu ten niby komplet + tłumik drgań miał kosztować około 1060zł. Z termostatem też sie pewnie zajeb...skoro mówicie, że w AVJ-cie siedzi ten z obudową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten z allegro poleca bo to oryginał z ze spiłowanymi numerami grupy VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...